Fed Cup-team verliest dubbelspel en ontmoeting met Wit-Rusland
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse Fed Cup-team heeft de ontmoeting met Wit-Rusland in Den Haag met 3-2 verloren. Tennissters Kiki Bertens en Demi Schuurs verloren het dubbelspel, de vijfde en beslissende partij.
Het duo Bertens/Schuurs werd op de indoorgravelbaan in de Haagse Sportcampus in een zenuwslopende driesetter verslagen door het Wit-Russische duo Aljaksandra Sasnovitsj/Aryna Sabalenka: 4-6 6-3 7-6 (8).
In de tiebreak van de derde set, beslissend dus voor de hele ontmoeting, verzilverden Sasnovitsj en Sabalenka pas hun vierde wedstrijdpunt. Ze leidden al met 5-2, maar Bertens en Schuurs knokten zich terug tot 5-5. Een bijzonder moment vond plaats bij 5-2 toen Sabalenka een strafpunt kreeg wegens te vroeg juichen, omdat ze dacht het punt al binnen te hebben.
Eerste nederlaag voor Bertens
Bij een 6-5-voorsprong waren Bertens en Schuurs twee punten verwijderd van de zege. Ze stonden met 30-0 voor op de service van Sabalenka, maar wisten het niet af te maken.
Voor Bertens was het de eerste nederlaag van de confrontatie; zowel vrijdag als zaterdag won ze wel haar enkelspel.
Vijfde nederlaag op rij
Door de overwinning verzekerde Wit-Rusland zich van deelname aan de Fed Cup Finals, van 14 tot en met 19 april in Boedapest. Dat toernooi vindt dit jaar voor het eerst plaats.
Voor Oranje is het de al de vijfde nederlaag op een rij in het landentoernooi. De laatste overwinning dateert van 2017, toen Slowakije werd verslagen. Daarna volgden vier nederlagen op een rij, telkens zonder Bertens.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
7 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
8 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
18 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden