FC Volendam bijna terug in Eredivisie na zege op Jong Ajax
VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is bijna terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer Wim Jonk won ook de thuiswedstrijd tegen Jong Ajax (3-1) en kreeg zo de tweede plaats, die recht geeft op promotie, nog steviger in handen. Volendam voetbalde in het seizoen 2008-2009 voor het laatst op het hoogste niveau. De club speelt komende vrijdag een uitduel met FC Den Bosch.
Koploper FC Emmen verzekerde zich vrijdag al van een terugkeer naar de Eredivisie. Volendam verdedigt in de laatste drie competitieduels een voorsprong van 7 punten op het als derde geklasseerde FC Eindhoven. ADO Den Haag kan op 6 punten van Volendam komen als het Jong PSV verslaat. Dat duel werd vorige maand gestaakt vanwege een stroomstoring in het stadion van ADO. Jong PSV leidde op dat moment met 1-0.
Christian Rasmussen opende de score voor Jong Ajax. De Deen kreeg de bal met enig geluk voor zijn voeten. Naci Ünüvar gleed uit, maar bracht Rasmussen toch nog in schietpositie. Volendam kwam in de 27e minuut op gelijke hoogte door een benutte strafschop van topscorer Robert Mühren. Gaetano Oristanio maakte in de openingsfase van de tweede helft het tweede doelpunt van Volendam. Mühren besliste het duel in de 74e minuut met zijn tweede treffer van de wedstrijd. De spits voerde zijn totaal dit seizoen op naar 27 doelpunten.
Jong Ajax speelde ruim een helft met tien man. Verdediger Enric Llansana kreeg in de 41e minuut een rode kaart.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
16 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
17 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
18 uur geleden