FC Utrecht zet tegen VVV-Venlo opmars voort dankzij invallers
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de opmars in de Eredivisie voortgezet door te winnen van VVV-Venlo. In de eigen Galgenwaard werd het 3-1 door twee doelpunten van invaller Mimoun Mahi en één van Bart Ramselaar, die eveneens inviel.
Kort nadat Mahi in de 56e minuut binnen de lijnen was gekomen voor Othman Boussaid kopte hij raak uit een voorzet van Moussa Sylla, óók een invaller. Utrecht miste diverse grote kansen en raakte de paal en lat. Vijf minuten voor tijd schoot Ramselaar raak met een diagonaal schot, waarna Georgios Giakoumakis in de blessuretijd nog iets terugdeed uit een strafschop. Diep in de extra tijd scoorde Mahi nogmaals uit een counter. Voor Mahi was het zijn zesde doelpunt van het seizoen.
Voor Utrecht, dat Adam Maher na een half uur een penalty zag missen, was het de vierde zege in de laatste vijf wedstrijden. Tegen PEC Zwolle werd het twee weken geleden nog 3-3. Daarvoor won Utrecht, moeizaam aan het seizoen begonnen, al van achtereenvolgens Heracles, Sparta en AZ.
Utrecht, nu de nummer 7 van de Eredivisie, heeft dit seizoen pas één thuiswedstrijd verloren; met 3-0 van Ajax. Vijf keer werd er thuis gewonnen, zes keer gelijkgespeeld.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
21 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
22 minuten geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
1 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
2 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
5 uur geleden