FC Volendam bijna terug in Eredivisie na zege op Jong Ajax
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is bijna terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer Wim Jonk won ook de thuiswedstrijd tegen Jong Ajax (3-1) en kreeg zo de tweede plaats, die recht geeft op promotie, nog steviger in handen. Volendam voetbalde in het seizoen 2008-2009 voor het laatst op het hoogste niveau. De club speelt komende vrijdag een uitduel met FC Den Bosch.
Koploper FC Emmen verzekerde zich vrijdag al van een terugkeer naar de Eredivisie. Volendam verdedigt in de laatste drie competitieduels een voorsprong van 7 punten op het als derde geklasseerde FC Eindhoven. ADO Den Haag kan op 6 punten van Volendam komen als het Jong PSV verslaat. Dat duel werd vorige maand gestaakt vanwege een stroomstoring in het stadion van ADO. Jong PSV leidde op dat moment met 1-0.
Christian Rasmussen opende de score voor Jong Ajax. De Deen kreeg de bal met enig geluk voor zijn voeten. Naci Ünüvar gleed uit, maar bracht Rasmussen toch nog in schietpositie. Volendam kwam in de 27e minuut op gelijke hoogte door een benutte strafschop van topscorer Robert Mühren. Gaetano Oristanio maakte in de openingsfase van de tweede helft het tweede doelpunt van Volendam. Mühren besliste het duel in de 74e minuut met zijn tweede treffer van de wedstrijd. De spits voerde zijn totaal dit seizoen op naar 27 doelpunten.
Jong Ajax speelde ruim een helft met tien man. Verdediger Enric Llansana kreeg in de 41e minuut een rode kaart.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
2 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
3 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
3 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
4 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
5 uur geleden