FC Volendam huurt verdediger door samenwerking met Udinese
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam huurt de rest van het seizoen de 19-jarige Franse verdediger Axel Guessand van het Italiaanse Udinese. De clubs hebben bovendien de intentie uitgesproken om intensiever met elkaar samen te werken.
"De selectie herbergt op dit moment te weinig opties als het gaat om linksbenige verdedigers. Axel Guessand voorziet in die behoefte", zei directeur Frans ten Berge op de website van Volendam. "Axel heeft opbouwende kwaliteiten, is ondanks zijn leeftijd fysiek sterk, kan zowel centraal als op de vleugelpositie uit de voeten en heeft inmiddels geroken aan het Italiaanse profvoetbal."
Guessand speelde twee competitieduels en twee bekerwedstrijden voor Udinese. Volgens Ten Berge is de huurtransfer het eerste resultaat van "een hopelijk vruchtbare samenwerking" met de Italiaanse club.
"Dergelijke samenwerkingen zijn voor zowel onze club als Udinese een win-winsituatie. FC Volendam heeft in de afgelopen seizoenen laten zien een uitstekend platform te zijn voor jong talent. Zo hebben we de carrières van Samuele Mulattieri, Gaetano Oristanio en Filip Stankovic, drie spelers van Italiaanse clubs, een boost kunnen geven. Dat is ook opgevallen bij Udinese", aldus de directeur van de nummer laatst in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.
3 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
8 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
1 dag geleden