Fed blijft waakzaam voor te snelle renteverlaging, zegt Powell
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve blijft waakzaam om het rentetarief in de Verenigde Staten niet te snel te verlagen. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een interview met het Amerikaanse tv-programma 60 Minutes. Powell herhaalde daarbij dat Amerikanen waarschijnlijk tot na maart moeten wachten totdat de centrale bank de rente verlaagt, omdat de beleidsmakers meer bewijs willen zien dat de inflatie afstevent op 2 procent.
"Het gevaar van te vroeg handelen is dat de klus nog niet helemaal is geklaard, en dat de goede cijfers die we de afgelopen zes maanden hebben gehad op de een of andere manier geen echte indicator blijken te zijn voor waar de inflatie naartoe gaat", zei Powell in het interview. Vorige week liet de Fed-voorzitter al bij het rentebesluit weten dat het nog te vroeg is om de overwinning uit te roepen dat de inflatie daadwerkelijk richting de doelstelling beweegt en geen haast te hebben met het verlagen van de rente.
Volgens Powell is het niet waarschijnlijk dat de beleidsmakers "dat niveau van vertrouwen" over het verloop van de inflatie al zullen hebben bij de rentevergadering in maart. Wel bevestigde hij dat de Fed dit jaar zal beginnen met het verlagen van de rente. "Op een paar na zijn alle beleidsmakers van mening dat het gepast zal zijn om het beleid van monetaire verkrapping terug te draaien door de rente dit jaar te verlagen. Dat is zeker ons basisscenario. We proberen gewoon het juiste moment te kiezen", aldus Powell.
Meer uit Financieel
BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
2 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.
4 uur geleden