Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed: geen impact verkiezingsuitslag op beleid op korte termijn

Fed: geen impact verkiezingsuitslag op beleid op korte termijn

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen zal geen impact hebben op het beleid van de Amerikaanse centrale bank op de korte termijn. Dat verklaarde voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve in een toelichting op het besluit om de rente opnieuw te verlagen. De Fed verlaagde de rente met een kwart procentpunt.

Volgens Powell wordt bij de Fed namelijk niet "gegokt of gespeculeerd" over het beleid van Trump als hij in het Witte Huis terugkeert. Het is volgens Powell ook nog niet duidelijk wat de timing of omvang van de plannen van Trump wordt. Daardoor is het volgens de Fed-voorzitter ook nog onduidelijk wat het effect op de economie zal worden.

Powell zei verder dat de Amerikaanse economie sterk blijft. Hij zei ook dat de Fed per vergadering beslist over het rentebeleid. In september werd de rente nog met een half procentpunt verlaagd. Dat was de eerste renteverlaging door de Fed sinds 2020.

Kritieken Trump

De centralebankpresident heeft een gespannen relatie met Trump die namelijk geregeld felle kritiek heeft geuit op het beleid van de Fed. Powell werd door Trump benoemd tot Fed-president en nam begin 2018 de functie van voorzitter op zich. Trump heeft al gezegd Powell niet te zullen herbenoemen als hij opnieuw wordt verkozen tot president.

De huidige tweede termijn van Powell loopt tot mei 2026. Hij zei dat hij niet voortijdig zal opstappen als Trump dat vraagt. Zender CNN meldde op basis van ingewijden dat Trump waarschijnlijk niet van plan is om Powell voor het einde van die termijn te ontslaan. Powell meldde daarbij dat het wettelijk ook niet is toegestaan voor de president om de voorzitter van de Fed te ontslaan.

Meer uit Financieel

Macron wil dat EU antidwanginstrument gebruikt tegen heffingen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.

7 uur geleden
Italiaanse premier Meloni noemt dreigende heffingen 'een fout'

SEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.

7 uur geleden
Duitse brancheclub roept EC op maatregelen te nemen na heffing VS

BERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.

9 uur geleden
Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

16 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

21 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

21 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

22 uur geleden