Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed steeds duidelijker over minder hevige renteverhogingen

Fed steeds duidelijker over minder hevige renteverhogingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het wordt steeds waarschijnlijker dat de Federal Reserve het tempo van renteverhogingen verlaagt. In een speech zei voorzitter Jerome Powell andermaal dat de Fed de waarschijnlijk al vanaf december in minder grote stappen zal verhogen dan bij de afgelopen rentebesluiten.

Centrale banken zijn wereldwijd bezig de rentes te verhogen om te voorkomen dat de prijzen zo hevig blijven stijgen als nu. Als lenen duurder wordt, is er minder geld in omloop in een economie wat de prijsstijgingen moet drukken, zo is het idee.

In de Verenigde Staten steeg het belangrijkste rentetarief van een niveau rond de 0 procent in maart tot een bandbreedte tussen de 3,75 procent en 4 procent nu. Powell waarschuwde opnieuw dat de rente waarschijnlijk wel langer blijft stijgen dan in september werd voorspeld.

Recessie

Economen houden rekening met een recessie, mede als gevolg van de renteverhogingen. Maar Powell zei in zijn toespraak voor denktank Brookings dat er nog grote kans is dat 's werelds grootste economie een zachte landing kan maken.

De Amerikaanse economie groeide in november slechts een klein beetje, schrijft de Fed in een maandelijks rapport. Bedrijven geven in het onderzoek, dat bekendstaat als het Beige Book, aan dat ze belemmerd worden door de hoge inflatie en gestegen rente, die het duurder maakt om leningen af te sluiten

Meer uit Financieel

Groene belegger ziet af van juridische stappen tegen BP

LONDEN (ANP) - De activistische beleggersgroep Follow This ziet af van juridische stappen tegen olie- en gasconcern BP. Het groene beleggerscollectief meldt dinsdag dat het in plaats daarvan een nieuwe aandeelhoudersresolutie zal indienen voor de algemene vergadering van 2027. Het is nog niet bekend wat dat voorstel inhoudt.

10 minuten geleden
ECB wil actieplannen van banken tegen cyberdreiging door AI

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) roept banken op plannen op te stellen om de groeiende dreiging van zeer geavanceerde AI-systemen voor de cyberveiligheid het hoofd te bieden. De dreiging komt volgens de bankentoezichthouder van AI-modellen, zoals Claude Mythos van het Amerikaanse Anthropic.

39 minuten geleden
ACM: mogelijk kartel toeleveranciers aan publieke instellingen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een mogelijk kartel tussen toeleveranciers aan instellingen in de publieke sector. De toezichthouder heeft daarvoor invallen gedaan bij enkele bedrijven.

56 minuten geleden
Rheinmetall en Lockheed gaan ATACMS-raketten bouwen in Duitsland

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft op de NAVO-top in het Turkse Ankara een principeovereenkomst getekend met de Amerikaanse branchegenoot Lockheed Martin voor de gezamenlijke productie van ATACMS-raketten in Duitsland. ATACMS zijn ballistische langeafstandsraketten voor gronddoelwitten.

1 uur geleden
Overheid steekt tonnen in Maastrichtse kweekvleesmaker Mosa Meat

DEN HAAG (ANP) - Staatsinvesteerder Invest International steekt 875.000 euro in de Nederlandse kweekvleesproducent Mosa Meat. Het foodtechbedrijf wil dat onder meer gebruiken om toegang te krijgen tot strategische markten en voor het inrichten van de productieketens.

1 uur geleden
Europarlement verdeeld over redding Europese auto-industrie

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement is het erover eens dat er dringend maatregelen moeten worden genomen om de Europese auto-industrie te redden. Die eensgezindheid is weg zodra het gaat over de soort maatregelen. Grofweg zet het ene kamp vol in op de productie van elektrische auto's, terwijl het andere kamp de focus op elektrificering overdreven vindt en geen verbod wil op verbrandingsmotoren per 2035.

2 uur geleden
Duitse industrie groeit sterker dan verwacht door autosector

WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de Duitse industrie is in mei voor de tweede maand op rij gestegen, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. De stijging werd vooral gedreven door een verbetering van de activiteit in de belangrijke autosector van het land.

2 uur geleden