FC Volendam pakt kostbare punten tegen hekkensluiter Cambuur
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft met de zege op SC Cambuur drie punten gepakt in de strijd om lijfsbehoud in de Eredivisie. De ploeg van coach Wim Jonk won met 2-0 in het eigen Kras Stadion en kwam door de zege op 30 punten.
Voor Cambuur komt degradatie steeds dichterbij. De club uit Leeuwarden van coach Sjors Ultee staat laatste met 16 punten, één minder dan FC Groningen. Excelsior dat op een veilige vijftiende plek staat heeft 11 punten meer. FC Emmen staat zestiende met 25 punten.
Damon Mirani zette de thuisploeg in de 39e minuut op voorsprong. Zijn kopbal uit een corner werd in eerste instantie nog tegengehouden door doelman Robbin Ruiter, maar belandde in de rebound via Mirani alsnog in het doel. In de 90e minuut maakte Mirani op aangeven van Carel Eiting er nog 2-0 van. Opnieuw kopte hij raak uit een hoekschop.
Slecht begin
Voor Jonk begon de wedstrijd helemaal niet zo goed. Hij moest Gaetano Oristanio al in de 25e minuut wisselen na een blessure. Ook Brian Plat kon niet verder en moest al in de 36e minuut van het veld. Kort daarop opende Mirani de score.
Voor Cambuur is het de zesde nederlaag op een rij. De Friezen wisten ook al drie wedstrijden achter elkaar niet tot scoren te komen FC Volendam behaalde de achtste zege van dit seizoen. Dat zijn er meer dan de ploeg haalde in de vorige twee seizoenen in de Eredivisie. Zeven van de acht overwinningen boekten de Volendammers sinds de hervatting van de competitie in januari.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.
4 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP) - De Canadese voetballer Ismaël Koné heeft bezoek gekregen van de minister van Sport van Qatar en de Qatarese international Assim Madibo. Beiden wilden weten hoe het ging met de middenvelder, die zijn been brak na een tackle van Madibo in het duel tussen beide landen op het WK voetbal. Canada won met 6-0.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Kansas City maakt zich op voor de 'Orange Army'. Lokale media voorspellen dat donderdag zo'n 25.000 mensen deelnemen aan de Oranjemars voor de laatste groepswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tunesië op het WK.
5 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Colombia heeft bij het wereldkampioenschap voetbal de knock-outfase bereikt. De Zuid-Amerikanen waren in Guadalajara in Mexico met 1-0 te sterk voor de Democratische Republiek Congo, dat het toernooi begon met een knap gelijkspel (1-1) tegen Portugal.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië kan in de laatste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap tegen Schotland weer beschikken over Neymar. De 34-jarige spits is hersteld van de kuitblessure die hij eind mei opliep.
10 uur geledenTORONTO (ANP) - Kroatië is nog volop in de strijd om een plaats bij de laatste 32 op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het elftal van bondscoach Zlatko Dalić versloeg in de nacht van dinsdag op woensdag Panama met 1-0 door een doelpunt van Ante Budimir.
10 uur geleden