Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Fed-baas Jerom Powell speelt hoofdrol in aanstaande beursweek

Fed-baas Jerom Powell speelt hoofdrol in aanstaande beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Op de financiële markten gaat de komende week veel aandacht uit naar het nieuwe rentebesluit van de Federal Reserve, het Amerikaanse stelsel van centrale banken. Beleggers zullen ieder woord uit de toelichting van centralebankpreses Jerome Powell aandachtig analyseren, nu op de obligatiemarkten nervositeit heerst. De vrees bestaat namelijk dat de combinatie van economisch herstel en de toestroom van geld uit coronasteunmaatregelen de inflatie te zeer opjaagt, waardoor rentes oplopen.

De afgelopen week probeerde de Europese Centrale Bank de rentestijgingen op de financiële markten al de kop in te drukken door het wekelijkse tempo waarmee schuldpapier wordt opgekocht "aanzienlijk" op te voeren. De zorg bestaat namelijk dat door de oplopende marktrentes bedrijven en huishoudens minder geld kunnen lenen, wat het economische herstel in de weg kan zitten.

Op de aandelenmarkten misten de oplopende rentes hun effect niet. Vooral technologieaandelen, die tijdens de coronapandemie tot ongekende hoogtes waren gestegen, kregen klappen nu beleggers ook weer geld kunnen verdienen aan de veiliger geachte obligaties. Dat was niet alleen op Wall Street zo, maar ook bij techbedrijven op het Damrak, zoals chipbedrijven ASML en ASM International.

Bank of England

Naast de Fed komt ook de Britse centrale bank met een nieuwe update over zijn rentebeleid. Naar verwachting zal de Bank of England met een voorzichtig optimistische prognose komen voor economische groei. Ook de centrale bank van Japans neemt een nieuw rentebesluit.

Op bedrijfsniveau reageert de Nederlandse chipfabrikant NXP, met een beursnotering in New York, mogelijk sterk op de opname in de index S&P 500. Het aandeel zal hierdoor populairder worden onder beleggingsfondsen die hun portefeuilles spiegelen aan de samenstellingen van bekende beursgraadmeters.

Nike

Na de vele kwartaalberichten van bedrijven die beleggers de afgelopen weken te verwerken kregen, wordt het komende week rustig. Alleen in de Verenigde Staten staan de kwartaalresultaten van sportmerk Nike en pakketvervoerder FedEx op de rol.

Ook de markt voor crypto's staat volop in de aandacht. Dit weekend steeg de prijs voor een bitcoin voor het eerst boven de 60.000 dollar om op zondag vervolgens weer iets onder die grens te koersen.

Meer uit Financieel

AEX zakt door aanhoudende oorlog tegen Iran, olie opnieuw duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.

38 minuten geleden
Air France vliegt tot en met donderdag niet op het Midden-Oosten

PARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.

1 uur geleden
Europese gasprijs opnieuw flink omhoog door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.

1 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door onrust Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.

1 uur geleden
TUI-baas denkt dat ophalen gestrande klanten enkele dagen duurt

HANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.

1 uur geleden
Inflatie kan fors stijgen bij langdurige oorlog Iran, zegt ECB

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
Schade aan Amazon-datacenters gevolg van droneaanvallen

SEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.

1 uur geleden