Fed blijft waakzaam voor te snelle renteverlaging, zegt Powell
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve blijft waakzaam om het rentetarief in de Verenigde Staten niet te snel te verlagen. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een interview met het Amerikaanse tv-programma 60 Minutes. Powell herhaalde daarbij dat Amerikanen waarschijnlijk tot na maart moeten wachten totdat de centrale bank de rente verlaagt, omdat de beleidsmakers meer bewijs willen zien dat de inflatie afstevent op 2 procent.
"Het gevaar van te vroeg handelen is dat de klus nog niet helemaal is geklaard, en dat de goede cijfers die we de afgelopen zes maanden hebben gehad op de een of andere manier geen echte indicator blijken te zijn voor waar de inflatie naartoe gaat", zei Powell in het interview. Vorige week liet de Fed-voorzitter al bij het rentebesluit weten dat het nog te vroeg is om de overwinning uit te roepen dat de inflatie daadwerkelijk richting de doelstelling beweegt en geen haast te hebben met het verlagen van de rente.
Volgens Powell is het niet waarschijnlijk dat de beleidsmakers "dat niveau van vertrouwen" over het verloop van de inflatie al zullen hebben bij de rentevergadering in maart. Wel bevestigde hij dat de Fed dit jaar zal beginnen met het verlagen van de rente. "Op een paar na zijn alle beleidsmakers van mening dat het gepast zal zijn om het beleid van monetaire verkrapping terug te draaien door de rente dit jaar te verlagen. Dat is zeker ons basisscenario. We proberen gewoon het juiste moment te kiezen", aldus Powell.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.
5 minuten geledenMILWAUKEE (ANP/BLOOMBERG) - De winst van motorfietsenfabrikant Harley-Davidson is afgelopen kwartaal gekelderd, omdat het Amerikaanse bedrijf de prijzen verlaagde om de verkoop aan te jagen en resterende voorraden weg te werken. Dankzij de inspanningen slaagde het bedrijf er wel in om de verkoopdaling van motorfietsen van vorig jaar om te buigen in een verkoopplus.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern ExxonMobil heeft in Nederland meerdere jaren de pensioenen van oud-medewerkers te weinig verhoogd. Volgens de kantonrechter in Rotterdam handelde het Amerikaanse bedrijf daarmee in strijd met gemaakte afspraken en goed werkgeverschap.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina investeert de komende jaren 90 miljoen euro om mee te liften op het succes van eiwitrijke voeding en dranken. Het Nederlandse zuivelconcern moderniseert met het geld fabrieken in Bedum, Veghel en Workum om uit een bijproduct van kaas eiwitingrediƫnten te maken. Die eiwitten zijn bedoeld voor sportvoeding, kindervoeding en medische voeding.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiƫn dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht. "Op deze manier willen we dit hoofdstuk uit het verleden afronden", zegt de bank zelf.
3 uur geleden