FDF dreigt activisten zelf aan te pakken: 'wij zijn voorbereid'
HUBERT (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) heeft aangekondigd zelf actie te ondernemen tegen dierenactivisten die boerenbedrijven gaan bezetten. De waarschuwing volgt op de vrijspraak van zestig dierenactivisten die een varkensstal in Boxtel waren binnengedrongen, tegen de wil van de eigenaar.
"We zijn voorbereid. En voor degenen die vrezen voor activisten: spijker gewoon ons bordje op de deur. Dan weet je zeker dat het geregeld is, want bij FDF'ers durven ze niet te komen", zei FDF-voorman Mark van den Oever dinsdag in een videoboodschap. Hij waarschuwt activisten die proberen in te breken, en spreekt de boodschap uit: "als je dit bord ziet, ren dan maar weg." Van den Oever claimt verder dat zijn appgroepen nog altijd actief zijn, en met één druk op de knop leden in het hele land kunnen worden opgetrommeld. "En we zullen met velen zijn."
Volgens FDF is Nederland inmiddels een "vrijstaat" geworden, waar activisten zonder gevolgen kunnen handelen. "Je kunt zomaar met tweehonderd man een bedrijf bezetten en als het erop aankomt, word je gewoon vrijgesproken", stelt Van den Oever. Volgens hem toont de vrijspraak dat Nederland een corrupt land is geworden.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
4 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een scootmobiel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.
2 uur geledenBERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De politie heeft een 25-jarige man opgepakt voor het mogelijk willen plegen van een terroristische aanslag. De verdachte komt uit Den Bosch en is afgelopen vrijdag aangehouden, meldt het OM dinsdag.
2 uur geleden