Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed-notulen verrassen beleggers op Wall Street niet

Fed-notulen verrassen beleggers op Wall Street niet

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan, nadat de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve niet voor verrassingen hadden gezorgd. Opmerkingen uit de notulen maken het nog waarschijnlijker dat de rente in de Verenigde Staten binnenkort wordt opgeschroefd, maar met die stap werd op de financiële markten toch al rekening gehouden. De stemming op Wall Street bleef daarbij voorzichtig in afwachting van de laatste ontwikkelingen rond Oekraïne. De hoop op een diplomatieke oplossing voor het conflict lijkt wel wat toegenomen.

De beleidsmakers bij de Fed vonden bij hun laatste beleidsvergadering in januari al dat de inflatie te hard opliep in de VS. Als de toename van het prijspeil niet snel zou gaan afzwakken dan zouden de meeste Fed-bestuurders het "gepast" vinden om steunmaatregelen van de Amerikaanse centrale bank sneller af te bouwen, is te lezen in de vrijgekomen notulen.

Beleggers hoopten in de aantekeningen ook meer aanwijzingen te vinden over hoe vaak en hoe snel de Fed de rente dit jaar gaat verhogen. Een precies cijfer hierover is in de stukken evenwel niet terug te vinden. De Dow-Jonesindex sloot uiteindelijk 0,2 procent lager op 34.934,27 punten. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4475,01 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 14.124,09 punten.

Shopify

Bij diverse bedrijven waren wel grote koersbewegingen te zien. ViacomCBS ging bijvoorbeeld bijna 18 procent omlaag. Het mediaconcern boekte minder winst dan verwacht en kondigde aan zijn naam te veranderen in Paramount Global. Shopify leverde op zijn beurt circa 16 procent in. Het Canadese e-commercebedrijf boekte afgelopen kwartaal wel meer omzet en winst dankzij sterker dan verwachte onlinebestedingen van consumenten. Maar de verwachtingen voor de groei van de onderneming stelden beleggers teleur.

Airbnb steeg daarentegen bijna 4 procent na goed ontvangen resultaten van het onlineplatform voor vakantieverhuur. En producent van voedingsmiddelen Kraft Heinz kreeg er een kleine 6 procent bij na publicatie van de resultaten.

Meta

Verder was er aandacht voor Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook. Dat aandeel verloor 2 procent nadat bekend werd dat bestuurder Nick Clegg een nog belangrijkere rol krijgt in de top van het socialemediaconcern.

De euro was 1,1379 dollar waard, tegen 1,1377 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte bijna 2 procent tot 90,42 dollar. Brentolie kostte ook een kleine 2 procent minder, op 91,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

21 minuten geleden
Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

1 uur geleden
KLM vliegt tot in juni niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.

2 uur geleden
NAM begint met werkzaamheden voor hervatten gaswinning Warffum

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.

3 uur geleden
Kerstman mag van regering-Trump fooi aftrekken van belastingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.

3 uur geleden
Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

6 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

6 uur geleden