Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FDF roept boeren op met tractor naar stikstofprotest te komen

FDF roept boeren op met tractor naar stikstofprotest te komen

DEN HAAG (ANP) - Actiegroep Farmers Defence Force (FDF) gaat boeren oproepen volgende week op de tractor naar het aangekondigde stikstofprotest op de Veluwe te komen. Dat zegt een woordvoerster van de boerenprotestclub. Behalve FDF zijn onder meer Agractie en LTO Nederland bij de landelijke actiedag op woensdag betrokken. Later op donderdag verwachten de boerenorganisaties met meer informatie te komen over de locatie en invulling.

De boeren willen demonstreren tegen de stikstofplannen van het kabinet. Minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) maakte vorige week bekend dat de uitstoot fors omlaag moet, zodat de natuur kan herstellen. Dat heeft grote gevolgen voor agrariërs. Volgens de doelstellingen van het kabinet moet de uitstoot in Noord-Brabant, de Gelderse Vallei en Limburg met meer dan de helft omlaag.

Agractie kondigde in eerste instantie een actie in Den Haag aan, maar kwam daar op terug en verplaatste de protestdag naar de Veluwe. Het moet volgens de boerenactiegroep "een positief getoonzette manifestatie" worden, maar duidelijkheid over een locatie is er dus nog niet.

Programma

FDF laat weten dat er daarvoor gesprekken worden gevoerd met gemeenten en andere betrokken partijen over de locatie van het protest. Wim Brouwers van LTO Gelderse Vallei zei eerder dat er ook gepraat wordt met grondeigenaren in zijn regio. De kalverhouder laat donderdag weten volgende week duizenden mensen te verwachten.

De woordvoerster van FDF zegt dat er momenteel een programma wordt opgesteld en er ook politici zijn gevraagd. "We gaan nu uit van een aanvangstijd van 10.00 uur, maar dat is allemaal nog in concept. Dat kan later worden in verband met aanrijtijden."

Meer uit Binnenland

Ook BBB en 50PLUS steunen acties voor behoud sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden kunnen in hun verzet tegen de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid nog altijd rekenen op steun van BBB en 50PLUS. Dat hebben de partijleiders Henk Vermeer en Jan Struijs gezegd tijdens een protestactie in Den Haag. Ook PRO-leider Jesse Klaver en SP-voorman Jimmy Dijk spraken opnieuw steun uit.

15 minuten geleden
Directeur ON! kondigt verzet aan als minister vergunning intrekt

HILVERSUM (ANP) - Omroepdirecteur Peter Vlemmix van Ongehoord Nederland (ON!) zal zich verzetten als mediaminister Rianne Letschert besluit om de voorlopige erkenning van de omroep in te trekken. Dat verkondigde Vlemmix in de uitzending van Ongehoord Nieuws, voorafgaand aan het gesprek dat hij dinsdagmiddag met de minister voert. In dat gesprek maakt Letschert een voorgenomen besluit bekend over het al dan niet intrekken van de voorlopige licentie.

35 minuten geleden
Situatie vermiste Nederlanders overstroming Nepal onveranderd

DEN HAAG (ANP) - Rondom de situatie van de twee vermiste Nederlanders door de overstromingen in Nepal en China is er niets veranderd, melden het ministerie van Buitenlandse Zaken en de organisatie Namens de Familie dinsdag desgevraagd. Het ministerie biedt nog steeds consulaire bijstand aan nabestaanden "zolang dat nodig is", zegt een woordvoerder.

3 uur geleden
Bertram baalt dat ov platgaat: staking gaat niet over ov

DEN HAAG (ANP) - De ov-staking van komende woensdag gaat niet over het ov, benadrukt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur en Waterstaat). "De bonden willen met acties graag hun argumenten kracht bijzetten. En dat is hun goed recht", zegt ze in een verklaring. "Maar dit treft mensen die naar bijvoorbeeld werk, familie of school moeten."

3 uur geleden
Programmadirecteur Peter van der Vorst stopt bij DPG Media

HILVERSUM (ANP) - Peter van der Vorst heeft besloten om DPG Media te verlaten. Van der Vorst was sinds 2019 actief als directeur content van RTL Nederland. RTL Nederland werd in 2025 officieel overgenomen door DPG Media, waarna Van der Vorst zich richtte op de samenwerking tussen de Nederlandse en Vlaamse tv-zenders en streamingplatforms.

4 uur geleden
Leesvaardigheid Nederlandse scholieren opnieuw hard gedaald

DEN HAAG (ANP) - De leesvaardigheid onder Nederlandse jongeren is opnieuw hard gedaald. Dat blijkt uit het PISA-onderzoek, dat eens per drie jaar wordt uitgevoerd naar de basisvaardigheden van 15-jarige scholieren uit tientallen landen. Het niveau bij natuurwetenschappen en wiskunde bleef nagenoeg gelijk.

4 uur geleden
Pindakaasvloer na 48.000 bezoekers en 48 voetafdrukken opgeruimd

ROTTERDAM (ANP) - De Pindakaasvloer in het Depot van Museum Boijmans Van Beuningen is na ruim acht weken opgeruimd. Het eerbetoon aan de overleden acteur, schrijver en kunstenaar Wim T. Schippers werd door 48.000 mensen bezocht, meldt het Rotterdamse museum.

5 uur geleden