FC Volendam naar tweede plek in eerste divisie, FC Emmen derde
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is gestegen naar de tweede plaats in de Keuken Kampioen Divisie. De ploeg van coach Rick Kruys won met 3-0 van Jong Ajax en kwam zo op 32 punten. Dat zijn er evenveel als koploper Excelsior, dat dinsdag nog in actie komt tegen Jong FC Utrecht.
Bilal Ould-Chikh en Robert Mühren scoorden in de eerste helft voor Volendam, dat al negen wedstrijden op rij ongeslagen is. In de extra tijd maakte Mühren uit een strafschop zijn tweede doelpunt.
FC Emmen versloeg De Graafschap met 3-0 en passeerde de club uit Doetinchem ook op de ranglijst. Emmen staat derde met 30 punten. De Graafschap heeft er 1 minder. Jalen Hawkins opende de score voor de ploeg van coach Alfons Arts in de 5e minuut en Franck Evina maakte er vier minuten later 2-0 van. Julius Kade scoorde vlak na de rust.
Ook Helmond Sport kwam op 30 punten. De ploeg van coach Kevin Hofland boog in eigen huis tegen ADO Den Haag een 1-0-achterstand om in een 2-1 zege. Na de openingstreffer van Daryl van Mieghem, scoorden Tobias Pachonik en Anthony van den Hurk voor de thuisploeg. De laatstgenoemde deed dat uit een strafschop. Hij kreeg daarna in de extra tijd nog rood voor een tackle.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
16 uur geleden