FC Volendam eist via arbitragecommissie geld van Jonk en Kohler
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft een spoedarbitragezaak aangespannen tegen de vertrokken hoofdtrainer Matthias Kohler en technisch manager Wim Jonk. Zij zouden zijn opgestapt zonder zich aan een opzegtermijn te hebben gehouden. FC Volendam eist een schadevergoeding. De KNVB meldt dat de arbitragezaak op 7 februari dient.
Technisch manager Jonk, directeur opleidingen Ruben Jongkind, technisch directeur Jasper van Leeuwen en trainer Kohler verklaarden zich op 1 december solidair met de ontslagen voorzitter Jan Smit. Ze ondertekenden een verklaring met als kop "Wij stappen op bij FC Volendam. Wij gaan stoppen bij FC Volendam."
Kohler zat op 2 december tegen PEC Zwolle nog wel op de bank bij FC Volendam. Maar ook hij stapte later op bij de huidige 17 van de Eredivisie. Jaap Veerman leidde de raad van commissarissen van FC Volendam toen Smit moest vertrekken. Hij is inmiddels voorzitter van de club en wil niet op de arbitragezaak reageren. "Na overleg met Steven Palm, onze advocaat, hebben we besloten niet te reageren zolang de zaak onder een arbiter is", laat hij weten.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/RTR/BELGA) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA stelt zich niet beschikbaar als kandidaat voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA bij de verkiezing in maart. "Ik ben niet geïnteresseerd", zei de Sloveense bestuurder in de Britse podcast The Rest is Politics.
3 uur geledenSANTO DOMINGO (ANP) - Volgens de in opspraak geraakte FIFA-voorzitter Gianni Infantino willen sommige grote voetballanden of -bonden niet dat kleinere landen groeien. Infantino doet die uitspraak in een door de FIFA uitgebrachte video.
10 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona is de jacht op een derde landstitel op rij goed begonnen. De club scoorde vijf keer in de uitwedstrijd tegen Elche (0-5).
13 uur geledenRENNES (ANP) - Paris Saint-Germain is het nieuwe seizoen met een uitglijder begonnen. De landskampioen en winnaar van de laatste twee edities van de Champions League bleef in de uitwedstrijd tegen Stade Rennes steken op een gelijkspel: 2-2.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Torino tot een goed einde gebracht (1-2). Alphadjo Cisse en Adrien Rabiot scoorden voor de bezoekers. Ché Adams bepaalde in blessuretijd de eindstand namens de thuisploeg.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.
16 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.
17 uur geleden