FC Volendam verslaat Twente in slotfase en boekt eerste zege
VOLENDAM (ANP) - FC Twente heeft enkele dagen na uitschakeling in de play-offs van de Conference League de eerste nederlaag in de Eredivisie moeten incasseren. De ploeg van trainer Ron Jans stuitte tegen FC Volendam steeds op de uitblinkende doelman Filip Stankovic en ging in de slotfase zelfs onderuit. De 17-jarige invaller Lequincio Zeefuik tikte in de 83e minuut de enige treffer binnen: 1-0. Voor Volendam betekende het de eerste overwinning sinds de terugkeer in de Eredivisie.
FC Twente had de eerste twee competitieduels in winst omgezet. De club uit Enschede kreeg vorige week rust in de Eredivisie, om zich optimaal te kunnen voorbereiden op de return tegen Fiorentina. Twente kwam donderdag in Enschede echter niet verder dan 0-0 en dat betekende uitschakeling na de eerdere nederlaag in Florence (2-1).
De ploeg van Jans kreeg tegen Volendam in de eerste 5 minuten al twee goede kansen via Ricky van Wolfswinkel, maar Stankovic redde twee keer. Aan de andere kant was de thuisclub dicht bij een doelpunt via Robert Mühren, die de bal voorlangs tikte. Twente-aanvoerder Robin Pröpper haalde na een half uur een inzet van Henk Veerman van de lijn.
Na rust hield Stankovic ook Michel Vlap van scoren af. In de slotfase pakte Volendam zowaar de eerste zege in de Eredivisie sinds 19 april 2009.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
3 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
6 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
17 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
18 uur geleden