FDF-voorman: boeren moeten zich voorbereiden op nieuwe strijd
DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) roept boeren op om zich voor te bereiden op een nieuwe harde strijd met het kabinet uit onvrede over het landbouwakkoord. "Ik denk dat we binnenkort weer aan de gang moeten met z'n allen. Prepare for battle", zegt voorman Mark van den Oever in een videoboodschap.
Naar verwachting presenteert landbouwminister Piet Adema het akkoord met betrokken partijen over de toekomst van de landbouw woensdag. "We hebben al gehoord van degenen die het concept gezien hebben dat het gewoon verschrikkelijk is. Het is desastreus voor de landbouw", stelt Van den Oever.
Volgens hem wil de regering de plannen er sowieso doorheen drukken, ook als er geen landbouwakkoord is. "Maar wij hebben al meer tegengehouden en we gaan dit ook tegenhouden. We gaan niet accepteren dat we uitgekocht worden, belast worden en de nek omgedraaid worden", aldus de FDF-voorman.
Ontbrekend perspectief
FDF geeft al langer aan dat het kabinet geen enkel perspectief biedt voor boeren. "De wil is er niet vanuit het kabinet om iets te doen voor de boeren. En er is geen geld bij Adema", stelt Van den Oever.
Het is nog onzeker of de Land- en Tuinbouworganisatie (LTO) instemt met de plannen. Na onderhandelingen aan de zogenoemde hoofdtafel van het landbouwakkoord, zei die club vorige week de concepttekst af te wijzen. Flinke bijsturing was wat LTO betreft nodig. Bovendien raakt het geduld van de organisatie op: die wilde eigenlijk begin deze week al uitsluitsel hebben over de tekst.
Reactie LTO
LTO wil nu niet inhoudelijk reageren op de stellingname van Van Den Oever. "Wij focussen ons op het overleg woensdag. Onze inzet is om een zo goed mogelijk resultaat aan de onderhandelingstafel binnen te halen", zegt een woordvoerder.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.
19 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
1 dag geleden