
FC Volendam pakt kostbare punten tegen hekkensluiter Cambuur
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft met de zege op SC Cambuur drie punten gepakt in de strijd om lijfsbehoud in de Eredivisie. De ploeg van coach Wim Jonk won met 2-0 in het eigen Kras Stadion en kwam door de zege op 30 punten.
Voor Cambuur komt degradatie steeds dichterbij. De club uit Leeuwarden van coach Sjors Ultee staat laatste met 16 punten, één minder dan FC Groningen. Excelsior dat op een veilige vijftiende plek staat heeft 11 punten meer. FC Emmen staat zestiende met 25 punten.
Damon Mirani zette de thuisploeg in de 39e minuut op voorsprong. Zijn kopbal uit een corner werd in eerste instantie nog tegengehouden door doelman Robbin Ruiter, maar belandde in de rebound via Mirani alsnog in het doel. In de 90e minuut maakte Mirani op aangeven van Carel Eiting er nog 2-0 van. Opnieuw kopte hij raak uit een hoekschop.
Slecht begin
Voor Jonk begon de wedstrijd helemaal niet zo goed. Hij moest Gaetano Oristanio al in de 25e minuut wisselen na een blessure. Ook Brian Plat kon niet verder en moest al in de 36e minuut van het veld. Kort daarop opende Mirani de score.
Voor Cambuur is het de zesde nederlaag op een rij. De Friezen wisten ook al drie wedstrijden achter elkaar niet tot scoren te komen FC Volendam behaalde de achtste zege van dit seizoen. Dat zijn er meer dan de ploeg haalde in de vorige twee seizoenen in de Eredivisie. Zeven van de acht overwinningen boekten de Volendammers sinds de hervatting van de competitie in januari.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
22 minuten geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft de derby tegen Excelsior met klein verschil gewonnen: 0-1. Het elftal van trainer Maurice Steijn maakte het verschil diep in blessuretijd, toen invaller Ayoub Oufkir de bal bij de tweede paal in het doel kon tikken. Excelsior speelde op dat moment met een man minder, nadat linksback Arthur Zagré in de 78e minuut zijn tweede gele kaart had gekregen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond de rode kaart die zijn aanvaller Anis Hadj Moussa in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0) kreeg niet terecht. Dat zei hij na afloop in een interview met ESPN.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de vierde competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De Rotterdammers hadden in De Kuip aan een doelpunt van Anis Hadj Moussa genoeg om sc Heerenveen te verslaan: 1-0. Beide teams speelden een deel van de tweede helft met tien man na rode kaarten voor Hadj Moussa (57e minuut) en Hristiyan Petrov (72e minuut). De tweede helft telde veertien minuten blessuretijd, onder meer omdat het broekje van scheidsrechter Robin Hensgens stuk was en hij in de kleedkamer een nieuwe moest halen.
19 uur geleden