FC Volendam en Vitesse luiden nieuw Eredivisieseizoen in
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Vitesse luiden een nieuw seizoen van de Eredivisie in. Scheidsrechter Dennis Higler heeft om 20.00 uur in het Kras-stadion de eer om de 68e jaargang in gang te fluiten. Tegelijkertijd begint ook het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie, met gelijk zes wedstrijden.
Titelverdediger Feyenoord start zondag om 14.30 uur in Rotterdam tegen Fortuna Sittard aan de jacht op een nieuw landskampioenschap. PSV en Ajax, de nummers 2 en 3 van afgelopen seizoen, beginnen zaterdag met thuiswedstrijden tegen respectievelijk FC Utrecht en Heracles Almelo.
Zondagmiddag om 16.45 uur maakt Almere City FC zijn Eredivisiedebuut op eigen veld tegen FC Twente. De club uit Flevoland promoveerde eind vorig seizoen ten koste van FC Emmen via de play-offs voor het eerst naar het hoogste niveau.
Zeker aan het einde van het vorige Eredivisieseizoen ging het vaak mis met supporters op de tribunes. Wedstrijden werden, ook door strengere regels vanuit voetbalbond KNVB, vaker gestaakt. Voor deze jaargang zijn de regels weer iets versoepeld: als de dader meteen wordt aangehouden en een speler of scheidsrechter geen letsel heeft opgelopen, wordt een duel niet meer direct definitief gestaakt na het gooien van een voorwerp uit het publiek.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
9 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden