Fed-notulen verrassen beleggers op Wall Street niet
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan, nadat de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve niet voor verrassingen hadden gezorgd. Opmerkingen uit de notulen maken het nog waarschijnlijker dat de rente in de Verenigde Staten binnenkort wordt opgeschroefd, maar met die stap werd op de financiële markten toch al rekening gehouden. De stemming op Wall Street bleef daarbij voorzichtig in afwachting van de laatste ontwikkelingen rond Oekraïne. De hoop op een diplomatieke oplossing voor het conflict lijkt wel wat toegenomen.
De beleidsmakers bij de Fed vonden bij hun laatste beleidsvergadering in januari al dat de inflatie te hard opliep in de VS. Als de toename van het prijspeil niet snel zou gaan afzwakken dan zouden de meeste Fed-bestuurders het "gepast" vinden om steunmaatregelen van de Amerikaanse centrale bank sneller af te bouwen, is te lezen in de vrijgekomen notulen.
Beleggers hoopten in de aantekeningen ook meer aanwijzingen te vinden over hoe vaak en hoe snel de Fed de rente dit jaar gaat verhogen. Een precies cijfer hierover is in de stukken evenwel niet terug te vinden. De Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk 0,2 procent lager op 34.934,27 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4475,01 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 14.124,09 punten.
Shopify
Bij diverse bedrijven waren wel grote koersbewegingen te zien. ViacomCBS ging bijvoorbeeld bijna 18 procent omlaag. Het mediaconcern boekte minder winst dan verwacht en kondigde aan zijn naam te veranderen in Paramount Global. Shopify leverde op zijn beurt circa 16 procent in. Het Canadese e-commercebedrijf boekte afgelopen kwartaal wel meer omzet en winst dankzij sterker dan verwachte onlinebestedingen van consumenten. Maar de verwachtingen voor de groei van de onderneming stelden beleggers teleur.
Airbnb steeg daarentegen bijna 4 procent na goed ontvangen resultaten van het onlineplatform voor vakantieverhuur. En producent van voedingsmiddelen Kraft Heinz kreeg er een kleine 6 procent bij na publicatie van de resultaten.
Meta
Verder was er aandacht voor Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook. Dat aandeel verloor 2 procent nadat bekend werd dat bestuurder Nick Clegg een nog belangrijkere rol krijgt in de top van het socialemediaconcern.
De euro was 1,1379 dollar waard, tegen 1,1377 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte bijna 2 procent tot 90,42 dollar. Brentolie kostte ook een kleine 2 procent minder, op 91,57 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd honderdduizenden auto's terug vanwege een technisch mankement dat brand kan veroorzaken. Dit meldde de Duitse autofabrikant woensdag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag de grootste verliezer in de AEX-index. Het uitzendconcern heeft in het laatste kwartaal van 2025 een lagere omzet geboekt. Het bedrijf had het vooral op de Europese markt moeilijk. De opbrengsten in onder andere Nederland en Duitsland daalden aanzienlijk.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat het nieuwe kabinet snel wettelijk regelt dat toezichthouders sneller kunnen ingrijpen in slecht functionerende markten. De belangenbehartiger voor consumenten doet deze oproep nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) maandag meldde te gaan controleren of telecomaanbieders zich houden aan hun verplichtingen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De recente massaontslagen bij Heineken, ASML en ABN AMRO zijn nog maar een voorproefje, denkt oud-ASML-topman Peter Wennink. "Er komt nog veel meer aan in het bedrijfsleven en bij de overheid. Kunstmatige intelligentie (AI) kan de productiviteit zoveel verhogen. Als wij dat niet doen, doen andere landen dat. Maar het is niet alleen digitalisering. De kostenstijgingen spelen ook in de zorg, defensie en klimaat en energie. We moeten iets doen", zei Wennink tijdens het evenement State of Dutch Tech in Den Haag tegen het ANP.
9 uur geleden