FC Volendam bijna terug in Eredivisie na zege op Jong Ajax
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is bijna terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer Wim Jonk won ook de thuiswedstrijd tegen Jong Ajax (3-1) en kreeg zo de tweede plaats, die recht geeft op promotie, nog steviger in handen. Volendam voetbalde in het seizoen 2008-2009 voor het laatst op het hoogste niveau. De club speelt komende vrijdag een uitduel met FC Den Bosch.
Koploper FC Emmen verzekerde zich vrijdag al van een terugkeer naar de Eredivisie. Volendam verdedigt in de laatste drie competitieduels een voorsprong van 7 punten op het als derde geklasseerde FC Eindhoven. ADO Den Haag kan op 6 punten van Volendam komen als het Jong PSV verslaat. Dat duel werd vorige maand gestaakt vanwege een stroomstoring in het stadion van ADO. Jong PSV leidde op dat moment met 1-0.
Christian Rasmussen opende de score voor Jong Ajax. De Deen kreeg de bal met enig geluk voor zijn voeten. Naci Ünüvar gleed uit, maar bracht Rasmussen toch nog in schietpositie. Volendam kwam in de 27e minuut op gelijke hoogte door een benutte strafschop van topscorer Robert Mühren. Gaetano Oristanio maakte in de openingsfase van de tweede helft het tweede doelpunt van Volendam. Mühren besliste het duel in de 74e minuut met zijn tweede treffer van de wedstrijd. De spits voerde zijn totaal dit seizoen op naar 27 doelpunten.
Jong Ajax speelde ruim een helft met tien man. Verdediger Enric Llansana kreeg in de 41e minuut een rode kaart.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
7 uur geleden