FC Volendam legt zich neer bij uitstel duel met Ajax
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam gaat geen verdere stappen ondernemen om te proberen de wedstrijd tegen Ajax van komende woensdag te laten doorgaan. De Amsterdamse club liet eerder al weten af te zien van juridische stappen. "FC Volendam sluit zich hierbij aan en legt zich zodoende neer bij het besluit van de KNVB", aldus een verklaring van de club.
De KNVB besloot maandag om het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord op woensdagmiddag te spelen. De Amsterdammers hadden woensdag oorspronkelijk echter het competitieduel met FC Volendam op het programma staan.
FC Volendam heeft na het "eenzijdige KNVB-besluit" om de wedstrijd tegen Ajax te verschuiven onderzoek gedaan naar haar juridische rechten. "Het heeft advies ingewonnen en overleg gehad met Ajax", verklaarde FC Volendam. "Nadat Ajax concludeerde geen verdere rechtsstappen te ondernemen heeft ook FC Volendam besloten geen rechtsgang in te zetten. Dit in het totale belang van de Eredivisie."
Datum
Het is nog onduidelijk wanneer de wedstrijd tussen Ajax en FC Volendam gespeeld gaat worden. De club geeft aan dat de supporters met een kaartje voor het duel op de hoogte zullen worden gehouden.
De wedstrijd tussen Ajax en Feyenoord werd zondag na 55 minuten definitief gestaakt bij een 3-0-voorsprong voor de Rotterdamse club nadat er herhaaldelijk vuurwerk op het veld was gegooid. De KNVB besloot maandag dat de wedstrijd woensdag om 14.00 uur zonder publiek moet worden uitgespeeld.
Overleg
Hoewel Ajax geen gang naar de rechter maakt, wil de club "indringend" met de KNVB en de Eredivisie CV in overleg omdat het vindt dat bij de wijze van besluitvorming "geen rekening is gehouden met gerechtvaardigde belangen van clubs".
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zijn vierde zege van het seizoen geboekt. De club uit Enschede won in de eigen Veste met 2-0 van ADO Den Haag, dankzij een benutte strafschop van Wout Weghorst en een rake kopbal van Robin Pröpper. De doelpunten vielen in de tweede helft.
15 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft kritische vragen over het omstreden en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond FIFA Forward Enterprise van voorzitter Gianni Infantino ontweken. Dat stelt Jesper Møller, voorzitter van de Deense voetbalbond DBU, na een vergadering van de juridische commissie van de FIFA.
3 uur geledenLEEUWARDEN/UTRECHT (ANP) - Supporterscollectief Nederland is teleurgesteld over de nieuwe maatregelen om vuurwerkgeweld bij voetbalwedstrijden tegen te gaan. Dat laat het samenwerkingsverband van Nederlandse supportersverenigingen zaterdag weten aan het ANP.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.
20 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voetbalwedstrijden worden meteen definitief gestaakt als er vuurwerk naar het veld of andere tribunes wordt gegooid of geschoten. Het competitiebestuur heeft dat in het protocol opgenomen, meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid na een overleg met onder meer de KNVB en de politie.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.
1 dag geleden