Fed steeds duidelijker over minder hevige renteverhogingen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het wordt steeds waarschijnlijker dat de Federal Reserve het tempo van renteverhogingen verlaagt. In een speech zei voorzitter Jerome Powell andermaal dat de Fed de waarschijnlijk al vanaf december in minder grote stappen zal verhogen dan bij de afgelopen rentebesluiten.
Centrale banken zijn wereldwijd bezig de rentes te verhogen om te voorkomen dat de prijzen zo hevig blijven stijgen als nu. Als lenen duurder wordt, is er minder geld in omloop in een economie wat de prijsstijgingen moet drukken, zo is het idee.
In de Verenigde Staten steeg het belangrijkste rentetarief van een niveau rond de 0 procent in maart tot een bandbreedte tussen de 3,75 procent en 4 procent nu. Powell waarschuwde opnieuw dat de rente waarschijnlijk wel langer blijft stijgen dan in september werd voorspeld.
Recessie
Economen houden rekening met een recessie, mede als gevolg van de renteverhogingen. Maar Powell zei in zijn toespraak voor denktank Brookings dat er nog grote kans is dat 's werelds grootste economie een zachte landing kan maken.
De Amerikaanse economie groeide in november slechts een klein beetje, schrijft de Fed in een maandelijks rapport. Bedrijven geven in het onderzoek, dat bekendstaat als het Beige Book, aan dat ze belemmerd worden door de hoge inflatie en gestegen rente, die het duurder maakt om leningen af te sluiten
Meer uit Financieel
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
25 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De omvang van de financiële relaties tussen Nederland en het buitenland is dit jaar verder gegroeid, ondanks de wereldwijde geopolitieke spanningen. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van de derdekwartaalcijfers over het bedrag dat Nederland in het buitenland heeft geïnvesteerd en uitgeleend. Andersom zijn er ook flinke investeringen van buitenlandse bedrijven in Nederland.
5 uur geleden