FC Volendam verslaat Twente in slotfase en boekt eerste zege
VOLENDAM (ANP) - FC Twente heeft enkele dagen na uitschakeling in de play-offs van de Conference League de eerste nederlaag in de Eredivisie moeten incasseren. De ploeg van trainer Ron Jans stuitte tegen FC Volendam steeds op de uitblinkende doelman Filip Stankovic en ging in de slotfase zelfs onderuit. De 17-jarige invaller Lequincio Zeefuik tikte in de 83e minuut de enige treffer binnen: 1-0. Voor Volendam betekende het de eerste overwinning sinds de terugkeer in de Eredivisie.
FC Twente had de eerste twee competitieduels in winst omgezet. De club uit Enschede kreeg vorige week rust in de Eredivisie, om zich optimaal te kunnen voorbereiden op de return tegen Fiorentina. Twente kwam donderdag in Enschede echter niet verder dan 0-0 en dat betekende uitschakeling na de eerdere nederlaag in Florence (2-1).
De ploeg van Jans kreeg tegen Volendam in de eerste 5 minuten al twee goede kansen via Ricky van Wolfswinkel, maar Stankovic redde twee keer. Aan de andere kant was de thuisclub dicht bij een doelpunt via Robert Mühren, die de bal voorlangs tikte. Twente-aanvoerder Robin Pröpper haalde na een half uur een inzet van Henk Veerman van de lijn.
Na rust hield Stankovic ook Michel Vlap van scoren af. In de slotfase pakte Volendam zowaar de eerste zege in de Eredivisie sinds 19 april 2009.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
14 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
15 uur geleden