FC Volendam: deur staat altijd open voor oud-voorzitter Jan Smit
VOLENDAM (ANP) - De deur van FC Volendam staat "altijd open" voor oud-bestuurder en zanger Jan Smit, dit melden de raad van commissarissen, de directie en medewerkers van de voetbalclub in een verklaring. Het bestuur werd in november ontslagen door de rvc omdat het voortbestaan van FC Volendam in gevaar zou zijn.
In een dankwoord laat de voetbalclub weten dat het bestuur heeft bijgedragen aan het weer op de kaart zetten van FC Volendam. De club zegt dankbaar te zijn dat de bestuursleden zich met "hart en ziel" hebben ingezet. Jan Smit wordt in het bijzonder bedankt. "We hopen dat je altijd een FC Volendammer bent en blijft met een oranje hart."
Het bestuur werd ontslagen mede omdat de club volgens de rvc een negatief eigen vermogen van 3 miljoen euro had op een begroting van 11 miljoen euro. De zanger en presentator liet eerder weren dat er geen sprake zou zijn van een zorgelijke financiële situatie. Na het ontslag van het bestuur stapte de complete technische staf van FC Volendam op uit onvrede over het besluit.
Meer uit Voetbal
LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
10 minuten geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
9 uur geleden