Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed start onderzoek naar eigen handelen rond omvallen SVB

Fed start onderzoek naar eigen handelen rond omvallen SVB

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve gaat een intern onderzoek instellen naar haar toezicht op Silicon Valley Bank (SVB), in de periode voorafgaand aan het faillissement van die bank. Volgens Fed-voorzitter Jerome Powell vragen de gebeurtenissen rond SVB "om een grondige, transparante en snelle herziening door de Federal Reserve", zei hij in een verklaring.

Vicevoorzitter van de Amerikaanse centrale bank Michael Barr zal het onderzoek leiden. De resultaten zullen 1 mei bekend worden gemaakt. Barr stelt dat toezichthouders "nederig moeten zijn" en "moeten leren van deze ervaring".

De Amerikaanse president Joe Biden drong maandag aan op strengere regels voor banken. Daarbij keek hij ook naar toezichthouders. Volgens Biden is het belangrijk om te zorgen dat de problemen niet nogmaals terugkomen. "We zullen hier niet stoppen, we zullen alles doen wat nodig is."

Lage rentes

SVB had leningen afgesloten toen de rentes laag waren, maar nu die de laatste maanden flink zijn verhoogd, had de bank moeite om zijn leningen te herfinancieren. Daardoor kwam de belangrijke geldschieter voor onder meer start-ups in de techsector in de financiële problemen. SVB werd vrijdag door de Californische autoriteiten gesloten nadat het niet was gelukt om geld op te halen met de uitgifte van nieuwe aandelen.

De Amerikaanse autoriteiten hebben SVB inmiddels overgenomen en garanderen dat de klanten al hun tegoeden terugkrijgen. Zij grepen ook in bij branchegenoot Signature Bank door de cryptobank uit New York te sluiten. De klanten van deze bank krijgen, evenals de klanten van SVB, al hun tegoeden terug.

Meer uit Financieel

Topman WEF: risico's op bubbelvorming beleggingen AI en crypto's

BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

5 uur geleden
Nexperia China: genoeg wafers voor chips op voorraad

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.

8 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ gaat productie in december verder verhogen

WENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.

10 uur geleden
Nexperia mag export hervatten

WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.

22 uur geleden
Duitsland verwelkomt berichten over hervatten chipexport China

BERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.

1 dag geleden
Carney zegt aan Trump excuses te hebben aangeboden na reclame

GYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.

1 dag geleden
Meer nieuwe auto's verkocht in oktober

AMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.

1 dag geleden