Fed: geen impact verkiezingsuitslag op beleid op korte termijn
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De winst van Donald Trump bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen zal geen impact hebben op het beleid van de Amerikaanse centrale bank op de korte termijn. Dat verklaarde voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve in een toelichting op het besluit om de rente opnieuw te verlagen. De Fed verlaagde de rente met een kwart procentpunt.
Volgens Powell wordt bij de Fed namelijk niet "gegokt of gespeculeerd" over het beleid van Trump als hij in het Witte Huis terugkeert. Het is volgens Powell ook nog niet duidelijk wat de timing of omvang van de plannen van Trump wordt. Daardoor is het volgens de Fed-voorzitter ook nog onduidelijk wat het effect op de economie zal worden.
Powell zei verder dat de Amerikaanse economie sterk blijft. Hij zei ook dat de Fed per vergadering beslist over het rentebeleid. In september werd de rente nog met een half procentpunt verlaagd. Dat was de eerste renteverlaging door de Fed sinds 2020.
Kritieken Trump
De centralebankpresident heeft een gespannen relatie met Trump die namelijk geregeld felle kritiek heeft geuit op het beleid van de Fed. Powell werd door Trump benoemd tot Fed-president en nam begin 2018 de functie van voorzitter op zich. Trump heeft al gezegd Powell niet te zullen herbenoemen als hij opnieuw wordt verkozen tot president.
De huidige tweede termijn van Powell loopt tot mei 2026. Hij zei dat hij niet voortijdig zal opstappen als Trump dat vraagt. Zender CNN meldde op basis van ingewijden dat Trump waarschijnlijk niet van plan is om Powell voor het einde van die termijn te ontslaan. Powell meldde daarbij dat het wettelijk ook niet is toegestaan voor de president om de voorzitter van de Fed te ontslaan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma werd donderdag bijna 14 procent meer waard op de beurs in Frankfurt. Volgens persbureau Bloomberg behoort het Chinese sportkledingbedrijf Anta Sports Products tot de bedrijven die een mogelijke overname van het Duitse sportmerk onderzoeken. Anta is eigenaar van kledingmerken als Fila en Jack Wolfskin. Ook het Chinese kledingbedrijf Li Ning en het Japanse sportmerk Asics zouden mogelijk interesse hebben om Puma te kopen.
1 uur geledenSHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De vastgoedsector in China heeft opnieuw een klap te verduren gekregen, nu bekend is dat vastgoedontwikkelaar Vanke bepaalde schulden pas later wil aflossen. Die melding zorgde voor een schrikreactie op de financiƫle markten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De organisator van Enhanced Games krijgt een beursnotering in New York. Enhanced Games is een omstreden sportevenement waarin doping en andere verboden hulpmiddelen zijn toegestaan. De beursintroductie vindt plaats via een fusie van het bedrijf met het lege beursfonds A Paradise.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - Bierconcern Asahi is niet in gesprek met de cybercriminelen achter een grote aanval die veel activiteiten van het bedrijf in Japan stillegde. Dat zei topman Atsushi Katsuki op een persconferentie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse fabrikanten is in november verslechterd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Producenten zijn volgens het CBS negatiever over de voorraden gereed product. Ook zijn ze minder positief over de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden. Producenten zijn echter minder negatief over hun orderportefeuille.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.
10 uur geleden