FDF dreigt activisten zelf aan te pakken: 'wij zijn voorbereid'
HUBERT (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) heeft aangekondigd zelf actie te ondernemen tegen dierenactivisten die boerenbedrijven gaan bezetten. De waarschuwing volgt op de vrijspraak van zestig dierenactivisten die een varkensstal in Boxtel waren binnengedrongen, tegen de wil van de eigenaar.
"We zijn voorbereid. En voor degenen die vrezen voor activisten: spijker gewoon ons bordje op de deur. Dan weet je zeker dat het geregeld is, want bij FDF'ers durven ze niet te komen", zei FDF-voorman Mark van den Oever dinsdag in een videoboodschap. Hij waarschuwt activisten die proberen in te breken, en spreekt de boodschap uit: "als je dit bord ziet, ren dan maar weg." Van den Oever claimt verder dat zijn appgroepen nog altijd actief zijn, en met één druk op de knop leden in het hele land kunnen worden opgetrommeld. "En we zullen met velen zijn."
Volgens FDF is Nederland inmiddels een "vrijstaat" geworden, waar activisten zonder gevolgen kunnen handelen. "Je kunt zomaar met tweehonderd man een bedrijf bezetten en als het erop aankomt, word je gewoon vrijgesproken", stelt Van den Oever. Volgens hem toont de vrijspraak dat Nederland een corrupt land is geworden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
8 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het Isala Ziekenhuis in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald. De hoogte van de schadevergoeding is nog niet bekend.
45 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Het treinverkeer van en naar Breda rijdt weer. Vanaf 11.45 uur is de normale dienstregeling weer opgestart, meldt een woordvoerder van de NS. "Wel zien we nog enkele opgeheven treinen, maar dat zijn sporadische gevallen. Reizigers kunnen weer van A naar B."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Het was een obsessie. Het beheerste uw leven." Dat zei de voorzitter van de rechtbank in Rotterdam dinsdag tegen Mels van B. (46) uit Barendrecht, verdacht van ernstig seksueel misbruik van tientallen jonge meisjes. De verdachte beaamde de observatie van de rechter.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar waren er 168.960 incidenten van personen met verward gedrag. Dat is een stijging van 12 procent vergeleken met 2024 en daarmee een nieuw record. Dit blijkt uit politiecijfers over 2025, meldt de politie dinsdag.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De systeemstoring die zorgt voor uitval van treinen van en naar Breda duurt nog steeds voort. Dat meldt de NS. De eerste verwachting van het spoorbedrijf was dat de storing rond 08.15 uur voorbij zou zijn. De verwachte eindtijd is een aantal keer verlengd. Het probleem ligt bij ProRail, meldde de NS eerder.
5 uur geleden