FC Volendam verslaat Twente in slotfase en boekt eerste zege
VOLENDAM (ANP) - FC Twente heeft enkele dagen na uitschakeling in de play-offs van de Conference League de eerste nederlaag in de Eredivisie moeten incasseren. De ploeg van trainer Ron Jans stuitte tegen FC Volendam steeds op de uitblinkende doelman Filip Stankovic en ging in de slotfase zelfs onderuit. De 17-jarige invaller Lequincio Zeefuik tikte in de 83e minuut de enige treffer binnen: 1-0. Voor Volendam betekende het de eerste overwinning sinds de terugkeer in de Eredivisie.
FC Twente had de eerste twee competitieduels in winst omgezet. De club uit Enschede kreeg vorige week rust in de Eredivisie, om zich optimaal te kunnen voorbereiden op de return tegen Fiorentina. Twente kwam donderdag in Enschede echter niet verder dan 0-0 en dat betekende uitschakeling na de eerdere nederlaag in Florence (2-1).
De ploeg van Jans kreeg tegen Volendam in de eerste 5 minuten al twee goede kansen via Ricky van Wolfswinkel, maar Stankovic redde twee keer. Aan de andere kant was de thuisclub dicht bij een doelpunt via Robert Mühren, die de bal voorlangs tikte. Twente-aanvoerder Robin Pröpper haalde na een half uur een inzet van Henk Veerman van de lijn.
Na rust hield Stankovic ook Michel Vlap van scoren af. In de slotfase pakte Volendam zowaar de eerste zege in de Eredivisie sinds 19 april 2009.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
23 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
58 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
12 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
12 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
14 uur geleden