Februaristormen goed voor opwekken van windenergie
AMSTERDAM (ANP) - De winderige maand februari heeft ervoor gezorgd dat windmolens veel meer energie opwekten. Volgens Energieopwek, dat de productie van duurzame energie bijhoudt, was sprake van een verdubbeling van de windstroom, terwijl er bijna geen nieuwe molens bijkwamen. Daartegenover zat het gebrek aan zon de opbrengsten uit zonnepanelen dwars.
De grote hoeveelheid wind vorige maand zorgde ervoor dat deze maand nu vijf plekken inneemt in de top-10 van dagrecords qua windenergie. De storm van 22 februari gaat voorlopig de boeken in als de dag met de meeste stroom ooit opgewekt door windmolens. Met een opbrengst van 4000 megawatt windenergie was de windproductie goed voor ruim 30 procent van alle elektriciteit in Nederland.
De zon liet zich in februari minder vaak zien. Hoewel het aantal zonnepanelen met 50 procent steeg, was de opbrengst vorige maand nagenoeg gelijk aan die van februari 2019.
Van alle elektriciteit was vorig maand ruim een vijfde duurzaam opgewekt. Dat was een jaar eerder 16 procent. In het Klimaatakkoord is afgesproken dat in 2030 zo’n 70 procent van de stroom uit duurzame bronnen moet komen. De totale productie van duurzame energie lag 33 procent hoger dan de vergelijkbare maand vorig jaar. Dat komt voor een deel ook doordat februari dit jaar een dag extra telde.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Voor de achtste keer dit jaar is er sprake van een regionaal zeer hete dag met een temperatuur van 35 graden of meer. Dat is een record, meldt Weeronline. In 2020 werden zeven zeer hete dagen gemeten.
28 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De politie gaat boeren die vrijdag met de trekker op de snelweg naar Den Bosch rijden niet tegenhouden. Dat zegt een politiewoordvoerder voor de eenheid Oost-Brabant. Voor een protestactie bij het provinciehuis van Noord-Brabant worden veel boeren verwacht van binnen en buiten de provincie. De Provinciale Staten debatteren vrijdag over het intrekken van vergunningen van pluimveehouders.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft donderdag de 32-jarige Boris S. veroordeeld tot 13,5 jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het wurgen van zijn ex-vriendin in 2020. Dat is anderhalf jaar meer dan de rechtbank hem in 2022 oplegde en waartegen hij hoger beroep aantekende. De straf is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vele waarschuwingen in de media voor oogschade tijdens de zonsverduistering lijken vooralsnog te hebben geholpen. Dat constateert oogarts Ike Schouten van het Oogziekenhuis in Rotterdam. Tot nu toe zijn er volgens haar zeven telefoontjes binnengekomen van bezorgde mensen of huisartsen en donderdag komen er drie patiënten met klachten langs. Gezien de grote belangstelling voor de eclips valt dat aantal haar mee.
1 uur geledenBOXTEL (ANP) - Waterschap De Dommel verwijdert of verlaagt beverdammen in beken in het midden van Brabant waar tijdens de aanhoudende droogte grondwater in wordt gepompt. De dammen duiken sinds kort op in vier beken waar een laagje water beschermde vissoorten als beekprik, kwabaal en ook de rivierdonderpad moet helpen overleven.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft Tyrone H. (24) uit Den Haag veroordeeld tot een celstraf van negen jaar voor het opzettelijk doodrijden van de 18-jarige Nabil in Maassluis in de nacht van 2 maart vorig jaar. H. reed twee keer over het slachtoffer heen na een vechtpartij met zijn vrienden. Na de celstraf is hij tien jaar lang zijn rijbewijs kwijt.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Mensen in het noorden, oosten en midden van het land kunnen vrijdag last krijgen van smog. De luchtkwaliteit is in die gebieden waarschijnlijk slecht, waarschuwt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het instituut verwacht dat de smog aan het begin van de avond verdwijnt, wanneer de wind naar het noorden draait en koelere lucht naar Nederland komt.
2 uur geleden