
Fed blijft waakzaam voor te snelle renteverlaging, zegt Powell
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve blijft waakzaam om het rentetarief in de Verenigde Staten niet te snel te verlagen. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een interview met het Amerikaanse tv-programma 60 Minutes. Powell herhaalde daarbij dat Amerikanen waarschijnlijk tot na maart moeten wachten totdat de centrale bank de rente verlaagt, omdat de beleidsmakers meer bewijs willen zien dat de inflatie afstevent op 2 procent.
"Het gevaar van te vroeg handelen is dat de klus nog niet helemaal is geklaard, en dat de goede cijfers die we de afgelopen zes maanden hebben gehad op de een of andere manier geen echte indicator blijken te zijn voor waar de inflatie naartoe gaat", zei Powell in het interview. Vorige week liet de Fed-voorzitter al bij het rentebesluit weten dat het nog te vroeg is om de overwinning uit te roepen dat de inflatie daadwerkelijk richting de doelstelling beweegt en geen haast te hebben met het verlagen van de rente.
Volgens Powell is het niet waarschijnlijk dat de beleidsmakers "dat niveau van vertrouwen" over het verloop van de inflatie al zullen hebben bij de rentevergadering in maart. Wel bevestigde hij dat de Fed dit jaar zal beginnen met het verlagen van de rente. "Op een paar na zijn alle beleidsmakers van mening dat het gepast zal zijn om het beleid van monetaire verkrapping terug te draaien door de rente dit jaar te verlagen. Dat is zeker ons basisscenario. We proberen gewoon het juiste moment te kiezen", aldus Powell.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft vele tientallen vluchten op woensdag geannuleerd, is te zien op de website van Schiphol. Vakbonden CNV en FNV hebben die dag een staking bij het grondpersoneel van de luchtvaartmaatschappij aangekondigd. Medewerkers die bagage in- en uitladen, vliegtuigen verslepen of reizigers te woord staan, leggen woensdagochtend vier uur lang het werk neer.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse wapenfabrikant Rheinmetall stapt in marinescheepsbouw. Het snelgroeiende defensiebedrijf, een van de grootste van Europa, koopt een belangrijke militaire werf in Noord-Duitsland.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie Nvidia heeft de Chinese mededingingswetten overtreden. Dat meldt de Chinese markttoezichthouder in een korte verklaring na afronding van een eerste onderzoek naar het bedrijf. In de verklaring van één zin werd geen verdere toelichting gegeven.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Leden van FNV hebben in ruime meerderheid voor het cao-akkoord gestemd dat de vakbond heeft gesloten met de NS. Dat heeft FNV maandag bekendgemaakt. De moeizame onderhandelingen over de nieuwe cao leidden eerder dit jaar tot stakingen op het spoor, met grote gevolgen voor treinreizigers.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en China naderen een akkoord over TikTok, volgens de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent. Maandag hervatten beide landen handelsgesprekken in Madrid. Ook de toekomst van de populaire filmpjesapp staat op de agenda.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. De beurshandel staat deze week in het teken van rentebesluiten van centrale banken in de Verenigde Staten, Canada, Japan en het Verenigd Koninkrijk. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse Federal Reserve woensdag de rente voor het eerst dit jaar gaat verlagen, na de recente zwakke cijfers over de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten. Ook heeft de Amerikaanse president Donald Trump de druk op de Fed dit jaar flink opgevoerd om de leenkosten te verlagen en de economie te ondersteunen.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De grote Australische bank ANZ heeft een recordboete gekregen van 240 miljoen Australische dollar (ruim 136 miljoen euro) wegens "wijdverbreid wangedrag". Dat heeft de financiële toezichthouder van het land maandag bekendgemaakt. Het is de hoogste boete die toezichthouder ASIC ooit heeft opgelegd aan een organisatie.
5 uur geleden