Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FDF: boeren komen naar Tweede Kamer om te demonstreren

FDF: boeren komen naar Tweede Kamer om te demonstreren

DEN HAAG (ANP) - Boeren zijn van plan naar Den Haag te komen dinsdagmiddag. Vanaf 12.00 uur, zo blijkt uit een verklaring die Farmers Defence Force-woordvoerster Sieta van Keimpema heeft verspreid. Dinsdag wordt in Den Haag gestemd over moties die zijn ingediend tijdens het stikstofdebat vorige week in de Tweede Kamer.

"Op 28 juni zullen we het halveren van de veestapel een gezicht gaan geven. Duidelijk maken voor welke keuzes boeren gezet worden door het misselijkmakende beleid van dit kabinet", zo staat in de verklaring die is ondertekend door 'Boeren van Nederland'.

In de verklaring worden burgers ook opgeroepen: "Burgers, kom ook om te zorgen dat de toekomst van het Nederlandse platteland gewaarborgd blijft, dat de kaalslag met het halveren van de veestapel voorkomen wordt. Ons land, ons vee, onze manier van leven, onze plattelandscultuur laten wij niet afnemen door Rutte IV!"

Stikstofplannen

De boeren zijn boos over de stikstofplannen van het kabinet. Daarom waren er de afgelopen dagen al meerdere demonstraties. Vorige week een massale in Stroe, de afgelopen dagen een aantal kleinere, maandag bijvoorbeeld blokkeerden boeren snelwegen, trokken ze op naar het mediapark en opnieuw naar het huis van minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof). Dinsdagochtend staken ze onder meer op de A12 tussen Den Haag en Utrecht hooibalen in brand. Ook in andere delen van het land werden brandjes gesticht in de buurt van een snelweg. Dat gebeurde onder meer op de A2 bij Beesd, de A15 bij Andelst en de A7 bij Wijdewormer.

De ammoniakuitstoot van de landbouw moet wat het kabinet betreft gemiddeld met 40 procent omlaag, zodat de natuur niet langer wordt overbelast. In beschermde natuurgebieden zelf mag volgens de plannen vrijwel geen uitstoot meer plaatsvinden, direct daaromheen is volgens de minister een vermindering van 70 procent noodzakelijk. Alleen dan gaat het volgens haar lukken om de stikstofbelasting op de natuur genoeg te verminderen.

Meer uit Binnenland

Nog ruim 60 Nederlanders in Caïro voor mars naar Gaza

DEN HAAG (ANP) - Nog zo'n zestig Nederlandse deelnemers aan de Global March to Gaza zijn op dit moment in Caïro. Ook zijn er nog Nederlanders met het vliegtuig onderweg naar de Egyptische hoofdstad, zegt een woordvoerder van de mars.

8 minuten geleden
Amerikaanse transportvliegtuigen geland op Schiphol voor NAVO-top

SCHIPHOL (ANP) - De eerste transportvliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht hebben vrijdag spullen naar Schiphol gebracht voor de komende NAVO-top. Over de precieze lading van de Boeing C-17 Globemasters is niets bekend. De organisator van de top zegt van niets te weten, net als het ministerie van Defensie. Schiphol wil er niets over zeggen, ook niet over maatregelen om de militaire toestellen te beveiligen.

19 minuten geleden
Gat man en vrouw groter, Nederland zakt op ranglijst emancipatie

DEN HAAG (ANP) - De kloof tussen vrouwen en mannen in Nederland wordt groter. Daardoor is Nederland gekelderd op een wereldwijde emancipatieranglijst van het World Economic Forum. Nederland staat nu 43e, 15 plaatsen lager dan vorig jaar. Op de lijst staan 148 landen.

59 minuten geleden
Eerste officiële tropische dag, 30,1 graden gemeten in De Bilt

DE BILT (ANP) - In De Bilt is een temperatuur van boven de 30 graden gemeten, wat betekent dat vrijdag de eerste officiële tropische dag van het jaar is. Op het hoofdweerstation werd het vrijdag 30,1 graden, meldt Weeronline. Ook elders in het land is het tropisch warm.

1 uur geleden
NS: dienstregeling blijft hele dag zeer verstoord

UTRECHT (ANP) - De NS verwacht dat de dienstregeling in het gebied waarin vrijdag niet wordt gestaakt de rest van de dag zeer verstoord zal zijn. "We rijden wel overal in het gebied waar niet wordt gestaakt, maar niet in de frequentie die mensen gewend zijn en er vallen meer treinen uit dan mensen normaliter gewend zijn", zegt een NS-woordvoerder.

2 uur geleden
Perzische gemeenschap in Nederland vreest voor verdere escalatie

AMSTERDAM (ANP) - De Iraanse gemeenschap in Nederland is geschokt door de aanval van Israël op Iran. "Dat de aanval zo groot en zo snel zou komen, hadden we niet verwacht. Het kwam als een shock", zegt Pejman Akbarzadeh, voorzitter van het Persian Dutch Network. Er is angst voor verdere escalatie in de regio.

2 uur geleden
Systeem voor claim reiskosten bij NS plat door storing

UTRECHT (ANP) - Reizigers kunnen vrijdag geen claim voor een compensatie van hun reiskosten indienen bij de NS. Het systeem ligt plat. Een woordvoerder van de NS bevestigt berichtgeving hierover van Hart van Nederland. "We krijgen heel veel aanvragen en hebben het sterke vermoeden dat ook bots aan het werk zijn die veel aanvragen tegelijk doen."

3 uur geleden