Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Volendam bijna terug in Eredivisie na zege op Jong Ajax

FC Volendam bijna terug in Eredivisie na zege op Jong Ajax

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is bijna terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer Wim Jonk won ook de thuiswedstrijd tegen Jong Ajax (3-1) en kreeg zo de tweede plaats, die recht geeft op promotie, nog steviger in handen. Volendam voetbalde in het seizoen 2008-2009 voor het laatst op het hoogste niveau. De club speelt komende vrijdag een uitduel met FC Den Bosch.

Koploper FC Emmen verzekerde zich vrijdag al van een terugkeer naar de Eredivisie. Volendam verdedigt in de laatste drie competitieduels een voorsprong van 7 punten op het als derde geklasseerde FC Eindhoven. ADO Den Haag kan op 6 punten van Volendam komen als het Jong PSV verslaat. Dat duel werd vorige maand gestaakt vanwege een stroomstoring in het stadion van ADO. Jong PSV leidde op dat moment met 1-0.

Christian Rasmussen opende de score voor Jong Ajax. De Deen kreeg de bal met enig geluk voor zijn voeten. Naci Ünüvar gleed uit, maar bracht Rasmussen toch nog in schietpositie. Volendam kwam in de 27e minuut op gelijke hoogte door een benutte strafschop van topscorer Robert Mühren. Gaetano Oristanio maakte in de openingsfase van de tweede helft het tweede doelpunt van Volendam. Mühren besliste het duel in de 74e minuut met zijn tweede treffer van de wedstrijd. De spits voerde zijn totaal dit seizoen op naar 27 doelpunten.

Jong Ajax speelde ruim een helft met tien man. Verdediger Enric Llansana kreeg in de 41e minuut een rode kaart.

Meer uit Voetbal

PSV begint tegen FC Groningen met Schiks in het doel

GRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.

21 minuten geleden
Van Persie ziet Feyenoord karakter tonen tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."

1 uur geleden
Wellenreuther: Feyenoord heeft karakter getoond

UTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.

1 uur geleden
Feyenoord wint in Utrecht en voorkomt dat emoties fans oplaaien

UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.

2 uur geleden
Feyenoord wint uitduel met FC Utrecht en staat weer tweede

UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

2 uur geleden
Linksback Wijndal bij Ajax in de basis tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Linksback Owen Wijndal staat bij Ajax in de basis tegen AZ. Het elftal van trainer Fred Grim treedt zondag om 14.30 uur in Alkmaar aan tegen de nummer 7 van de Eredivisie. Aanwinst Oleksandr Zintsjenko zit voor het eerst op de bank bij de Amsterdammers.

2 uur geleden
Directeur Feyenoord om veiligheidsredenen niet in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.

4 uur geleden