FDF acht nieuwe boerenacties 'niet onwaarschijnlijk'
NIJKERK (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) acht nieuwe acties van boeren "niet onwaarschijnlijk" na het aflopen van verschillende gesprekken van de sector met landbouwminister Piet Adema, zegt een woordvoerster woensdag. De boerenclub zal deze acties vooralsnog niet zelf organiseren, dat initiatief ligt bij boeren in de regio.
Zo ziet de woordvoerster een actievoorstel langskomen voor zondag 18 februari in het Groningse Zuidbroek, maar het is nog onduidelijk of deze actie daadwerkelijk doorgaat en hoe dat vorm moet krijgen. Woensdagochtend hebben zo'n honderd boeren nog actiegevoerd bij het provinciehuis in Assen. Hoe verder te gaan, bepaalt FDF in overleg met andere boerengroepen, maar het is nog onduidelijk wanneer dat gesprek plaatsvindt.
FDF stelt dat er weinig vertrouwen is in de gesprekken met de politiek. "We weten inmiddels hoe dat werkt. Na het ene gesprek volgt weer het volgende gesprek, maar er verandert niets", aldus de woordvoerster. "Er is onvoldoende zicht op verbetering van de situatie van de Nederlandse boer." En dus voorziet zij opnieuw wilde acties in het land. Eerder lieten boerenactiegroepen weten tot 15 februari geen actie te voeren in afwachting van het overleg met Adema.
Het uiteindelijke doel van de boeren is dat aangescherpte Europese regels van tafel gaan, zoals die over het uitrijden van mest op het land en de sanering van de veehouderij. Die maatregelen zijn er om een duurzamere en diervriendelijkere landbouw en veehouderij te krijgen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De patiƫntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
9 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
13 uur geleden