Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed komt met steunprogramma voor beleggingsfondsen

Fed komt met steunprogramma voor beleggingsfondsen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse centrale bank komt met een steunprogramma voor beleggingsfondsen om zo de schadelijke effecten van de coronacrisis op de financiële markten tegen te gaan. Door de crisis staan die zogeheten money markets mutual funds onder druk omdat bedrijven en huishoudens hun geld vanwege de coronacrisis uit die fondsen halen.

De Fed zet nu een speciale noodregeling op om liquiditeit aan die fondsen te verzorgen. Tijdens de financiële crisis werd een dergelijke stap ook al gezet. Het Amerikaanse ministerie van Financiën komt daarnaast met een kredietbeschermingsprogramma van 10 miljard dollar voor die fondsen.

"Beleggingsfondsen zijn gebruikelijke investeringsmogelijkheden voor families en bedrijven", aldus de Fed. Het noodprogramma zal deze fondsen bijstaan als het gaat om het onttrekken van geld door huishoudens en andere investeerders, stelt de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten.

De Fed heeft al verschillende stappen gezet om de crisis aan te pakken, waaronder renteverlagingen en het opkopen van obligaties om zo extra geld in het financiële systeem te pompen.

Meer uit Financieel

Topman webwinkel Shein ziet vermogen flink dalen bij beursgang

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het vermogen van de topman en medeoprichter van de Chinese webwinkel Shein, Sky Xu, zal bij de beursgang van het bedrijf flink dalen. Het in Singapore gevestigde Shein, bekend om zijn spotgoedkope kleding en andere producten, gaat dinsdag naar de beurs in Hongkong.

7 minuten geleden
Wereldwijde investeringen in fintech stijgen, ziet KPMG

AMSTELVEEN (ANP) - De investeringen in technologische vernieuwingen in de financiële sector zijn de eerste zes maanden van dit jaar met 40 procent toegenomen. Tegelijkertijd daalde het aantal deals, wat er volgens adviesbureau KPMG op wijst dat investeerders steeds gerichter hun kapitaal inzetten.

9 minuten geleden
VS willen dat G20-landen handelsrelatie met China herzien

ASHEVILLE (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent wil de G20-landen vragen hun handelsvoorwaarden met China te herzien. In een interview voorafgaand aan een bijeenkomst van ministers van Financiën van de groep van grote economieën in de staat North Carolina zei Bessent dat de huidige golf aan export vanuit China onhoudbaar is, zelfs al verbetert de Amerikaanse directe handelspositie met China "in rap tempo".

24 minuten geleden
Olieprijzen omhoog door opgelaaid geweld in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De Verenigde Staten hebben zondag Iraanse raketlanceerinstallaties aangevallen en Iran heeft onder meer teruggeslagen met aanvallen op Amerikaanse bases in Jordanië. Daarnaast zou een supertanker in de Straat van Hormuz geraakt zijn door een mijn, waardoor brand is ontstaan.

57 minuten geleden
Meerderheid Nederlanders bezorgd over stijgende brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van stijgende brandstofprijzen door de Iranoorlog. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas in samenwerking met het ANP. Ruim 60 procent van de respondenten geeft aan dat ze zich zorgen maken over de effecten van de prijsstijgingen op hun portemonnee.

3 uur geleden
Duitse minister pleit bij topoverleg tegen economische conflicten

ASHEVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil is van plan om tijdens overleg met zijn collega's van de G20-landen te pleiten voor een einde aan economisch schadelijke conflicten, zoals handelsoorlogen en de oorlogen in Iran en Oekraïne.

16 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW hoopt op 'langjarige stabiliteit' in Den Haag

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat er "langjarige stabiliteit" komt in politiek Den Haag. Dat zei de VNO-NCW-voorzitter zondag in het televisieprogramma Buitenhof.

18 uur geleden