Fed blijft waakzaam voor te snelle renteverlaging, zegt Powell
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve blijft waakzaam om het rentetarief in de Verenigde Staten niet te snel te verlagen. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een interview met het Amerikaanse tv-programma 60 Minutes. Powell herhaalde daarbij dat Amerikanen waarschijnlijk tot na maart moeten wachten totdat de centrale bank de rente verlaagt, omdat de beleidsmakers meer bewijs willen zien dat de inflatie afstevent op 2 procent.
"Het gevaar van te vroeg handelen is dat de klus nog niet helemaal is geklaard, en dat de goede cijfers die we de afgelopen zes maanden hebben gehad op de een of andere manier geen echte indicator blijken te zijn voor waar de inflatie naartoe gaat", zei Powell in het interview. Vorige week liet de Fed-voorzitter al bij het rentebesluit weten dat het nog te vroeg is om de overwinning uit te roepen dat de inflatie daadwerkelijk richting de doelstelling beweegt en geen haast te hebben met het verlagen van de rente.
Volgens Powell is het niet waarschijnlijk dat de beleidsmakers "dat niveau van vertrouwen" over het verloop van de inflatie al zullen hebben bij de rentevergadering in maart. Wel bevestigde hij dat de Fed dit jaar zal beginnen met het verlagen van de rente. "Op een paar na zijn alle beleidsmakers van mening dat het gepast zal zijn om het beleid van monetaire verkrapping terug te draaien door de rente dit jaar te verlagen. Dat is zeker ons basisscenario. We proberen gewoon het juiste moment te kiezen", aldus Powell.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.
21 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
5 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
5 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
10 uur geleden