Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Volendam neemt verdediger Mbuyamba over van Chelsea

FC Volendam neemt verdediger Mbuyamba over van Chelsea

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft verdediger Xavier Mbuyamba vlak voor het sluiten van de transfermarkt overgenomen van de Engelse club Chelsea. De 20-jarige jeugdinternational ondertekende een contract voor drie seizoenen bij Volendam, met een optie op nog een seizoen.

Mbuyamba debuteerde vier jaar geleden bij MVV Maastricht in het betaald voetbal. De talentvolle speler maakte indruk en kreeg een contract aangeboden bij FC Barcelona. Na een jaar in Spanje verhuisde hij naar Chelsea. Bij de club in Londen kwam hij uit voor het beloftenelftal. Omdat een plek in het hoogste elftal er nog niet in zat, koos Mbuyamba voor een terugkeer naar Nederland.

"Ik heb de laatste jaren veel mooie dingen meegemaakt en heb me goed ontwikkeld", aldus de verdediger. "Nu ben ik 20 jaar en vind ik dat ik klaar ben voor eerste elftal voetbal. FC Volendam biedt me een platform waar ik mezelf kan bewijzen in de Eredivisie en mezelf verder kan ontwikkelen."

FC Volendam, dat woensdag in de Eredivisie met maar liefst 7-1 verloor van PSV, is blij met de versterking. "Xavier is zowel letterlijk als figuurlijk een groot talent, zijn profiel is behoorlijk zeldzaam op de markt en zeker in Nederland", aldus technisch directeur Jasper van Leeuwen. "Wij waren direct na zijn doorbraak bij MVV al erg gecharmeerd en daarna heeft hij met FC Barcelona en Chelsea natuurlijk twee prachtige leerscholen kunnen doorlopen."

Meer uit Voetbal

Gakpo evenaart Van der Vaart met 25e treffer voor Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.

13 minuten geleden
Xavi roept vervanger op voor geblesseerd uitgevallen Brobbey

AMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.

56 minuten geleden
Xavi ziet Oranje bij debuut tegen Duitsland te weinig krijgen

AMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.

58 minuten geleden
Van Bommel noemt debuut in Oranje 'het hoogst haalbare'

AMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.

2 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk: we verdienden minimaal een punt

AMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."

2 uur geleden
Van Bommel debuteert in navolging van opa en vader voor Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.

2 uur geleden
Griekenland verrast Servië met late goal van Douvikas

BELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.

2 uur geleden