FC Volendam: deur staat altijd open voor oud-voorzitter Jan Smit
VOLENDAM (ANP) - De deur van FC Volendam staat "altijd open" voor oud-bestuurder en zanger Jan Smit, dit melden de raad van commissarissen, de directie en medewerkers van de voetbalclub in een verklaring. Het bestuur werd in november ontslagen door de rvc omdat het voortbestaan van FC Volendam in gevaar zou zijn.
In een dankwoord laat de voetbalclub weten dat het bestuur heeft bijgedragen aan het weer op de kaart zetten van FC Volendam. De club zegt dankbaar te zijn dat de bestuursleden zich met "hart en ziel" hebben ingezet. Jan Smit wordt in het bijzonder bedankt. "We hopen dat je altijd een FC Volendammer bent en blijft met een oranje hart."
Het bestuur werd ontslagen mede omdat de club volgens de rvc een negatief eigen vermogen van 3 miljoen euro had op een begroting van 11 miljoen euro. De zanger en presentator liet eerder weren dat er geen sprake zou zijn van een zorgelijke financiële situatie. Na het ontslag van het bestuur stapte de complete technische staf van FC Volendam op uit onvrede over het besluit.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
5 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
5 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
5 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
6 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
9 uur geleden