FC Volendam zet opmars voort met zege op Fortuna Sittard
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft de opmars in de Eredivisie voortgezet met een overwinning op Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Wim Jonk zegevierde voor eigen publiek met 2-1. Volendam kwam daardoor op 26 punten en heeft nu een gat van 6 punten geslagen met Excelsior, dat op de zestiende plaats in de degradatiezone staat.
Het elftal van Jonk pakte in de eerste seizoenshelft slechts 6 punten, maar presteert na de lange winterstop aanzienlijk beter. Volendam won dit jaar al van SC Cambuur, RKC Waalwijk, FC Groningen, Vitesse en FC Emmen en pakte ook een punt bij Ajax. Vorige week ging Volendam bij koploper Feyenoord na een vroege voorsprong nipt onderuit (2-1).
Jonk gaf tegen Fortuna Sittard voorin Robert Mühren de voorkeur boven Henk Veerman. In een gezapige eerste helft was de eerste grote kans voor de Limburgers, al ontstond die per toeval. Volendam-verdediger Derry Murkin wilde de bal wegschieten, maar schoot tegen het uitgestoken been van Tijjani Noslin aan. De bal vloog rakelings over de lat.
Kort voor rust kwam Volendam op voorsprong via aanvoerder Carel Eiting. Aan het begin van de tweede helft schoot rechtsback Oskar Buur op aangeven van linksback Murkin de 2-0 binnen. Noslin bracht al snel de spanning terug met de aansluitingstreffer, maar Volendam wist de voorsprong vast te houden.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie heeft verrast gereageerd op de berichtgeving dat de club na het seizoen afscheid neemt van de Engelse aanvaller Raheem Sterling. "Ik ben gequoot, maar heb die mensen niet gesproken", zei Van Persie over de berichtgeving in The Telegraph.
20 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan enkele weken niet beschikken over rechtsback Alphonso Davies. De Canadese verdediger heeft in de halve finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League een hamstringblessure opgelopen en mist in ieder geval de laatste twee competitiewedstrijden van de landskampioen tegen VfL Wolfsburg en 1. FC Köln.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet het in de voorlaatste speelronde van de Eredivisie in het duel met Go Ahead Eagles doen zonder Ismael Saibari en Mauro Júnior. Dat vertelde trainer Peter Bosz in de persconferentie in de aanloop naar de wedstrijd van zondag (16.45 uur).
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jerdy Schouten is geopereerd aan zijn rechterknie. PSV-trainer Peter Bosz vertelde op de persconferentie in aanloop naar het duel met Go Ahead Eagles dat de operatie van de kruisbandblessure goed is verlopen en dat Schouten weer thuis is.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna-speler Paul Gladon komt dit seizoen niet meer in actie. De aanvaller van de club uit Sittard mist de laatste twee wedstrijden in de Eredivisie door een schorsing, zo bevestigt de club.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
5 uur geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
6 uur geleden