Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed onderzoekt effectenhandel door hoge functionarissen

Fed onderzoekt effectenhandel door hoge functionarissen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken, gaat zijn interne toezichthouder onderzoek laten doen naar hoge functionarissen die handelden op de financiële markten. Begin vorige week stapten twee Fed-bestuurders voortijdig op nadat ze in opspraak waren geraakt omdat ze zelf actief bleken te handelen in aandelen.

Volgens een woordvoerder van de Fed gaat het kantoor van de inspecteur-generaal van de centrale bank het onderzoek uitvoeren. Daarbij wordt gekeken of er ethische codes en wetten zijn geschonden met handelspraktijken door hoge functionarissen. De Fed zegt gepaste stappen te zullen nemen op basis van de uitkomsten van dat onderzoek.

De opgestapte Eric Rosengren en Robert Kaplan waren de presidenten van de Fed-afdelingen in Boston en Dallas. Rosengren zei dat zijn vertrek samenhing met gezondheidsproblemen en dat hij daarom vervroegd met pensioen ging. Hij zei niks over de handelsactiviteiten, maar analisten denken dat dit wel de reden was voor zijn vertrek. Kaplan verwees wel naar de handelspraktijken bij zijn besluit om vervroegd met pensioen te gaan.

Fed-voorzitter Jerome Powell heeft gezegd dat de twee ex-bestuurders geen ethische codes hebben geschonden bij de Fed. Desondanks was er wel ophef aangezien de Fed met zijn beleid grote invloed heeft op de financiële markten. De Democratische senator Elizabeth Warren zei maandag dat beurstoezichthouder Securities and Exchange Commission (SEC) onderzoek moet gaan doen naar de handelsactiviteiten van de twee oud-bestuurders.

Meer uit Financieel

BMW verlaagt winstverwachting voor tweede keer dit jaar

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - BMW heeft zijn winstverwachting voor de tweede keer in vijf maanden verlaagd. Dat meldt de Duitse autofabrikant, die woensdag met kwartaalcijfers komt. De autobouwer versnelt zijn herstructurering, terwijl het kampt met een tegenvallende vraag uit China naar zijn auto's.

1 uur geleden
Duitse bankpresident verwacht renteverhoging ECB in december

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) zal de rente in december waarschijnlijk verhogen, zegt de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel. Nagel, die ook lid is van de raad van bestuur van de ECB, stelt dat op basis van de huidige inflatievooruitzichten een renteverhoging onvermijdelijk is.

2 uur geleden
Kabinet trekt extra geld uit voor industrie om hoge stroomprijzen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 150 miljoen euro extra uit om de stroomkosten voor industriebedrijven te verlagen. Dat melden minister Stientje van Veldhoven en staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer. Het bedrag komt bovenop het geld dat daarvoor in het coalitieakkoord al was gereserveerd.

3 uur geleden
AEX-index eindigt lager, Philips wint na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met verlies gesloten. Philips behoorde tot de winnaars bij de hoofdfondsen na kwartaalcijfers. De omzet van het zorgtechnologieconcern is gestegen dankzij de verkopen van medische apparatuur, tandenborstels en scheerapparaten. Het aandeel klom bijna 5 procent.

4 uur geleden
Unilever wil 1 miljard besparen en reorganisatie versnellen

LONDEN (ANP) - De Britse producent van verzorgings- en voedingsmiddelen Unilever wil tegen eind 2029 1 miljard euro besparen om de reorganisatie van topman Fernando Fernandez te versnellen, maakte het concern dinsdag bekend.

5 uur geleden
Britse cybersecuritychef vreest sterke toename van cyberaanvallen

LONDEN (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op supermarktkoelingen in Europa zijn mogelijk een voorbode van steeds vaker voorkomende verstoringen. Dat zei het hoofd van de Britse cybersecuritydienst dinsdag. Volgens hem zullen dit soort incidenten toenemen doordat verouderde technologie de ontwikkelingen van hackers niet kan bijhouden.

5 uur geleden
Bloomberg: chipmaker Nexperia daagt Chinese eigenaar voor rechter

NIJMEGEN (ANP/BLOOMBERG) - De chipfabrikant Nexperia uit Nijmegen, die vorig jaar centraal stond in een diplomatiek conflict tussen Nederland en China, heeft een rechtszaak aangespannen tegen het Chinese moederbedrijf Wingtech Technology. Dat maakte Wingtech dinsdag bekend. Volgens de Chinezen eist Nexperia een schadevergoeding van meer dan 2 miljard dollar.

5 uur geleden