FC Volendam drukt FC Groningen dieper in de zorgen
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft FC Groningen nog dieper in de degradatiezorgen gedrukt. De Volendammers van trainer Wim Jonk wonnen in het eigen Kras Stadion het degradatieduel van de Groningers met 3-2.
Groningen blijft door de nederlaag laatste in de Eredivisie met 12 punten. Volendam, dat donderdag al een punt overhield aan de uitwedstrijd bij Ajax (1-1), staat vijftiende met 16 punten.
Volendam kwam ondanks een goed begin van de bezoekers op voorsprong door een slechte terugspeelbal van de net aangetrokken Matej Chalus. Gaetano Oristanio kon profiteren en schoot binnen. De Groningers kwamen in de tweede helft op gelijke hoogte. Johan Hove schoot de door Thijmen Blokzijl teruggelegde bal uit een corner langs doelman Filip Stankovic.
Calvin Twigt kopte de thuisploeg opnieuw op voorsprong uit een voorzet van Florent Sanchez. Ricardo Pepi schoot de bezoekers in de 73e minuut weer naast Volendam, maar ook die stand kon Groningen niet vasthouden. Robert Mühren tikte 5 minuten later de licht aangeraakte voorzet van Oristanio binnen. Doelman Stankovic hield de punten in Volendam door nog goed te redden op een vrije trap van Tomas Suslov.
Meer uit Voetbal
PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
2 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
11 minuten geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
13 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
4 uur geleden