Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Volendam en Vitesse luiden nieuw Eredivisieseizoen in

FC Volendam en Vitesse luiden nieuw Eredivisieseizoen in

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Vitesse luiden een nieuw seizoen van de Eredivisie in. Scheidsrechter Dennis Higler heeft om 20.00 uur in het Kras-stadion de eer om de 68e jaargang in gang te fluiten. Tegelijkertijd begint ook het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie, met gelijk zes wedstrijden.

Titelverdediger Feyenoord start zondag om 14.30 uur in Rotterdam tegen Fortuna Sittard aan de jacht op een nieuw landskampioenschap. PSV en Ajax, de nummers 2 en 3 van afgelopen seizoen, beginnen zaterdag met thuiswedstrijden tegen respectievelijk FC Utrecht en Heracles Almelo.

Zondagmiddag om 16.45 uur maakt Almere City FC zijn Eredivisiedebuut op eigen veld tegen FC Twente. De club uit Flevoland promoveerde eind vorig seizoen ten koste van FC Emmen via de play-offs voor het eerst naar het hoogste niveau.

Zeker aan het einde van het vorige Eredivisieseizoen ging het vaak mis met supporters op de tribunes. Wedstrijden werden, ook door strengere regels vanuit voetbalbond KNVB, vaker gestaakt. Voor deze jaargang zijn de regels weer iets versoepeld: als de dader meteen wordt aangehouden en een speler of scheidsrechter geen letsel heeft opgelopen, wordt een duel niet meer direct definitief gestaakt na het gooien van een voorwerp uit het publiek.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

8 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

8 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

13 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

14 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

14 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

14 uur geleden