Fed Cup Finals schuift door naar volgend jaar
BOEDAPEST (ANP) - Het eindtoernooi van de Fed Cup, de landencompetitie in het tennis, wordt dit jaar niet meer gehouden. Twaalf landen hadden zich geplaatst voor het evenement dat in april in Boedapest had moeten plaatsvinden. Het coronavirus voorkwam dat. De tennisbond ITF besloot vrijdag dat de eindstrijd van 13 tot en met 18 april 2021 wordt afgewerkt, ook dan in de Hongaarse hoofdstad. Nederland had zich niet geplaatst.
Ook al omdat het internationale tennis voorlopig nog stil ligt zag de ITF geen mogelijkheid het toernooi, dat voor het eerst in deze opzet zou worden gehouden, later dit jaar te plannen. De play-offs, waarin Nederland het tegen China opneemt, vinden nu plaats in februari. De winnaar van dat duel kan zich in het najaar van 2021 plaatsen voor de volgende editie van de Finals.
De ITF zei niet overwogen te hebben het eindtoernooi zonder toeschouwers af te werken. "Dit was de beste oplossing met het oog op de gezondheid van alle betrokkenen en de integriteit van de competitie", zei ITF-voorzitter David Haggerty.
Meer uit Sport
MONZA (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Italië de beste tijd neergezet. De 28-jarige Brit van Mercedes was op het Autodromo Nazionale Monza sneller dan de Monegask Charles Leclerc, die in zijn Ferrari nog de rapste was tijdens de eerste vrije training.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Eythora Thorsdottir (28) kan door slepende blessures niet deelnemen aan de WK in Rotterdam. Dat vertelde ze tijdens een persmoment waarbij ze werd aangekondigd als ambassadeur van het wereldtiteltoernooi.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Deurloo (35) is definitief gestopt met turnen. Dat maakte de Ridderkerker bekend tijdens een persmoment in aanloop naar de WK turnen in Rotterdam. Tijdens het titeltoernooi is hij samen met Eythora Thorsdottir actief als WK-ambassadeur.
4 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft vrijdag de snelste tijd neergezet bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van Italië. De Monagask van Ferrari reed op het circuit van Monza een snelste ronde van 1.23,008. Zijn Britse ploeggenoot Lewis Hamilton was 0,173 seconde langzamer. Hamiltons landgenoot George Russell (Mercedes) reed de derde tijd, 0,304 seconde achter Leclerc.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Franse Formule 1-coureur Pierre Gasly is alsnog teruggezet in de uitslag van de Grote Prijs van Monaco van 7 juni. Dat heeft autosportbond FIA vrijdag bekendgemaakt. Door tijdstraffen wordt Gasly (Alpine) teruggezet naar de zevende plaats. Zijn landgenoot Isack Hadjar (Red Bull) klimt weer naar de derde plaats.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Australische tennisser Nick Kyrgios heeft een schorsing van een maand geaccepteerd. Dat heeft de International Tennis Integrity Agency (ITIA) bekendgemaakt. Omdat de voorlopige schorsing van Kyrgios op 4 augustus was ingegaan, mag hij per direct weer tennissen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev had opnieuw vijf sets nodig om zijn tegenstander te verslaan op de US Open. In de nacht van donderdag op vrijdag versloeg de als eerste geplaatste Duitser de Fransman Quentin Halys in de tweede ronde: 6-4 4-6 7-6 (3) 6-7 (3) 6-3.
9 uur geleden