FC Utrecht zet tegen VVV-Venlo opmars voort dankzij invallers
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de opmars in de Eredivisie voortgezet door te winnen van VVV-Venlo. In de eigen Galgenwaard werd het 3-1 door twee doelpunten van invaller Mimoun Mahi en één van Bart Ramselaar, die eveneens inviel.
Kort nadat Mahi in de 56e minuut binnen de lijnen was gekomen voor Othman Boussaid kopte hij raak uit een voorzet van Moussa Sylla, óók een invaller. Utrecht miste diverse grote kansen en raakte de paal en lat. Vijf minuten voor tijd schoot Ramselaar raak met een diagonaal schot, waarna Georgios Giakoumakis in de blessuretijd nog iets terugdeed uit een strafschop. Diep in de extra tijd scoorde Mahi nogmaals uit een counter. Voor Mahi was het zijn zesde doelpunt van het seizoen.
Voor Utrecht, dat Adam Maher na een half uur een penalty zag missen, was het de vierde zege in de laatste vijf wedstrijden. Tegen PEC Zwolle werd het twee weken geleden nog 3-3. Daarvoor won Utrecht, moeizaam aan het seizoen begonnen, al van achtereenvolgens Heracles, Sparta en AZ.
Utrecht, nu de nummer 7 van de Eredivisie, heeft dit seizoen pas één thuiswedstrijd verloren; met 3-0 van Ajax. Vijf keer werd er thuis gewonnen, zes keer gelijkgespeeld.
Meer uit Voetbal
GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
4 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
8 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
12 uur geleden