Fed-notulen verrassen beleggers op Wall Street niet
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan, nadat de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve niet voor verrassingen hadden gezorgd. Opmerkingen uit de notulen maken het nog waarschijnlijker dat de rente in de Verenigde Staten binnenkort wordt opgeschroefd, maar met die stap werd op de financiële markten toch al rekening gehouden. De stemming op Wall Street bleef daarbij voorzichtig in afwachting van de laatste ontwikkelingen rond Oekraïne. De hoop op een diplomatieke oplossing voor het conflict lijkt wel wat toegenomen.
De beleidsmakers bij de Fed vonden bij hun laatste beleidsvergadering in januari al dat de inflatie te hard opliep in de VS. Als de toename van het prijspeil niet snel zou gaan afzwakken dan zouden de meeste Fed-bestuurders het "gepast" vinden om steunmaatregelen van de Amerikaanse centrale bank sneller af te bouwen, is te lezen in de vrijgekomen notulen.
Beleggers hoopten in de aantekeningen ook meer aanwijzingen te vinden over hoe vaak en hoe snel de Fed de rente dit jaar gaat verhogen. Een precies cijfer hierover is in de stukken evenwel niet terug te vinden. De Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk 0,2 procent lager op 34.934,27 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4475,01 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 14.124,09 punten.
Shopify
Bij diverse bedrijven waren wel grote koersbewegingen te zien. ViacomCBS ging bijvoorbeeld bijna 18 procent omlaag. Het mediaconcern boekte minder winst dan verwacht en kondigde aan zijn naam te veranderen in Paramount Global. Shopify leverde op zijn beurt circa 16 procent in. Het Canadese e-commercebedrijf boekte afgelopen kwartaal wel meer omzet en winst dankzij sterker dan verwachte onlinebestedingen van consumenten. Maar de verwachtingen voor de groei van de onderneming stelden beleggers teleur.
Airbnb steeg daarentegen bijna 4 procent na goed ontvangen resultaten van het onlineplatform voor vakantieverhuur. En producent van voedingsmiddelen Kraft Heinz kreeg er een kleine 6 procent bij na publicatie van de resultaten.
Meta
Verder was er aandacht voor Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook. Dat aandeel verloor 2 procent nadat bekend werd dat bestuurder Nick Clegg een nog belangrijkere rol krijgt in de top van het socialemediaconcern.
De euro was 1,1379 dollar waard, tegen 1,1377 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte bijna 2 procent tot 90,42 dollar. Brentolie kostte ook een kleine 2 procent minder, op 91,57 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
4 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
5 uur geleden