FC Volendam en Vitesse luiden nieuw Eredivisieseizoen in
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Vitesse luiden een nieuw seizoen van de Eredivisie in. Scheidsrechter Dennis Higler heeft om 20.00 uur in het Kras-stadion de eer om de 68e jaargang in gang te fluiten. Tegelijkertijd begint ook het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie, met gelijk zes wedstrijden.
Titelverdediger Feyenoord start zondag om 14.30 uur in Rotterdam tegen Fortuna Sittard aan de jacht op een nieuw landskampioenschap. PSV en Ajax, de nummers 2 en 3 van afgelopen seizoen, beginnen zaterdag met thuiswedstrijden tegen respectievelijk FC Utrecht en Heracles Almelo.
Zondagmiddag om 16.45 uur maakt Almere City FC zijn Eredivisiedebuut op eigen veld tegen FC Twente. De club uit Flevoland promoveerde eind vorig seizoen ten koste van FC Emmen via de play-offs voor het eerst naar het hoogste niveau.
Zeker aan het einde van het vorige Eredivisieseizoen ging het vaak mis met supporters op de tribunes. Wedstrijden werden, ook door strengere regels vanuit voetbalbond KNVB, vaker gestaakt. Voor deze jaargang zijn de regels weer iets versoepeld: als de dader meteen wordt aangehouden en een speler of scheidsrechter geen letsel heeft opgelopen, wordt een duel niet meer direct definitief gestaakt na het gooien van een voorwerp uit het publiek.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
11 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
14 uur geleden