Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed-bestuurder: drie renteverlagingen in 2024 zijn 'redelijk'

Fed-bestuurder: drie renteverlagingen in 2024 zijn 'redelijk'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het zou "redelijk" zijn als de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve de rente dit jaar drie keer gaat verlagen. Dat heeft Fed-bestuurder Mary Daly gezegd bij een speech in Washington. Op de financiële markten wordt al langer gehoopt dat de Fed dit jaar gaat beginnen met het verlagen van de rente omdat de inflatie in de Verenigde Staten aan het afzwakken is.

Volgens Daly, die aan het hoofd staat van de Federal Reserve Bank van San Francisco, zijn drie renteverlagingen dit jaar een "redelijke basislijn". Daarbij zijn er wel risicofactoren waar de Fed naar moet kijken. Het gaat dan om tragere vooruitgang bij het verlagen van de inflatie aan de ene kant en een plotse verslechtering van de arbeidsmarkt aan de andere kant, aldus Daly.

De Fed-bestuurder zei ook dat weerstand moet worden geboden aan de verleiding om te snel de rente te verlagen. Fed-voorzitter Jerome Powell heeft gezegd geen haast te zullen hebben met het verlagen van de rente en eerst meer bewijs te willen zien dat de inflatie duurzaam op koers ligt om de doelstelling van 2 procent te bereiken.

Raphael Bostic, de president van de Federal Reserve in Atlanta, verklaarde in een interview met zakenzender CNBC dat hij voorstander is van een eerste renteverlaging ergens in de zomer. Hij rekent vooralsnog op twee renteverlagingen dit jaar, maar zegt wel dat als de inflatie sterker afkoelt dan verwacht dat er dan drie renteverlagingen kunnen komen. Ook vindt Bostic dat er geen haast moet worden gemaakt met verlagingen.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

1 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

2 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

2 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

6 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

7 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

8 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

8 uur geleden