FC Volendam drukt FC Groningen dieper in de zorgen
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft FC Groningen nog dieper in de degradatiezorgen gedrukt. De Volendammers van trainer Wim Jonk wonnen in het eigen Kras Stadion het degradatieduel van de Groningers met 3-2.
Groningen blijft door de nederlaag laatste in de Eredivisie met 12 punten. Volendam, dat donderdag al een punt overhield aan de uitwedstrijd bij Ajax (1-1), staat vijftiende met 16 punten.
Volendam kwam ondanks een goed begin van de bezoekers op voorsprong door een slechte terugspeelbal van de net aangetrokken Matej Chalus. Gaetano Oristanio kon profiteren en schoot binnen. De Groningers kwamen in de tweede helft op gelijke hoogte. Johan Hove schoot de door Thijmen Blokzijl teruggelegde bal uit een corner langs doelman Filip Stankovic.
Calvin Twigt kopte de thuisploeg opnieuw op voorsprong uit een voorzet van Florent Sanchez. Ricardo Pepi schoot de bezoekers in de 73e minuut weer naast Volendam, maar ook die stand kon Groningen niet vasthouden. Robert Mühren tikte 5 minuten later de licht aangeraakte voorzet van Oristanio binnen. Doelman Stankovic hield de punten in Volendam door nog goed te redden op een vrije trap van Tomas Suslov.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-trainer Mikel Arteta wil met een landstitel een einde maken aan een historische vloek. Dat zei de Spanjaard vrijdag op een persconferentie in Londen. Arsenal heeft nog nooit de Premier League gewonnen nadat het op nieuwjaarsdag bovenaan had gestaan. De Londense club is na negentien duels koploper met 4 punten voorsprong op Manchester City.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is ondanks een ongeslagen reeks van zeven wedstrijden in de Premier League geen titelkandidaat. Dat zei coach Arne Slot van de regerend kampioen in aanloop naar de confrontatie tegen Fulham komende zondag. "Realistisch gezien staan Arsenal en Manchester City te ver van ons af op dit moment. We moeten daar niet naar kijken", aldus de Nederlandse trainer, die met zijn ploeg vierde staat, 12 punten achter koploper Arsenal en 8 punten minder dan nummer 2 Manchester City.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Niclas Füllkrug maakt het seizoen af bij AC Milan. De huidige nummer 2 van de Serie A huurt de Duitse spits van West Ham United en kan hem komende zomer definitief overnemen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Alassane Pléa en Nick Olij gaan met PSV mee op trainingskamp naar Spanje. Beide spelers revalideren nog van een blessure, maar zijn door trainer Peter Bosz uitgenodigd.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman staat voor een rentree bij Newcastle United. "Hij traint weer met de groep mee", vertelde trainer Eddie Howe op een persconferentie voor het competitieduel van zondag met Crystal Palace. "Hij kan weer een rol voor ons spelen."
12 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Trainer Pep Guardiola zag Manchester City te veel kansen missen in het uitduel met Sunderland (0-0). "Het leken niet eens lastige mogelijkheden", zei de Spaanse coach op een persconferentie na het duel. "Savinho kreeg twee goede kansen. Jeremy Doku, Josko Gvardiol, Phil Foden en Erling Haaland verschenen ook in scoringspositie. De bal wilde maar niet in het doel."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach van Curaçao Dick Advocaat stopt na het wereldkampioenschap voetbal van 2026 als trainer, vertelt hij in een interview met De Telegraaf. "Je mag opschrijven dat ik na het WK stop als trainer, maar bij mij weet je het nooit, hè. Haha", aldus de 78-jarige Advocaat.
19 uur geleden