FC Volendam haalt ervaren middenvelder Anita
VOLENDAM (ANP) - Vurnon Anita zet zijn voetballoopbaan voort bij FC Volendam. De 35-jarige middenvelder komt tot het eind van het seizoen op amateurbasis uit voor de club uit de Keuken Kampioen Divisie. Drievoudig Oranje-international Anita was transfervrij na zijn vertrek bij het Saudische Al-Orobah en trainde de afgelopen weken al mee bij FC Volendam.
"Ik ben blij dat ik kan aansluiten bij de selectie en zo mee kan helpen met het behalen van de doelstellingen", zegt Anita op de website van de koploper in de eerste divisie. "Na een succesvol buitenlands avontuur in Saudi-Arabië, waar ik met Al-Orobah promoveerde naar de hoogste divisie, heb ik besloten om mijn laatste jaren in Nederland te spelen, zodat ik dicht bij mijn gezin kan zijn. Ik hoop met mijn ervaring een toegevoegde waarde te kunnen zijn."
Anita voetbalde tussen 2008 en 2012 voor Ajax en was daarna actief in Engeland bij Newcastle United en Leeds United. Vervolgens belandde hij via Willem II, CSKA Sofia en RKC Waalwijk bij Al-Orobah. Ook speelde hij zeventien interlands voor Curaçao.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
7 uur geleden