Fed onderzoekt effectenhandel door hoge functionarissen
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken, gaat zijn interne toezichthouder onderzoek laten doen naar hoge functionarissen die handelden op de financiële markten. Begin vorige week stapten twee Fed-bestuurders voortijdig op nadat ze in opspraak waren geraakt omdat ze zelf actief bleken te handelen in aandelen.
Volgens een woordvoerder van de Fed gaat het kantoor van de inspecteur-generaal van de centrale bank het onderzoek uitvoeren. Daarbij wordt gekeken of er ethische codes en wetten zijn geschonden met handelspraktijken door hoge functionarissen. De Fed zegt gepaste stappen te zullen nemen op basis van de uitkomsten van dat onderzoek.
De opgestapte Eric Rosengren en Robert Kaplan waren de presidenten van de Fed-afdelingen in Boston en Dallas. Rosengren zei dat zijn vertrek samenhing met gezondheidsproblemen en dat hij daarom vervroegd met pensioen ging. Hij zei niks over de handelsactiviteiten, maar analisten denken dat dit wel de reden was voor zijn vertrek. Kaplan verwees wel naar de handelspraktijken bij zijn besluit om vervroegd met pensioen te gaan.
Fed-voorzitter Jerome Powell heeft gezegd dat de twee ex-bestuurders geen ethische codes hebben geschonden bij de Fed. Desondanks was er wel ophef aangezien de Fed met zijn beleid grote invloed heeft op de financiële markten. De Democratische senator Elizabeth Warren zei maandag dat beurstoezichthouder Securities and Exchange Commission (SEC) onderzoek moet gaan doen naar de handelsactiviteiten van de twee oud-bestuurders.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
13 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen verwacht dat het dit jaar genoegen moet nemen met een fors lagere winst. Het Duitse autoconcern maakte vrijdag bekend zijn prognoses te verlagen, door een scherpe krimp op de Chinese automarkt en de kosten die samenhangen met het plan om banen te schrappen.
4 uur geledenSACRAMENTO (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van Californië, Gavin Newsom, laat de noodzaak van een noodknop, ook wel 'kill switch' genoemd, in AI-modellen onderzoeken. Daarvoor heeft hij een decreet getekend. Hij beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump ervan niets te doen aan de veiligheidszorgen rond kunstmatige intelligentie.
4 uur geleden