FC Volendam zet opmars voort met zege op Fortuna Sittard
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft de opmars in de Eredivisie voortgezet met een overwinning op Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Wim Jonk zegevierde voor eigen publiek met 2-1. Volendam kwam daardoor op 26 punten en heeft nu een gat van 6 punten geslagen met Excelsior, dat op de zestiende plaats in de degradatiezone staat.
Het elftal van Jonk pakte in de eerste seizoenshelft slechts 6 punten, maar presteert na de lange winterstop aanzienlijk beter. Volendam won dit jaar al van SC Cambuur, RKC Waalwijk, FC Groningen, Vitesse en FC Emmen en pakte ook een punt bij Ajax. Vorige week ging Volendam bij koploper Feyenoord na een vroege voorsprong nipt onderuit (2-1).
Jonk gaf tegen Fortuna Sittard voorin Robert Mühren de voorkeur boven Henk Veerman. In een gezapige eerste helft was de eerste grote kans voor de Limburgers, al ontstond die per toeval. Volendam-verdediger Derry Murkin wilde de bal wegschieten, maar schoot tegen het uitgestoken been van Tijjani Noslin aan. De bal vloog rakelings over de lat.
Kort voor rust kwam Volendam op voorsprong via aanvoerder Carel Eiting. Aan het begin van de tweede helft schoot rechtsback Oskar Buur op aangeven van linksback Murkin de 2-0 binnen. Noslin bracht al snel de spanning terug met de aansluitingstreffer, maar Volendam wist de voorsprong vast te houden.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.
2 uur geledenROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
19 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
23 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
1 dag geleden