Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Volendam verslaat Twente in slotfase en boekt eerste zege

FC Volendam verslaat Twente in slotfase en boekt eerste zege

VOLENDAM (ANP) - FC Twente heeft enkele dagen na uitschakeling in de play-offs van de Conference League de eerste nederlaag in de Eredivisie moeten incasseren. De ploeg van trainer Ron Jans stuitte tegen FC Volendam steeds op de uitblinkende doelman Filip Stankovic en ging in de slotfase zelfs onderuit. De 17-jarige invaller Lequincio Zeefuik tikte in de 83e minuut de enige treffer binnen: 1-0. Voor Volendam betekende het de eerste overwinning sinds de terugkeer in de Eredivisie.

FC Twente had de eerste twee competitieduels in winst omgezet. De club uit Enschede kreeg vorige week rust in de Eredivisie, om zich optimaal te kunnen voorbereiden op de return tegen Fiorentina. Twente kwam donderdag in Enschede echter niet verder dan 0-0 en dat betekende uitschakeling na de eerdere nederlaag in Florence (2-1).

De ploeg van Jans kreeg tegen Volendam in de eerste 5 minuten al twee goede kansen via Ricky van Wolfswinkel, maar Stankovic redde twee keer. Aan de andere kant was de thuisclub dicht bij een doelpunt via Robert Mühren, die de bal voorlangs tikte. Twente-aanvoerder Robin Pröpper haalde na een half uur een inzet van Henk Veerman van de lijn.

Na rust hield Stankovic ook Michel Vlap van scoren af. In de slotfase pakte Volendam zowaar de eerste zege in de Eredivisie sinds 19 april 2009.

Meer uit Voetbal

Ajax accepteert straf van één duel zonder F-Side na vuurwerk

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat akkoord met een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor een thuiswedstrijd zonder publiek op de eerste ring van de Zuid-tribune, waar de fanatieke fans van de F-Side altijd plaatsnemen. De club uit Amsterdam houdt de vakken 125 tot en met 129 leeg tijdens de eerstvolgende thuiswedstrijd van 14 maart tegen Sparta Rotterdam.

44 minuten geleden
FIFA-baas Infantino houdt vertrouwen in Mexico als gastland WK

ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino blijft ondanks de gespannen situatie in delen van het Midden-Amerikaanse land achter Mexico staan als één van de drie gastlanden van het WK voetbal in de zomer van 2026. Dat heeft de voorzitter van de FIFA laten weten. "Natuurlijk houden we de situatie nauwgezet in de gaten, maar ik wil mijn totale vertrouwen uitspreken in Mexico, in president Claudia Sheinbaum en in de autoriteiten van het land. Ik ben ervan overtuigd dat alles goed zal verlopen", aldus Infantino vanuit Colombia.

1 uur geleden
Hakimi ondanks rechtszaak voor verkrachting in selectie van PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Marokkaans international Achraf Hakimi zit bij de selectie van Paris Saint-Germain voor het thuisduel van woensdagavond in de tussenronde van de Champions League tegen Monaco. Dat meldt AFP. De 27-jarige verdediger maakte op dinsdag zelf bekend dat hij zich voor de rechter moet verantwoorden voor verkrachting. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

2 uur geleden
Bodø/Glimt vol ongeloof na nieuwe stunt tegen Internazionale

MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.

7 uur geleden
Ook met Rutten blijft doel: Curaçao wil naar 16e finale WK

WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."

16 uur geleden
Bodø schakelt Inter uit in Champions League

MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.

18 uur geleden
Atlético Madrid schakelt Brugge uit in CL door hattrick Sørloth

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.

20 uur geleden