FC Volendam en Vitesse luiden nieuw Eredivisieseizoen in
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Vitesse luiden een nieuw seizoen van de Eredivisie in. Scheidsrechter Dennis Higler heeft om 20.00 uur in het Kras-stadion de eer om de 68e jaargang in gang te fluiten. Tegelijkertijd begint ook het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie, met gelijk zes wedstrijden.
Titelverdediger Feyenoord start zondag om 14.30 uur in Rotterdam tegen Fortuna Sittard aan de jacht op een nieuw landskampioenschap. PSV en Ajax, de nummers 2 en 3 van afgelopen seizoen, beginnen zaterdag met thuiswedstrijden tegen respectievelijk FC Utrecht en Heracles Almelo.
Zondagmiddag om 16.45 uur maakt Almere City FC zijn Eredivisiedebuut op eigen veld tegen FC Twente. De club uit Flevoland promoveerde eind vorig seizoen ten koste van FC Emmen via de play-offs voor het eerst naar het hoogste niveau.
Zeker aan het einde van het vorige Eredivisieseizoen ging het vaak mis met supporters op de tribunes. Wedstrijden werden, ook door strengere regels vanuit voetbalbond KNVB, vaker gestaakt. Voor deze jaargang zijn de regels weer iets versoepeld: als de dader meteen wordt aangehouden en een speler of scheidsrechter geen letsel heeft opgelopen, wordt een duel niet meer direct definitief gestaakt na het gooien van een voorwerp uit het publiek.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
21 uur geleden