Fed-bestuurder: arbeidsmarkt VS moet nog verder herstellen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse arbeidsmarkt moet nog verder herstellen van de coronacrisis voordat de Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken, gaat beginnen met het afbouwen van zijn opkoopprogramma's. Dat zegt Fed-bestuurder Lael Brainard.
De Fed koopt momenteel voor een bedrag van 120 miljard dollar per maand aan staatsobligaties en ander schuldpapier op om zo de economie te stimuleren. Door het economisch herstel van de coronacrisis wordt binnen de Fed nu gesproken over het geleidelijk afbouwen van die steun. Maar volgens Brainard is het daarvoor nog te vroeg, want de werkgelegenheid in de Verenigde Staten is nog lang niet terug op het niveau van voor de pandemie. Ook zei ze dat de hoge inflatie in de VS waarschijnlijk van tijdelijke aard zal zijn.
Woensdag zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een toelichting op het rentebesluit ook al dat het nog te vroeg is om het steunbeleid te gaan afbouwen en dat de rente nog voor langere tijd laag zal blijven. Hij gaf aan dat er eerst nog meer vooruitgang op de arbeidsmarkt moet worden geboekt. Komende vrijdag wordt het belangrijke Amerikaanse banenrapport over de maand juli gepubliceerd.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft de verwachting voor de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verder verlaagd. Het in Parijs gevestigde agentschap wijst daarbij op de recente escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten en de opnieuw stijgende brandstofprijzen.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De dieselprijs in de Verenigde Staten is naar recordhoogte gestegen. Een gallon (3,8 liter) kostte gemiddeld voor het eerst meer dan 6 dollar, volgens autolobbyclub American Automobile Association (AAA). De stijgende prijzen zijn een probleem voor de Republikeinse Partij van president Donald Trump in aanloop naar de midterms, de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen in november.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een horde weggenomen voor de treindiensten die Arriva wil aanbieden richting Parijs. Volgens de toezichthouder komt het "economisch evenwicht" op het spoor waar de Nederlandse Spoorwegen rijden niet in gevaar, wat betekent dat de NS geen grote schade lijdt door de komst van de Arriva-treinen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag vrijwel vlak begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na drie verliesdagen op rij. De inflatievrees laaide deze week weer op door de sterke stijging van de olieprijzen als gevolg van het toegenomen geweld in het Midden-Oosten. Om de hoge inflatie te bestrijden, verhoogde de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag de rente in de eurozone voor de tweede keer dit jaar. De grote vraag is nu: wat gaat de Amerikaanse centrale bank doen?
2 uur geledenBOISE (ANP/BLOOMBERG) - Micron Technology gaat zijn medewerkers in Taiwan belonen met een contante bonus van 1 miljoen Taiwanese dollar (ruim 27.000 euro) plus een beloning in aandelen van het bedrijf. Dit gebeurt nadat lokale vakbonden hadden aangedrongen op een extra uitkering als erkenning voor de bijdrage van het personeel aan de enorme winsten van de Amerikaanse chipfabrikant, die profiteert van de grote investeringen in datacenters en infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI).
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Steeds meer Amerikaanse politici dringen aan op nieuwe regels om AI-systemen aan banden te leggen. De oproepen volgen op waarschuwingen van twee onderzoekers van Anthropic, die stellen dat de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) in de nabije toekomst kan leiden tot het uitsterven van de mensheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in juli opnieuw gestegen na een groei in juni. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) hebben bedrijven vooral meer machines en apparaten uitgevoerd. Ook de export van chemische producten en transportmiddelen was hoger. De exportgroei kwam uit op 2,1 procent.
5 uur geleden