Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FDA: mogelijk 20 miljoen Amerikanen dit jaar al gevaccineerd

FDA: mogelijk 20 miljoen Amerikanen dit jaar al gevaccineerd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse toezichthouder FDA verwacht dat nog dit jaar 20 miljoen Amerikanen een inenting kunnen krijgen zodra het coronavaccin van Pfizer is goedgekeurd.

FDA-topman Stephen Hahn weigerde een specifieke tijdlijn te geven van hoe lang de goedkeuring van het door Pfizer en BioNTech ontwikkelde vaccin zou duren, maar zei dat hij hoopte dat er in december een besluit van de toezichthouder zal komen.

Zodra de FDA een vaccin goedkeurt, "zal ik als eerste in de rij staan en zal ik ook mijn familie aanmoedigen om dit vaccin te nemen", vertelde Hahn in een interview met persbureau Reuters.

Veel federale ambtenaren verwachten een goedkeuring van het vaccin binnen enkele dagen na de vergadering van de toezichthouder op 10 december, hoewel een FDA-functionaris onlangs zei dat een goedkeuringsbesluit ook weken kan duren.

Hahn zei dat hij niet met de gekozen president Joe Biden had gesproken.

Meer uit Buitenland

Trump trekt Nationale Garde terug uit Chicago, LA en Portland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump trekt de Nationale Garde terug uit Chicago, Los Angeles en Portland, meldt hij op Truth Social. De Amerikaanse reservetroepen waren naar die steden gestuurd omdat de gewelddadige criminaliteit er uit de hand zou zijn gelopen. De Democratische bestuurders van de steden wezen erop dat de criminaliteit juist dalende was.

55 minuten geleden
Nieuwe VS-sancties tegen Venezolaanse oliesector

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben strafmaatregelen opgelegd aan vier bedrijven die actief zijn in de Venezolaanse oliesector, evenals aan bijbehorende olietankers. De regering van president Donald Trump voert zo de druk op de Venezolaanse president Nicolás Maduro verder op.

1 uur geleden
Bolsonaro keert na succesvolle operatie terug naar gevangenis

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse ex-president Jair Bolsonaro verlaat donderdag de privékliniek waar hij werd geopereerd en keert dan terug naar de cel waar hij een gevangenisstraf van 27 jaar uitzit. Dat meldt zijn medisch team.

1 uur geleden
Zelensky benadrukt in nieuwjaarsboodschap 'hoop en vertrouwen'

KYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in zijn nieuwjaarsboodschap zijn vertrouwen in vrede in Oekraïne benadrukt. "We geloven in vrede, zullen ervoor vechten en ervoor werken."

3 uur geleden
Franse staatssecretaris laakt George Clooneys Franse paspoort

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse staatssecretaris Marie-Pierre Vedrenne van Binnenlandse Zaken heeft kritiek geuit op de paspoorten die zijn verstrekt aan het gezin van de Amerikaanse acteur George Clooney. Volgens haar suggereert de beslissing een "dubbele standaard", zei ze tegen France Info.

4 uur geleden
Overleg VS, Oekraïne en westerse landen over toekomst Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben overlegd met topdiplomaten uit Oekraïne, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland. Dat zegt de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff, die eraan toevoegt dat het ging over de vervolgstappen in de vredesonderhandelingen voor Oekraïne.

4 uur geleden
Trump: bouw triomfboog in Washington begint binnen twee maanden

WASHINGTON (ANP) - De bouw van een triomfboog nabij het Lincoln Memorial in Washington begint volgens de Amerikaanse president Donald Trump "ergens in de komende twee maanden". Dat zei hij in een telefonisch interview met Politico. Het monument moet een centraal onderdeel vormen van de viering van het 250-jarig bestaan van de VS in 2026.

5 uur geleden