Fed-baas Powell signaleert meer onzekerheid door beleid Trump
NEW YORK (ANP) - Het economisch beleid van de Amerikaanse president Donald Trump heeft voor meer onzekerheid gezorgd. Dat zei de voorzitter van de Federal Reserve, Jerome Powell, in een toespraak in New York. Een koerswijziging in het Amerikaanse rentebeleid is volgens hem niet direct nodig.
"De nieuwe regering is bezig aanzienlijke beleidswijzigingen door te voeren op vier terreinen: handel, immigratie, fiscaal beleid en regulering", zei Powell. "Terwijl er recente ontwikkelingen zijn geweest op sommige beleidsterreinen, voornamelijk handel, blijft de onzekerheid rond de veranderingen en hun verwachte effecten groot."
Hij verklaarde dat beleidsmakers van de Amerikaanse centralebankenkoepel "de signalen scheiden van het lawaai". "Het is niet nodig om ons te haasten en we zijn goed gepositioneerd om te wachten tot er meer duidelijkheid is", zei hij.
Importheffingen
De VS hebben onder Trump importheffingen ingevoerd op producten uit China en de belangrijke handelspartners Mexico en Canada, maar een deel van de heffingen tegen die laatste twee landen schortte Trump deze week weer op.
Voor centrale banken is van belang wat die heffingen en het grillige handelsbeleid met de prijzen voor consumenten doen, omdat importeurs de extra kosten vaak doorberekenen in de prijs.
Volatiel
Powell gaf toe dat de prijsstijgingen onlangs wat hoger waren dan de doelstelling van 2 procent van de Fed, maar hij zei daar niet van te schrikken. "Het pad naar inflatie die blijvend terugkeert richting ons doel is hobbelig, en we verwachten dat dit zo blijft", zei Powell, die wel spreekt van blijvende vooruitgang sinds de inflatiepiek in 2022. "Inflatie kan per maand volatiel zijn, en we reageren niet te sterk op een of twee cijfers die hoger of lager zijn dan verwacht."
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
23 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
16 uur geleden