Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FDF-voorman: boeren moeten zich voorbereiden op nieuwe strijd

FDF-voorman: boeren moeten zich voorbereiden op nieuwe strijd

DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) roept boeren op om zich voor te bereiden op een nieuwe harde strijd met het kabinet uit onvrede over het landbouwakkoord. "Ik denk dat we binnenkort weer aan de gang moeten met z'n allen. Prepare for battle", zegt voorman Mark van den Oever in een videoboodschap.

Naar verwachting presenteert landbouwminister Piet Adema het akkoord met betrokken partijen over de toekomst van de landbouw woensdag. "We hebben al gehoord van degenen die het concept gezien hebben dat het gewoon verschrikkelijk is. Het is desastreus voor de landbouw", stelt Van den Oever.

Volgens hem wil de regering de plannen er sowieso doorheen drukken, ook als er geen landbouwakkoord is. "Maar wij hebben al meer tegengehouden en we gaan dit ook tegenhouden. We gaan niet accepteren dat we uitgekocht worden, belast worden en de nek omgedraaid worden", aldus de FDF-voorman.

Ontbrekend perspectief

FDF geeft al langer aan dat het kabinet geen enkel perspectief biedt voor boeren. "De wil is er niet vanuit het kabinet om iets te doen voor de boeren. En er is geen geld bij Adema", stelt Van den Oever.

Het is nog onzeker of de Land- en Tuinbouworganisatie (LTO) instemt met de plannen. Na onderhandelingen aan de zogenoemde hoofdtafel van het landbouwakkoord, zei die club vorige week de concepttekst af te wijzen. Flinke bijsturing was wat LTO betreft nodig. Bovendien raakt het geduld van de organisatie op: die wilde eigenlijk begin deze week al uitsluitsel hebben over de tekst.

Reactie LTO

LTO wil nu niet inhoudelijk reageren op de stellingname van Van Den Oever. "Wij focussen ons op het overleg woensdag. Onze inzet is om een zo goed mogelijk resultaat aan de onderhandelingstafel binnen te halen", zegt een woordvoerder.

Meer uit Politiek

Nederland wil Europees douane-agentschap in binnenhalen

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat definitief lobbyen in Brussel om de Europese douaneautoriteit in Nederland te vestigen. Dat maakt staatssecretaris Eugène Heijnen (Douane, BBB) bekend na afloop van de ministerraad. Een beoogde locatie kan hij nog niet noemen.

1 dag geleden
Nederlandse ruimtevaart 'diep bezorgd' om bezuiniging kabinet

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ruimtevaartsector heeft het kabinet opgeroepen het budget voor de Europese ruimtevaartorganisatie ESA niet te verlagen. Het kabinet wil hiervoor in de komende drie jaar 170 miljoen euro uittrekken, tientallen miljoenen minder dan in de afgelopen drie jaar. "Hierdoor staat de toekomst van het Nederlandse ruimtevaart-ecosysteem op het spel", schrijven vertegenwoordigers van de sector in een brief aan de regering en de Tweede Kamer, waarin ze hun "diepe bezorgdheid" uiten.

1 dag geleden
Jetten: Wijers niet vervangen als informateur, Buma alleen verder

DEN HAAG (ANP) - D66'er Hans Wijers wordt niet vervangen als informateur, meldt D66-partijleider Rob Jetten op X. De andere informateur Sybrand Buma gaat alleen verder, "om geen tijd te verliezen". Jetten schrijft het jammer te vinden dat Wijers is gestopt als informateur.

1 dag geleden
D66 en CDA nodigen experts uit voor input formatiegesprekken

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA nodigen volgende week "veel externe mensen" uit om zich "breed te laten informeren over de grote vraagstukken" die de twee partijen gaan bespreken in de formatie. Dat zeggen Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) over hun onderhandelingen.

1 dag geleden
Jetten vrijdagmiddag naar Groningen om aardbeving

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten gaat naar de provincie Groningen om te spreken met inwoners van de regio die is getroffen door een aardbeving. "Ik ga er nu heen", zei hij vrijdagmiddag na afloop van een ontmoeting met de informateurs. De premierskandidaat zei dat hij vrijdagochtend al met een aantal bewoners heeft gesproken "die vanmorgen echt met schrik wakker zijn geworden".

1 dag geleden
Politieke leiders reageren geschokt op nieuwe beving in Groningen

DEN HAAG (ANP) - Leiders van politieke partijen reageren geschokt op de aardbeving in Groningen donderdagnacht. Op sociale media betuigen zij hun medeleven met de bewoners.

1 dag geleden
Hermans over Moerdijk: cruciale locatie voor economie

DEN HAAG (ANP) - Moerdijk is een plek waar heel veel industrie zit die cruciaal is voor de economie. Dat zegt demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei voorafgaand aan de wekelijkse ministerraad. Het Brabantse dorp moet mogelijk plaats maken voor uitbreiding van industrie en energieproductie. "Er zit een haven die ongelofelijk belangrijk is, ook voor onze energieproductie."

1 dag geleden