Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed-preses Powell praat beurzen New York fors omhoog

Fed-preses Powell praat beurzen New York fors omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag na een voorzichtig begin met forse winsten de handel uitgegaan. Een speech van de voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, zorgde voor meer optimisme bij beleggers. Hij gaf aan dat de Fed mogelijk al vanaf december de rente met minder grote stappen zal verhogen.

Na die woorden bogen de belangrijkste graadmeters kleine verliezen om in winsten. De Dow-Jonesindex eindigde 2,2 procent hoger op 34.589,77 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 3,1 procent tot 4080,11 punten en techbeurs Nasdaq steeg 4,4 procent tot 11.468 punten.

Hogere rentes zijn in de regel ongunstig voor de waarde van aandelen. Powell waarschuwde overigens wel dat er nog een poos sprake zal zijn van hoge rentes. Ook zal het belangrijkste rentetarief tot een hoger niveau stijgen dan eerder voorspeld.

Beige Book

Beleggers verwerkten ook het Beige Book, het maandelijkse rapport van de Fed over de staat van de Amerikaanse economie. Die groeide in november nog slechts gering, mede door de hoge inflatie en gestegen leenkosten. Loonstrookverwerker ADP meldde dat er de afgelopen maand minder banen bij kwamen in de VS dan in oktober.

Mediabedrijf Warner Bros Discovery werd ruim 2 procent meer waard na het nieuws dat zijn nieuwszender CNN is begonnen met het schrappen van banen. Farmaceutisch concern Horizon Therapeutics werd 27 procent meer waard na overnamenieuws. Het bedrijf praat met verschillende grote branchegenoten over een overnamedeal.

CrowdStrike

CrowdStrike kelderde bijna 15 procent. Het cyberbeveiligingsbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel tegen. Ook verlaagden analisten van investeringsbank Stifel hun advies voor het aandeel.

Voedingsmiddelenconcern Hormel daalde 2,5 procent na de bekendmaking van zijn kwartaalcijfers. Het bedrijf achter het ingeblikt vlees van Spam meldde een lagere winst en omzet dan een jaar eerder.

Euro

De euro was 1,0404 dollar waard, tegen 1,0324 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 3 procent duurder op 80,55 dollar. Brentolie kostte 2,9 procent meer, op 85,43 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Commerzbank verhoogt winstverwachting en schrapt meer banen

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.

24 minuten geleden
Sony rekent op hogere winst dankzij gametak

TOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony verwacht dit jaar de winst op te voeren, geholpen door betere resultaten van zijn gametak en muziekdivisie. Het bedrijf verkoopt onder andere de PlayStation 5-console en denkt ook meer eigen games te verkopen. Van de spelcomputers zelf verwacht Sony er juist minder te verkopen dan in het afgelopen boekjaar.

25 minuten geleden
Toyota verwacht winstdaling dit jaar door Iranoorlog

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota verwacht dat de winst in het huidige boekjaar, dat loopt tot en met maart 2027, met een vijfde zal dalen. De onzekerheden over de kosten en leveringen door de oorlog in het Midden-Oosten drukken volgens de grootste autofabrikant ter wereld op de winst, ondanks de sterke vraag naar hybride modellen die de omzetgroei stimuleert.

1 uur geleden
Impact van oorlog Midden-Oosten op Heijmans is 'beheersbaar'

ROSMALEN (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten is voor Heijmans "beheersbaar". Prijzen van grondstoffen fluctueren door de onzekerheid maar dat heeft nagenoeg geen effect op de lopende projecten omdat de inkoop daarvan grotendeels al gedaan is, meldt het bouwbedrijf.

1 uur geleden
Funderingsspecialist voor windmolens Sif verwacht lastig 2028

ROERMOND (ANP) - De fabrikant van funderingen voor windmolens Sif rekent op een "tijdelijk uitdagende periode" in 2027 en 2028. Voor dit jaar is het orderboek nog gevuld, maar doordat er de afgelopen jaren veel minder interesse was in aanbestedingen voor windparken op zee, dreigt de productie in de loop van volgend jaar terug te vallen. Topman Fred van Beers verwacht dat de sector vanaf 2029 "terugkeert naar houdbare niveaus", meldt hij bij de kwartaalcijfers van Sif.

1 uur geleden
Productie Nederlandse industrie stijgt in maart

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in maart met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in de helft van de industriƫle branches sprake van groei.

2 uur geleden
Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

10 uur geleden