Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Volendam mag promotie toch vieren met de Heen en Weer-boot

FC Volendam mag promotie toch vieren met de Heen en Weer-boot

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam mag de bekende vissersboot Heen en Weer gebruiken als het promotie naar de Eredivisie weet af te dwingen. In dat geval worden trainer Wim Jonk en zijn spelers op zondag 8 mei gehuldigd. In het verleden werden de spelers bij promotie op een platte kar met daarop de Heen en Weer-boot over De Dijk van Volendam gereden.

De gemeente zag dat niet zo zitten, omdat vanwege de grote drukte gevaarlijke situaties zouden kunnen ontstaan op De Dijk. FC Volendam maakte dinsdag bekend dat de Heen en Weer echter toch gebruikt gaat worden bij een mogelijk promotiefeest op 8 mei. De ploeg van Jonk kan zich vrijdag in de uitwedstrijd tegen FC Den Bosch al verzekeren van een terugkeer op het hoogste niveau. Lukt dat niet, dan krijgt Volendam nog twee kansen.

De huldiging na het seizoen start met een rondvaart door de haven van Volendam, waarna de spelers naar het Kras-stadion gaan. Daar treden diverse artiesten op. "Ook de 'Heen en Weer', als onderdeel van de culturele traditie, heeft een plek in de totale huldiging, op een wijze die past in de traditie en tegelijkertijd risico’s op ongelukken in de ongetwijfeld grote drukte op de Dijk zo klein mogelijk maakt", aldus Volendam.

Het uitvak in stadion De Vliert van Den Bosch is voor vrijdag uitverkocht. Volendam roept supporters op om geen kaarten te kopen voor de thuisvakken. Als de ploeg de klus vrijdag klaart, volgt bij terugkeer in Volendam een "informeel supportersfeest" op het Tase-terrein in het dorp. Volendam speelde in 2009 voor het laatst in de Eredivisie. De club was een jaar eerder gepromoveerd.

FC Emmen verzekerde zich vorige week al van promotie naar de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

AZ lijdt tegen Willem II eerste puntenverlies in Eredivisie

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.

12 uur geleden
FIFA: locatie WK-finale in 2030 wordt pas later bepaald

ZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.

17 uur geleden
Voetbalduels direct gestaakt bij schieten of gooien met vuurwerk

DEN HAAG (ANP) - Voetbalwedstrijden worden meteen definitief gestaakt als er vuurwerk naar het veld of andere tribunes wordt gegooid of geschoten. Het competitiebestuur heeft dat in het protocol opgenomen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een overleg met onder meer de KNVB en de politie.

19 uur geleden
Feyenoord legt na wangedrag bij Cambuur 47 fans stadionverbod op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.

22 uur geleden
Fenerbahçe-trainer Kartal kondigt ontslag aan, voorzitter ontkent

ISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.

23 uur geleden
FC Utrecht haalt doelman Padt terug naar Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.

1 dag geleden
Malen en Rensch spelen met AS Roma gelijk bij Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.

1 dag geleden