FC Volendam schorst speler tijdens onderzoek naar mishandeling
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft aanvaller Tayrell Wouter per direct geschorst, omdat er een onderzoek naar hem loopt wegens mishandeling van een vrouw in een Amsterdamse club. De Eredivisieclub meldt dat na een gesprek met de 20-jarige voetballer.
"Wouter heeft tegenover FC Volendam aangegeven zich niet schuldig te hebben gemaakt aan enige strafbare handeling", meldt de club over de speler die uitkomt voor Jong Volendam. In afwachting van het lopende politieonderzoek zegt de club de speler met onmiddellijke ingang te hebben geschorst.
Wouter meldde zich maandag bij de politie nadat die zondag beelden had gedeeld van de mishandeling, waarop twee verdachten herkenbaar te zien waren. "We hebben vernomen dat hij betrokken zou kunnen zijn bij het incident. Hij heeft zichzelf gemeld bij de politie", meldde de club maandag.
Verdenking
De 20-jarige vrouw wees in de nacht van 16 op 17 juli een man af die haar probeerde te versieren. Daarop greep de man hardhandig haar linkerborst beet, aldus de politie. Toen het slachtoffer zich probeerde te verweren, werd ze door twee mannen bij haar keel gegrepen en kreeg ze harde klappen tegen haar hoofd.
De politie verdenkt een van de mannen ook van aanranding. Nu een van de twee zich heeft gemeld, haalt de politie voorlopig de herkenbare beelden offline. Mocht de andere verdachte uit beeld blijven, dan zal de politie het filmpje opnieuw tonen, waarschuwt een woordvoerster.
Meer uit Voetbal
KOPENHAGEN (ANP) - De Portugese voetballer Rafael Leão heeft donderdag voor het duel in de Nations League met Denemarken het rugnummer 7 gekregen. Dat blijkt uit de selectielijst die door de UEFA is gepubliceerd. Het nummer 7 was de voorbije decennia voor Ronaldo. De recordinternational van de Portugezen verliet woensdag het trainingskamp uit onmin. Hij speelde 234 interlands voor zijn land.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetballer Erling Haaland heeft vliegmaatschappij Norwegian Air Shuttle voor de rechter gedaagd om "ongeoorloofd" gebruik van zijn beeltenis. Het gaat vermoedelijk om zijn paardenstaart.
2 uur geledenCÓRDOBA (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal heeft zijn eerste interland na de verloren WK-finale tegen Spanje met overtuigende cijfers gewonnen. Het team won in Córdoba met 4-0 van Bolivia in een vriendschappelijk duel.
7 uur geledenLYON (ANP) - Voetbalsters Veerle Buurman en Wieke Kaptein hebben met Chelsea in de Champions League gelijkgespeeld bij OL Lyonnes. Het duel in Lyon eindigde in 0-0. Bij de Franse topclub speelden international Damaris Egurrola en voormalig Ajax-speelster Lily Yohannes.
17 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Vedette Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van het Portugese elftal verlaten een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Denemarken. De 41-jarige voetballer heeft dat gedaan na uitspraken van bondscoach Jorge Jesus op de persconferentie, die eerder zei dat er niets aan de hand was.
19 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Crysencio Summerville kreeg na het voorbije wereldkampioenschap voetbal met het Nederlands elftal aanbiedingen van meerdere clubs, ook uit Europa. Dat zei de rechtsbuiten woensdag in Thessaloniki, waar hij zich met Oranje voorbereidt op de Nations League-ontmoeting met Griekenland van donderdag.
19 uur geledenTHESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk gaat donderdag bij het Nederlands elftal in geval van nood rechts centraal in de verdediging spelen. De 35-jarige aanvoerder doet dat liever niet, maar heeft in een gesprek met Xavi Hernández aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Dat gaf de Spaanse bondscoach woensdag aan tijdens een persconferentie in Thessaloniki. Oranje speelt donderdag voor de Nations League tegen Griekenland.
19 uur geleden