Fed-baas Powell pleit in Congres VS voor goedkeuring coronasteun
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Congres doet er verstandig aan snel extra steunmaatregelen goed te keuren om de grootste economie van de wereld door de coronacrisis te loodsen. Daarvoor pleitte Jerome Powell, voorzitter van centralebankenkoepel Federal Reserve. Volgens Powell zijn er veel sectoren die wel wat hulp kunnen gebruiken.
Powell schoof aan bij het financiënoverleg van het Huis van Afgevaardigden. Volgens Powell zullen de effecten van de crisis de komende maanden nog meer zichtbaar worden. Daarom is extra steun aan werklozen, kleine ondernemingen en lokale overheden volgens hem broodnodig.
"Ik zou beginnen met de arbeidsmarkt", sprak Powell. "Ik denk dat we moeten onthouden dat er, ondanks de welkome vooruitgang die wordt geboekt om mensen weer aan het werk te krijgen, nog steeds 10 miljoen mensen zonder werk zitten vanwege de pandemie."
Powell reageerde ook op vragen over de vermeende kloof tussen de centrale bank en het ministerie van Financiën over aflopende kredietprogramma's die tijdens de pandemie waren opgezet. Minister Steven Mnuchin wil de daarvoor gereserveerde miljarden anders inzetten, terwijl Powell de maatregelen in stand wil houden, ondanks dat dit steungeld nog niet heel nadrukkelijk is ingezet.
Powell was bang dat de bevolking in de VS dit als een stap terug zou interpreteren. Volgens hem wilde de Fed een signaal afgeven. De bankenkoepel pleit al maandenlang voor meer stimulans van de overheid. De Fed zelf zette zijn belangrijkste rentetarief dit voorjaar bijna op nul.
Over de extra steun wordt al maanden gebakkeleid. Dit omdat Republikeinen en Democraten het niet eens kunnen worden over de omvang van de noodsteun. Volgens Powell zullen met name kleine ondernemers het deze winter zwaar krijgen.
Hij liet verder niets los over de te nemen stappen tijdens de volgende beleidsvergadering half december. Wel herhaalde Powell dat de Fed alle instrumenten die nodig zijn zal inzetten om de economie te ondersteunen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag met winst gesloten, na de verliezen van eerder deze week. De handel op de Amsterdamse aandelenbeurs kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Verder ging de aandacht van beleggers uit naar cijfers over de Amerikaanse inflatie.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitse luchtvaartmaatschappijen zijn boos op de Duitse regering. Die heeft Emirates toestemming gegeven voor vluchten op een vijfde luchthaven in Duitsland. Daarmee wordt de concurrentie van de maatschappij uit Dubai nog sterker.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oracle behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het software- en cloudbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het bedrijf profiteert van de enorme vraag naar diensten en infrastructuur voor AI en zag de omzet van het onderdeel cloudinfrastructuur ruimschoots verdubbelen. Ook verwacht Oracle de sterke prestatie in het huidige kwartaal voort te zetten. Het aandeel steeg 2 procent.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse miljardair Bernard Arnault behoort niet langer tot de tien rijkste mensen ter wereld. Volgens de Bloomberg Billionaires Index is zijn vermogen gedaald. Daardoor bestaat de gehele top 10 van de rijkenlijst voor het eerst sinds Bloomberg in 2012 begon met meten volledig uit Amerikanen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders zijn blij met het wetgevingspakket om de doorlooptijd van uitbreidingen van het stroomnet drastisch in te korten door vergunningsprocedures te schrappen of te vereenvoudigen. "Goed dat er in de geest van een crisiswet wordt gehandeld, want we hebben haast", aldus directeur van belangenvereniging Netbeheer Nederland Hans-Peter Oskam.
4 uur geleden