Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FDF houdt 'grootste actie' ooit in het Zuiderpark in Den Haag

FDF houdt 'grootste actie' ooit in het Zuiderpark in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) houdt zaterdag naar eigen zeggen hun grootste demonstratie ooit in het Zuiderpark in Den Haag. De actiegroep hoopt 100.000 demonstranten naar het park te trekken, maar heeft volgens de gemeente aangegeven met 25.000 mensen te komen. De gemeente zegt dat er geen maximum aantal deelnemers is. Wel mogen er maximaal twee tractoren in het park staan.

De protestactie is volgens FDF niet alleen om de boerenstandpunten naar voren te brengen over bijvoorbeeld het stikstofbeleid en de gedwongen uitkoop van boeren, maar ook om allerlei andere maatschappelijke problemen onder de aandacht te brengen zoals de toeslagenaffaire en de gascrisis in Groningen.

FDF demonstreert van 12.00 tot 16.00 uur met Samen voor Nederland, een door zichzelf benoemde niet-politieke vrijheidsbeweging. Politieke partijen waaronder Forum voor Democratie (FVD), Partij voor de Vrijheid (PVV) en Belang van Nederland (BVNL) riepen mensen eerder al op om naar de demonstratie te komen. Volgens FDF spreken onder anderen PVV-leider Geert Wilders en Wybren van Haga (BVNL) tijdens de actie.

Op dezelfde dag zijn de klimaatactivisten van Extinction Rebellion van plan de A12 in Den Haag te blokkeren. Tegelijkertijd zijn op het Malieveld de voorbereidingen voor de CPC Loop van zondag in volle gang.

Meer uit Binnenland

Aantal treinproblemen daalt licht na recordjaar 2025

DEN HAAG (ANP) - In de eerste helft van 2026 waren er minder meldingen van treinverstoringen dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van storingsgegevens van Rijdendetreinen.nl door het ANP. De afname komt ondanks een recordaantal storingen in januari van dit jaar, toen hevige sneeuwval voor veel problemen zorgde.

3 uur geleden
Gewonde door schietpartij aan Nieuwe Binnenweg in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam heeft in de nacht van woensdag op donderdag een schietpartij plaatsgevonden. Een persoon raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht. Dat meldt de politie.

5 uur geleden
ABN AMRO: woningmarkt koelt af door hogere hypotheekrente

AMSTERDAM (ANP) - Na een sterke start van het jaar is de woningmarkt aan het afkoelen door de gestegen hypotheekrente. ABN AMRO verwacht hierdoor dat de huizenprijzen dit jaar met maar 3 procent stijgen en volgend jaar met 4 procent. De groei van de inkomens en het beperkte woningaanbod stutten de prijzen wel, staat in een rapport van de bank.

5 uur geleden
Oud-minister Rijkaart waarnemend burgemeester gemeente Teylingen

DEN HAAG (ANP) - Oud-minister Frank Rijkaart wordt waarnemend burgemeester in de Zuid-Hollandse gemeente Teylingen. De 48-jarige Rijkaart neemt op 1 september de taken over van Carla Breuer, die na twaalf jaar stopt in de fusiegemeente. Breuer begint binnenkort al als waarnemend burgemeester van Zoeterwoude en combineert dat nog enkele weken met haar werk in Teylingen.

11 uur geleden
Drentse coalitie na stikstofdebat verder zonder BBB

ASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe is uit de coalitie met VVD, PvdA en CDA gestapt. Nadat de BBB zich tegen de stikstofkoers van de eigen gedeputeerde Henk Emmens had gekeerd, rees de vraag of de BBB de samenwerking zou kunnen voortzetten. Na beraad tussen de coalitiepartijen stelde BBB'er Willem Vossebeld dat zijn fractie heeft besloten het samenwerkingsverband te verlaten, omdat de andere partijen het coalitieakkoord "dood hadden verklaard".

12 uur geleden
Laatste kunstwerk Wim T. Schippers onthuld in Stedelijk Museum

AMSTERDAM (ANP) - Het laatste kunstwerk van de onlangs overleden Wim T. Schippers is woensdagmiddag onthuld in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Het werk, dat Wim is weg 1942-2026 (onvoltooid) heet, is door Schippers voor zijn overlijden aan het museum geschonken. Bij de onthulling waren zo'n honderd vrienden van de kunstenaar aanwezig, onder wie Paul Haenen, Titus Muizelaar, Dick van den Toorn en Sjarel Ex.

13 uur geleden
Rotterdamse haven wil 'van slot' en wacht op geld voor natuur

DEN HAAG (ANP) - De overheden die betrokken zijn bij de Rotterdamse haven werken aan maatregelen om vier Natura 2000-gebieden rond het omvangrijke industriegebied te laten herstellen. Dat is nodig om te zorgen dat weer vergunningen kunnen worden gegeven voor projecten in de haven. De vergunningverlening ligt zo goed als stil sinds een uitspraak van de Raad van State, eind 2024, waardoor het 'schuiven' met stikstofruimte nagenoeg onmogelijk is geworden.

13 uur geleden