Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed: renteverhoging kan sneller als inflatie hoog blijft

Fed: renteverhoging kan sneller als inflatie hoog blijft

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse rente zou wel eens sneller dan verwacht kunnen worden verhoogd. Als de inflatie hoog blijft en de economie blijft groeien, dan zit die mogelijkheid er voor de beleidsbepalers van de Amerikaanse centrale bank wel in. Dat blijkt uit de notulen van de vorige beleidsvergadering van de Federal Reserve half december.

Destijds bleek al dat de Fed de coronasteun versneld zou afbouwen en dat de beleidsbepalers tot wel drie renteverhogingen verwachtten dit jaar. Naar nu blijkt zou de rente dus al eerder in het jaar kunnen worden verhoogd. Wel moet eerst de corona-opkoopregeling af zijn gebouwd. Fed-voorzitter Jerome Powell gaf eerder aan dat de rente laag blijft totdat dat proces voltooid is. Dat staat in het eerste kwartaal gepland.

De inflatie blijft volgens de beleidsbepalers nog wel enige tijd hoog. Die was in de Verenigde Staten in november 6,8 procent, onder meer doordat er tekorten zijn aan grondstoffen en materialen, waardoor de prijzen stijgen. Die problemen, onder meer veroorzaakt door coronamaatregelen in andere landen, zijn niet van het ene op het andere moment opgelost.

Bovendien was de Fed tijdens de vorige vergadering nog zeer bezorgd over de omikronvariant van het coronavirus, waar nog weinig over bekend was. Inmiddels lijkt het erop dat de ziekteverschijnselen van die variant veel minder ernstig zijn, wat de groei van de economie ten goede zal komen. Ook dat lijkt de weg te openen voor een snellere renteverhoging.

Meer uit Financieel

Ørsted spant tweede rechtszaak aan tegen Amerikaanse regering

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted maakt woensdag bekend een tweede rechtszaak aan te spannen tegen de Amerikaanse regering van Donald Trump. Washington kondigde in december aan dat het alle grote offshore windenergieprojecten stopzet. Ørsted bouwt meerdere grote windparken voor de Amerikaanse oostkust.

7 minuten geleden
Picnic annuleert alle bezorgingen door onveiligheid op de weg

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic annuleert de bezorging van alle bestellingen voor woensdag. "Omdat er van alle kanten wordt afgeraden de weg op te gaan, hebben wij besloten om landelijk niet te bezorgen", zegt een woordvoerder.

9 minuten geleden
Inflatie eurozone gezakt naar 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.

35 minuten geleden
DHL waarschuwt voor vertraging pakketbezorging

UTRECHT (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje moeten woensdag rekening houden met vertraging. Op binnenwegen wordt minder geruimd en gestrooid, waardoor pakketbezorgers te maken hebben met uitdagende omstandigheden, stelt een woordvoerder van DHL.

1 uur geleden
Opnieuw veel uitval vluchten luchthavens Parijs door winterweer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.

2 uur geleden
AEX blijft onder 1000 punten na recordslotstand

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.

2 uur geleden
Winterweer zorgt opnieuw voor problemen in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.

2 uur geleden