Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht wint van Almere City en staat tweede in Eredivisie

FC Utrecht wint van Almere City en staat tweede in Eredivisie

ALMERE (ANP) - FC Utrecht is naar de tweede plaats van de Eredivisie geklommen. De ploeg van trainer Ron Jans bracht de uitwedstrijd tegen Almere City tot een goed einde (1-3) en profiteerde zo van de uitglijder van Ajax bij AZ (2-1).

Koploper PSV is met een voorsprong van 7 punten aardig weggelopen bij FC Utrecht. Maar de ploeg uit de Domstad heeft met de winterstop in zicht een voorsprong van 2 punten op Ajax. Het verschil met Feyenoord bedraagt 3 punten.

Mike van der Hoorn, geboren in Almere, bracht FC Utrecht in de 35e minuut op voorsprong. De verdediger kopte raak na een hoekschop van Souffian El Karouani. Zidane Iqbal tekende vlak voor rust met een geplaatst schot voor het tweede doelpunt van de bezoekers. Logan Delaurier Chaubet maakte het duel nog even spannend met zijn treffer in de 86e minuut (1-2). Maar Noah Ohio bepaalde in blessuretijd de eindstand (1-3).

Almere City blijft de nummer laatst van de Eredivisie. De ploeg van coach Hedwiges Maduro bood FC Utrecht aardig partij in het eerste halfuur van de wedstrijd. Maar zoals wel vaker had Almere City problemen met scoren. Thomas Robinet miste een kans voor open doel. Almere heeft dit seizoen slechts zeven keer gescoord in vijftien competitiewedstrijden. Twee van die treffers werden door een tegenstander gemaakt.

FC Utrecht had al na 46 seconden op voorsprong kunnen komen. Maar Yoann Cathline raakte de lat, na een fout van Jochem Ritmeester van de Kamp. FC Utrecht vestigde ook een clubrecord. De ploeg bleef voor de elfde keer op rij ongeslagen in een uitwedstrijd in de Eredivisie. FC Utrecht verloor dit seizoen voor eigen publiek wel van Feyenoord (0-2) en PSV (2-5).

Meer uit Voetbal

De Jong toch in hoofdtoernooi Roland Garros na afmelding Fils

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.

59 minuten geleden
Portugees Fernandes verkozen tot beste speler in Premier League

MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.

5 uur geleden
Eenhoorn nieuwe algemeen directeur Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.

5 uur geleden
FC Utrecht hoopt dat spits Min tegen Ajax weer beschikbaar is

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.

6 uur geleden
Voetballers Congo moeten van VS 21 dagen in quarantaine om ebola

NEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.

7 uur geleden
Mexico doet richting WK vertrouwen op met zege op Ghana

PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.

9 uur geleden
Voetbalsters Ajax tweede achter kampioen PSV, Feyenoord derde

HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.

19 uur geleden