FC Volendam verslaat Twente in slotfase en boekt eerste zege
VOLENDAM (ANP) - FC Twente heeft enkele dagen na uitschakeling in de play-offs van de Conference League de eerste nederlaag in de Eredivisie moeten incasseren. De ploeg van trainer Ron Jans stuitte tegen FC Volendam steeds op de uitblinkende doelman Filip Stankovic en ging in de slotfase zelfs onderuit. De 17-jarige invaller Lequincio Zeefuik tikte in de 83e minuut de enige treffer binnen: 1-0. Voor Volendam betekende het de eerste overwinning sinds de terugkeer in de Eredivisie.
FC Twente had de eerste twee competitieduels in winst omgezet. De club uit Enschede kreeg vorige week rust in de Eredivisie, om zich optimaal te kunnen voorbereiden op de return tegen Fiorentina. Twente kwam donderdag in Enschede echter niet verder dan 0-0 en dat betekende uitschakeling na de eerdere nederlaag in Florence (2-1).
De ploeg van Jans kreeg tegen Volendam in de eerste 5 minuten al twee goede kansen via Ricky van Wolfswinkel, maar Stankovic redde twee keer. Aan de andere kant was de thuisclub dicht bij een doelpunt via Robert Mühren, die de bal voorlangs tikte. Twente-aanvoerder Robin Pröpper haalde na een half uur een inzet van Henk Veerman van de lijn.
Na rust hield Stankovic ook Michel Vlap van scoren af. In de slotfase pakte Volendam zowaar de eerste zege in de Eredivisie sinds 19 april 2009.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.
3 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
18 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
19 uur geleden