FDA: mogelijk 20 miljoen Amerikanen dit jaar al gevaccineerd
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse toezichthouder FDA verwacht dat nog dit jaar 20 miljoen Amerikanen een inenting kunnen krijgen zodra het coronavaccin van Pfizer is goedgekeurd.
FDA-topman Stephen Hahn weigerde een specifieke tijdlijn te geven van hoe lang de goedkeuring van het door Pfizer en BioNTech ontwikkelde vaccin zou duren, maar zei dat hij hoopte dat er in december een besluit van de toezichthouder zal komen.
Zodra de FDA een vaccin goedkeurt, "zal ik als eerste in de rij staan en zal ik ook mijn familie aanmoedigen om dit vaccin te nemen", vertelde Hahn in een interview met persbureau Reuters.
Veel federale ambtenaren verwachten een goedkeuring van het vaccin binnen enkele dagen na de vergadering van de toezichthouder op 10 december, hoewel een FDA-functionaris onlangs zei dat een goedkeuringsbesluit ook weken kan duren.
Hahn zei dat hij niet met de gekozen president Joe Biden had gesproken.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise krijgsmacht beschuldigt Cambodja ervan het staakt-het-vuren tussen de landen te hebben geschonden met meer dan 250 drones. Het huidige bestand ging afgelopen zaterdag in, na bijna drie weken van dodelijke gevechten aan de grens.
9 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - In het zondag besproken ontwerp voor een vredesregeling tussen Oekraïne en Rusland bieden de VS volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky veiligheidsgaranties voor zijn land gedurende vijftien jaar. Zelensky zei daarbij dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om garanties tot vijftig jaar had gevraagd. Hij hoopt op langere garanties en dat die onmiddellijk ingaan wanneer een vredesregeling wordt gesloten.
21 minuten geledenMARIOEPOL (ANP/AFP) - De autoriteiten in het bezette Oekraïense Marioepol hebben een theater heropend dat in 2022 na een verwoestend bombardement symbool werd van de Russische omsingeling van de stad. Marioepol werd aan het begin van de Russische inval na een belegering van drie maanden ingenomen.
42 minuten geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Een vicevoorzitter van het Russische hogerhuis en autoriteit op het gebied van buitenlandse politiek, Konstantin Kosatsjev, vindt de gesprekken afgelopen weekend over de beëindiging van de oorlog in Oekraïne hoopgevend. De Amerikaanse president Donald Trump sprak met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervolgens met de president van Oekraïne, Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt "externe krachten" Taiwan niet te steunen, kort nadat Beijing militaire oefeningen was begonnen rondom dat eiland. Elke poging om de hereniging van Taiwan met het vasteland van China te stoppen zal mislukken, aldus een woordvoerder.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische hooggerechtshof heeft een door de regering aangekondigd verbod van een publieke omroep van de strijdkrachten, Galei Zahal, voorlopig opgeschort. Van de ultrarechtse minister van Defensie Israel Katz moet de zender uiterlijk 1 maart stoppen.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese strijdkrachten zijn maandag begonnen met militaire oefeningen rond Taiwan. Die zijn bedoeld als waarschuwing voor "separatisten die streven naar Taiwanese onafhankelijkheid", aldus de Chinese kolonel Shi Yi.
5 uur geleden