Fed-baas Powell pleit in Congres VS voor goedkeuring coronasteun
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Congres doet er verstandig aan snel extra steunmaatregelen goed te keuren om de grootste economie van de wereld door de coronacrisis te loodsen. Daarvoor pleitte Jerome Powell, voorzitter van centralebankenkoepel Federal Reserve. Volgens Powell zijn er veel sectoren die wel wat hulp kunnen gebruiken.
Powell schoof aan bij het financiënoverleg van het Huis van Afgevaardigden. Volgens Powell zullen de effecten van de crisis de komende maanden nog meer zichtbaar worden. Daarom is extra steun aan werklozen, kleine ondernemingen en lokale overheden volgens hem broodnodig.
"Ik zou beginnen met de arbeidsmarkt", sprak Powell. "Ik denk dat we moeten onthouden dat er, ondanks de welkome vooruitgang die wordt geboekt om mensen weer aan het werk te krijgen, nog steeds 10 miljoen mensen zonder werk zitten vanwege de pandemie."
Powell reageerde ook op vragen over de vermeende kloof tussen de centrale bank en het ministerie van Financiën over aflopende kredietprogramma's die tijdens de pandemie waren opgezet. Minister Steven Mnuchin wil de daarvoor gereserveerde miljarden anders inzetten, terwijl Powell de maatregelen in stand wil houden, ondanks dat dit steungeld nog niet heel nadrukkelijk is ingezet.
Powell was bang dat de bevolking in de VS dit als een stap terug zou interpreteren. Volgens hem wilde de Fed een signaal afgeven. De bankenkoepel pleit al maandenlang voor meer stimulans van de overheid. De Fed zelf zette zijn belangrijkste rentetarief dit voorjaar bijna op nul.
Over de extra steun wordt al maanden gebakkeleid. Dit omdat Republikeinen en Democraten het niet eens kunnen worden over de omvang van de noodsteun. Volgens Powell zullen met name kleine ondernemers het deze winter zwaar krijgen.
Hij liet verder niets los over de te nemen stappen tijdens de volgende beleidsvergadering half december. Wel herhaalde Powell dat de Fed alle instrumenten die nodig zijn zal inzetten om de economie te ondersteunen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
3 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is mogelijk opgelicht bij het kopen van grond in Albanië. Een in Miami gevestigde zakenman, die in Albanië wordt gezocht voor het witwassen van drugsgeld, wordt ervan verdacht eigendomsbewijzen te hebben vervalst van grond waarop Kushner een miljardenresort wil laten bouwen.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Diverse grote organisaties uit de muziekindustrie hebben vrijdag een labelsysteem gepresenteerd voor content die met kunstmatige intelligentie (AI) is gemaakt. Daarmee kunnen mensen snel achterhalen of en hoe er in bepaalde muziek gebruik is gemaakt van AI.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederlandse werkplekken zijn slecht ingericht op steeds hetere zomers. Daarvoor waarschuwt CNV na een peiling onder 1500 werkenden die fysiek op hun werk aanwezig moeten zijn, bijvoorbeeld in de bouw, industrie en de zorg.
8 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta stopt na enkele dagen al weer met een nieuwe AI-functie waarmee gebruikers afbeeldingen konden genereren die waren gebaseerd op de Instagram-foto's van anderen. Het Amerikaanse socialemediaconcern besloot hiertoe na een storm aan kritiek dat Meta zich met de tool schuldig zou maken aan privacyschendingen.
8 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen ChatGPT-moeder OpenAI en twee voormalige werknemers van het AI-bedrijf, omdat zij vertrouwelijke bedrijfsgegevens van Apple zouden hebben gestolen. De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in het noorden van Californië.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koerswinsten het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de beursgang van het grote Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix in New York. Dat debuut verliep succesvol, want SK Hynix sloot bijna 13 procent hoger op 168 dollar per aandeel.
19 uur geleden