Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed start onderzoek naar eigen handelen rond omvallen SVB

Fed start onderzoek naar eigen handelen rond omvallen SVB

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve gaat een intern onderzoek instellen naar haar toezicht op Silicon Valley Bank (SVB), in de periode voorafgaand aan het faillissement van die bank. Volgens Fed-voorzitter Jerome Powell vragen de gebeurtenissen rond SVB "om een grondige, transparante en snelle herziening door de Federal Reserve", zei hij in een verklaring.

Vicevoorzitter van de Amerikaanse centrale bank Michael Barr zal het onderzoek leiden. De resultaten zullen 1 mei bekend worden gemaakt. Barr stelt dat toezichthouders "nederig moeten zijn" en "moeten leren van deze ervaring".

De Amerikaanse president Joe Biden drong maandag aan op strengere regels voor banken. Daarbij keek hij ook naar toezichthouders. Volgens Biden is het belangrijk om te zorgen dat de problemen niet nogmaals terugkomen. "We zullen hier niet stoppen, we zullen alles doen wat nodig is."

Lage rentes

SVB had leningen afgesloten toen de rentes laag waren, maar nu die de laatste maanden flink zijn verhoogd, had de bank moeite om zijn leningen te herfinancieren. Daardoor kwam de belangrijke geldschieter voor onder meer start-ups in de techsector in de financiële problemen. SVB werd vrijdag door de Californische autoriteiten gesloten nadat het niet was gelukt om geld op te halen met de uitgifte van nieuwe aandelen.

De Amerikaanse autoriteiten hebben SVB inmiddels overgenomen en garanderen dat de klanten al hun tegoeden terugkrijgen. Zij grepen ook in bij branchegenoot Signature Bank door de cryptobank uit New York te sluiten. De klanten van deze bank krijgen, evenals de klanten van SVB, al hun tegoeden terug.

Meer uit Financieel

AEX-bedrijven stelden vooral mannelijke commissarissen aan

AMSTERDAM (ANP) - Bedrijven uit de AEX-index hebben vorig jaar relatief veel mannelijke commissarissen aangesteld. Nog maar iets meer dan een kwart van de benoemingen was een vrouw, volgens een analyse door Heidrick & Struggles, een bureau dat onder meer bedrijven helpt bij het zoeken naar nieuwe bestuurders. De leeftijd van nieuwbenoemde commissarissen was in vergelijking met andere Europese landen hoog.

29 minuten geleden
IMF verhoogt verwachtingen voor Nederland en wereldeconomie

BANGKOK (ANP) - De Nederlandse economie groeit dit jaar waarschijnlijk beduidend harder dan gedacht. Dat voorspelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF), dat in nieuwe ramingen ook zijn prognose voor Duitsland en de wereldeconomie als geheel heeft verhoogd. Volgens IMF-hoofdeconoom Silvana Tenreyro laat de wereldeconomie veerkracht zien na de grote verstoring van de energiemarkten door de uitbraak van de oorlog tegen Iran begin dit jaar.

2 uur geleden
Wall Street terughoudend in aanloop naar kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.

8 uur geleden
CNV: chaos in winkels Albert Heijn door IT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.

9 uur geleden
Meta wil brillen met camera niet van de markt halen ondanks ophef

MENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.

10 uur geleden
Politie: nog geen strafbaar feit vastgesteld bij Albert Heijn

ZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.

11 uur geleden
Problemen moeder Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland

ZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.

11 uur geleden