Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed: geen impact verkiezingsuitslag op beleid op korte termijn

Fed: geen impact verkiezingsuitslag op beleid op korte termijn

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen zal geen impact hebben op het beleid van de Amerikaanse centrale bank op de korte termijn. Dat verklaarde voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve in een toelichting op het besluit om de rente opnieuw te verlagen. De Fed verlaagde de rente met een kwart procentpunt.

Volgens Powell wordt bij de Fed namelijk niet "gegokt of gespeculeerd" over het beleid van Trump als hij in het Witte Huis terugkeert. Het is volgens Powell ook nog niet duidelijk wat de timing of omvang van de plannen van Trump wordt. Daardoor is het volgens de Fed-voorzitter ook nog onduidelijk wat het effect op de economie zal worden.

Powell zei verder dat de Amerikaanse economie sterk blijft. Hij zei ook dat de Fed per vergadering beslist over het rentebeleid. In september werd de rente nog met een half procentpunt verlaagd. Dat was de eerste renteverlaging door de Fed sinds 2020.

Kritieken Trump

De centralebankpresident heeft een gespannen relatie met Trump die namelijk geregeld felle kritiek heeft geuit op het beleid van de Fed. Powell werd door Trump benoemd tot Fed-president en nam begin 2018 de functie van voorzitter op zich. Trump heeft al gezegd Powell niet te zullen herbenoemen als hij opnieuw wordt verkozen tot president.

De huidige tweede termijn van Powell loopt tot mei 2026. Hij zei dat hij niet voortijdig zal opstappen als Trump dat vraagt. Zender CNN meldde op basis van ingewijden dat Trump waarschijnlijk niet van plan is om Powell voor het einde van die termijn te ontslaan. Powell meldde daarbij dat het wettelijk ook niet is toegestaan voor de president om de voorzitter van de Fed te ontslaan.

Meer uit Financieel

Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

1 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

2 uur geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

5 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

5 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

6 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

7 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

7 uur geleden