Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed-bestuurder: drie renteverlagingen in 2024 zijn 'redelijk'

Fed-bestuurder: drie renteverlagingen in 2024 zijn 'redelijk'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het zou "redelijk" zijn als de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve de rente dit jaar drie keer gaat verlagen. Dat heeft Fed-bestuurder Mary Daly gezegd bij een speech in Washington. Op de financiële markten wordt al langer gehoopt dat de Fed dit jaar gaat beginnen met het verlagen van de rente omdat de inflatie in de Verenigde Staten aan het afzwakken is.

Volgens Daly, die aan het hoofd staat van de Federal Reserve Bank van San Francisco, zijn drie renteverlagingen dit jaar een "redelijke basislijn". Daarbij zijn er wel risicofactoren waar de Fed naar moet kijken. Het gaat dan om tragere vooruitgang bij het verlagen van de inflatie aan de ene kant en een plotse verslechtering van de arbeidsmarkt aan de andere kant, aldus Daly.

De Fed-bestuurder zei ook dat weerstand moet worden geboden aan de verleiding om te snel de rente te verlagen. Fed-voorzitter Jerome Powell heeft gezegd geen haast te zullen hebben met het verlagen van de rente en eerst meer bewijs te willen zien dat de inflatie duurzaam op koers ligt om de doelstelling van 2 procent te bereiken.

Raphael Bostic, de president van de Federal Reserve in Atlanta, verklaarde in een interview met zakenzender CNBC dat hij voorstander is van een eerste renteverlaging ergens in de zomer. Hij rekent vooralsnog op twee renteverlagingen dit jaar, maar zegt wel dat als de inflatie sterker afkoelt dan verwacht dat er dan drie renteverlagingen kunnen komen. Ook vindt Bostic dat er geen haast moet worden gemaakt met verlagingen.

Meer uit Financieel

Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

6 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

9 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

9 uur geleden
Beurs Amsterdam toont wat herstel na verliezen door Iran-oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten. De hoofdindex toonde daarmee wat herstel na de verliezen eerder deze week door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. Veel omliggende landen kregen de afgelopen dagen met Iraanse tegenacties te maken. Ook op andere Europese beurzen leken beleggers weer voorzichtig in aandelen te willen stappen.

10 uur geleden
Rederij Maersk schort zeevrachtvervoer van en naar Golfstaten op

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De grote rederij Maersk vervoert voorlopig nog amper goederen vanuit en naar de Golfstaten. Alleen voor kritieke voedingsmiddelen, medicijnen en andere "essentiële goederen" maakt het Deense vervoersconcern een uitzondering. Door de oorlog in Iran en de regio zijn de risico's te groot geworden.

11 uur geleden
Schade Nederlandse export Golfregio loopt in vele miljoenen

ZOETERMEER (ANP) - De schade voor Nederlandse bedrijven die exporteren naar de Golfregio loopt al snel in de tientallen miljoenen. Dat stelt verladersvereniging evofenedex. In het Midden-Oosten zitten belangrijke knooppunten voor de zee- en luchtvaart. Vervoerders moeten nu uitwijken en leggen de rekening neer bij de bedrijven, stelt de verladersclub.

11 uur geleden
EU-parlement blijft stemming over handelsdeal VS uitstellen

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat nog niet stemmen over de handelsdeal met de VS. De stemming over een deel van het akkoord werd vorige week uitgesteld vanwege nieuwe algemene importheffingen vanuit de VS. Een meerderheid van de commissie vindt het nog altijd onduidelijk wat die heffingen betekenen voor de deal die de EU en de VS afgelopen zomer sloten.

11 uur geleden