FC Volendam eist via arbitragecommissie geld van Jonk en Kohler
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft een spoedarbitragezaak aangespannen tegen de vertrokken hoofdtrainer Matthias Kohler en technisch manager Wim Jonk. Zij zouden zijn opgestapt zonder zich aan een opzegtermijn te hebben gehouden. FC Volendam eist een schadevergoeding. De KNVB meldt dat de arbitragezaak op 7 februari dient.
Technisch manager Jonk, directeur opleidingen Ruben Jongkind, technisch directeur Jasper van Leeuwen en trainer Kohler verklaarden zich op 1 december solidair met de ontslagen voorzitter Jan Smit. Ze ondertekenden een verklaring met als kop "Wij stappen op bij FC Volendam. Wij gaan stoppen bij FC Volendam."
Kohler zat op 2 december tegen PEC Zwolle nog wel op de bank bij FC Volendam. Maar ook hij stapte later op bij de huidige 17 van de Eredivisie. Jaap Veerman leidde de raad van commissarissen van FC Volendam toen Smit moest vertrekken. Hij is inmiddels voorzitter van de club en wil niet op de arbitragezaak reageren. "Na overleg met Steven Palm, onze advocaat, hebben we besloten niet te reageren zolang de zaak onder een arbiter is", laat hij weten.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
1 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
13 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
14 uur geleden