FDF-voorman: boeren moeten zich voorbereiden op nieuwe strijd
DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) roept boeren op om zich voor te bereiden op een nieuwe harde strijd met het kabinet uit onvrede over het landbouwakkoord. "Ik denk dat we binnenkort weer aan de gang moeten met z'n allen. Prepare for battle", zegt voorman Mark van den Oever in een videoboodschap.
Naar verwachting presenteert landbouwminister Piet Adema het akkoord met betrokken partijen over de toekomst van de landbouw woensdag. "We hebben al gehoord van degenen die het concept gezien hebben dat het gewoon verschrikkelijk is. Het is desastreus voor de landbouw", stelt Van den Oever.
Volgens hem wil de regering de plannen er sowieso doorheen drukken, ook als er geen landbouwakkoord is. "Maar wij hebben al meer tegengehouden en we gaan dit ook tegenhouden. We gaan niet accepteren dat we uitgekocht worden, belast worden en de nek omgedraaid worden", aldus de FDF-voorman.
Ontbrekend perspectief
FDF geeft al langer aan dat het kabinet geen enkel perspectief biedt voor boeren. "De wil is er niet vanuit het kabinet om iets te doen voor de boeren. En er is geen geld bij Adema", stelt Van den Oever.
Het is nog onzeker of de Land- en Tuinbouworganisatie (LTO) instemt met de plannen. Na onderhandelingen aan de zogenoemde hoofdtafel van het landbouwakkoord, zei die club vorige week de concepttekst af te wijzen. Flinke bijsturing was wat LTO betreft nodig. Bovendien raakt het geduld van de organisatie op: die wilde eigenlijk begin deze week al uitsluitsel hebben over de tekst.
Reactie LTO
LTO wil nu niet inhoudelijk reageren op de stellingname van Van Den Oever. "Wij focussen ons op het overleg woensdag. Onze inzet is om een zo goed mogelijk resultaat aan de onderhandelingstafel binnen te halen", zegt een woordvoerder.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Kiezers zijn ontevreden over het kabinet-Jetten, in aanloop naar Prinsjesdag over ongeveer anderhalve week. Volgens een enquête van onderzoeksbureau Ipsos I&O is 18 procent te spreken over het beleid van het kabinet. Dat is het laagste punt sinds het aantreden van Jetten (D66) als premier in februari.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat burgemeesters sneller de mogelijkheid hebben om een demonstratie te verplaatsen naar een andere locatie, desnoods met dwang. Ook wordt voor hen duidelijker wanneer demonstranten strafbaar zijn. Verder worden de noodbevoegdheden van burgemeesters verduidelijkt in de wet.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat aangifte doen van het lekken van nog vertrouwelijke begrotingsstukken aan de media, zei minister-president Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie na afloop van de ministerraad. "Dat doe ik in principe altijd als er op deze manier wordt gelekt", aldus de premier.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is geen narcostaat, benadrukt justitieminister David van Weel na de grote schietpartij in Overasselt eerder deze week. Criminelen zijn hier niet de baas, aldus de VVD-bewindsman na afloop van de wekelijkse ministerraad. "Ik durf gewoon een dikke middelvinger op te steken naar Bolle Jos, en te vertellen dat we hem gaan pakken."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) doet een hernieuwde oproep aan de vakbonden om aan te komen praten over de toekomst van de sociale zekerheid. "De tijd is rijp", aldus de D66-bewindsman voor aanvang van de wekelijkse ministerraad.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens landbouwminister Jaimi van Essen een "no-go" dat alle boeren via een generieke maatregel veedieren moeten wegdoen. Het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) schreef in een rapport dat de zogeheten generieke korting op dierrechten een "ultieme remedie" is om stikstofdoelen in 2035 te halen. Maar Van Essen zei voorafgaand aan de ministerraad dat dit niet nodig is.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans adviseert mensen zichzelf te beschermen tegen muggen, als zij willen voorkomen besmet te raken met het westnijlvirus. Dit jaar hebben zeker negen mensen het virus opgelopen, meldde het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) donderdag.
12 uur geleden