Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Volendam zet opmars voort met zege op Fortuna Sittard

FC Volendam zet opmars voort met zege op Fortuna Sittard

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft de opmars in de Eredivisie voortgezet met een overwinning op Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Wim Jonk zegevierde voor eigen publiek met 2-1. Volendam kwam daardoor op 26 punten en heeft nu een gat van 6 punten geslagen met Excelsior, dat op de zestiende plaats in de degradatiezone staat.

Het elftal van Jonk pakte in de eerste seizoenshelft slechts 6 punten, maar presteert na de lange winterstop aanzienlijk beter. Volendam won dit jaar al van SC Cambuur, RKC Waalwijk, FC Groningen, Vitesse en FC Emmen en pakte ook een punt bij Ajax. Vorige week ging Volendam bij koploper Feyenoord na een vroege voorsprong nipt onderuit (2-1).

Jonk gaf tegen Fortuna Sittard voorin Robert Mühren de voorkeur boven Henk Veerman. In een gezapige eerste helft was de eerste grote kans voor de Limburgers, al ontstond die per toeval. Volendam-verdediger Derry Murkin wilde de bal wegschieten, maar schoot tegen het uitgestoken been van Tijjani Noslin aan. De bal vloog rakelings over de lat.

Kort voor rust kwam Volendam op voorsprong via aanvoerder Carel Eiting. Aan het begin van de tweede helft schoot rechtsback Oskar Buur op aangeven van linksback Murkin de 2-0 binnen. Noslin bracht al snel de spanning terug met de aansluitingstreffer, maar Volendam wist de voorsprong vast te houden.

Meer uit Voetbal

NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

38 minuten geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

1 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

2 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

3 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

16 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

16 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

17 uur geleden