Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FDF-voorman: Adema moet niet dromen en boeren meer bieden

FDF-voorman: Adema moet niet dromen en boeren meer bieden

DEN HAAG (ANP) - Boerenactiegroep Farmers Defence Force (FDF) is niet verrast dat er nog geen landbouwakkoord is. "Landbouwminister Piet Adema moet niet zo dromen en met veel meer de boeren tegemoet komen", zegt FDF-voorman Mark van den Oever in een reactie. "Boeren hebben geen interesse in extra leningen bij de bank voor de plannen in Den Haag", vervolgt hij.

De boerenactivist stelt dat hij een verdienmodel voor boeren wil zien, niet een verdienmodel voor banken. "Wij maar werken voor een nog hogere schuldenberg. Wij trappen niet in deze plannen", stelt Van den Oever.

Donderdag werd bekend dat er nog geen landbouwakkoord is. Minister Adema zei, na zo'n vierentwintig uur van besprekingen, dat hij verwacht dat de komende weken nog "intensieve gesprekken" nodig zijn.

Meer uit Binnenland

Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

2 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

4 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

8 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

9 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

16 uur geleden
Volgende week coronaverhoren met Rutte, Schoof en Koolmees

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de verhoren van volgende week moeten Mark Rutte, Dick Schoof en Wouter Koolmees voor de parlementaire enquêtecommissie corona verschijnen. Het is de tweede volle verhoorweek en deze staat in het teken van de organisatie van de corona-aanpak.

17 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

18 uur geleden