Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Volendam zet opmars voort met zege op Fortuna Sittard

FC Volendam zet opmars voort met zege op Fortuna Sittard

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft de opmars in de Eredivisie voortgezet met een overwinning op Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Wim Jonk zegevierde voor eigen publiek met 2-1. Volendam kwam daardoor op 26 punten en heeft nu een gat van 6 punten geslagen met Excelsior, dat op de zestiende plaats in de degradatiezone staat.

Het elftal van Jonk pakte in de eerste seizoenshelft slechts 6 punten, maar presteert na de lange winterstop aanzienlijk beter. Volendam won dit jaar al van SC Cambuur, RKC Waalwijk, FC Groningen, Vitesse en FC Emmen en pakte ook een punt bij Ajax. Vorige week ging Volendam bij koploper Feyenoord na een vroege voorsprong nipt onderuit (2-1).

Jonk gaf tegen Fortuna Sittard voorin Robert Mühren de voorkeur boven Henk Veerman. In een gezapige eerste helft was de eerste grote kans voor de Limburgers, al ontstond die per toeval. Volendam-verdediger Derry Murkin wilde de bal wegschieten, maar schoot tegen het uitgestoken been van Tijjani Noslin aan. De bal vloog rakelings over de lat.

Kort voor rust kwam Volendam op voorsprong via aanvoerder Carel Eiting. Aan het begin van de tweede helft schoot rechtsback Oskar Buur op aangeven van linksback Murkin de 2-0 binnen. Noslin bracht al snel de spanning terug met de aansluitingstreffer, maar Volendam wist de voorsprong vast te houden.

Meer uit Voetbal

Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

45 minuten geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

58 minuten geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

1 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

13 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

13 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

13 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

14 uur geleden