FDF acht nieuwe boerenacties 'niet onwaarschijnlijk'
NIJKERK (ANP) - Farmers Defence Force (FDF) acht nieuwe acties van boeren "niet onwaarschijnlijk" na het aflopen van verschillende gesprekken van de sector met landbouwminister Piet Adema, zegt een woordvoerster woensdag. De boerenclub zal deze acties vooralsnog niet zelf organiseren, dat initiatief ligt bij boeren in de regio.
Zo ziet de woordvoerster een actievoorstel langskomen voor zondag 18 februari in het Groningse Zuidbroek, maar het is nog onduidelijk of deze actie daadwerkelijk doorgaat en hoe dat vorm moet krijgen. Woensdagochtend hebben zo'n honderd boeren nog actiegevoerd bij het provinciehuis in Assen. Hoe verder te gaan, bepaalt FDF in overleg met andere boerengroepen, maar het is nog onduidelijk wanneer dat gesprek plaatsvindt.
FDF stelt dat er weinig vertrouwen is in de gesprekken met de politiek. "We weten inmiddels hoe dat werkt. Na het ene gesprek volgt weer het volgende gesprek, maar er verandert niets", aldus de woordvoerster. "Er is onvoldoende zicht op verbetering van de situatie van de Nederlandse boer." En dus voorziet zij opnieuw wilde acties in het land. Eerder lieten boerenactiegroepen weten tot 15 februari geen actie te voeren in afwachting van het overleg met Adema.
Het uiteindelijke doel van de boeren is dat aangescherpte Europese regels van tafel gaan, zoals die over het uitrijden van mest op het land en de sanering van de veehouderij. Die maatregelen zijn er om een duurzamere en diervriendelijkere landbouw en veehouderij te krijgen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden in het onderzoek naar het in brand steken van een man op dinsdagmiddag bij een winkelcentrum in Utrecht. Het slachtoffer zat in een elektrische rolstoel en raakte zwaargewond. De aangehouden man wordt verdacht betrokken te zijn bij de brandstichting, aldus de politie.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Jaouad W. (46) voor zijn betrokkenheid bij vijf moorden, gepleegd tussen 2011 en 2014. Het OM vindt de verdenkingen tegen W. "te ernstig en schokkend" voor een tijdelijke celstraf. "Verdachte heeft zijn recht om deel te nemen aan onze samenleving met het plegen van deze feiten verspeeld."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Smaragdplein in Utrecht is dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel door één of meerdere personen in brand gestoken, meldt de politie. De man, die een beperking heeft, is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie zoekt nog naar de daders.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoeveel gegevens er zijn buitgemaakt bij de hack op Booking.com. Een woordvoerder van de hotelboekingssite verklaarde dinsdag dat de omvang nog in kaart wordt gebracht. "We kunnen daar op dit moment geen verdere details over delen, aangezien we hierover nog in contact zijn met de gegevensbeschermingsautoriteiten."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 58-jarige Amin A. voor het financieren van de terroristische organisatie Hamas. Het OM denkt dat A. tussen 2010 en 2023 ruim 8,4 miljoen euro aan fondsen heeft geworven die bij Hamas terechtkwamen. Hij was betrokken bij een stichting die geld inzamelde voor verschillende liefdadigheidsinstellingen in Gaza, maar volgens justitie ging het geld in veel gevallen direct of indirect naar Hamas.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl energieprijzen pieken door de Iran-oorlog, organiseren Nederland en Colombia eind deze maand de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen. In het Colombiaanse Santa Marta worden ministers uit zo'n vijftig landen en tal van internationale organisaties en ngo's verwacht. De verwachtingen lopen vooraf flink uiteen.
5 uur geledenBERGENTHEIM (ANP) - De politie doet in het Overijsselse Bergentheim onderzoek naar de dood van meerdere huisdieren. Het gaat om zeven katten en twee honden. Het vermoeden bestaat dat de dieren mogelijk door gif om het leven zijn gekomen.
5 uur geleden