FC Utrecht wint van Almere City en staat tweede in Eredivisie
ALMERE (ANP) - FC Utrecht is naar de tweede plaats van de Eredivisie geklommen. De ploeg van trainer Ron Jans bracht de uitwedstrijd tegen Almere City tot een goed einde (1-3) en profiteerde zo van de uitglijder van Ajax bij AZ (2-1).
Koploper PSV is met een voorsprong van 7 punten aardig weggelopen bij FC Utrecht. Maar de ploeg uit de Domstad heeft met de winterstop in zicht een voorsprong van 2 punten op Ajax. Het verschil met Feyenoord bedraagt 3 punten.
Mike van der Hoorn, geboren in Almere, bracht FC Utrecht in de 35e minuut op voorsprong. De verdediger kopte raak na een hoekschop van Souffian El Karouani. Zidane Iqbal tekende vlak voor rust met een geplaatst schot voor het tweede doelpunt van de bezoekers. Logan Delaurier Chaubet maakte het duel nog even spannend met zijn treffer in de 86e minuut (1-2). Maar Noah Ohio bepaalde in blessuretijd de eindstand (1-3).
Almere City blijft de nummer laatst van de Eredivisie. De ploeg van coach Hedwiges Maduro bood FC Utrecht aardig partij in het eerste halfuur van de wedstrijd. Maar zoals wel vaker had Almere City problemen met scoren. Thomas Robinet miste een kans voor open doel. Almere heeft dit seizoen slechts zeven keer gescoord in vijftien competitiewedstrijden. Twee van die treffers werden door een tegenstander gemaakt.
FC Utrecht had al na 46 seconden op voorsprong kunnen komen. Maar Yoann Cathline raakte de lat, na een fout van Jochem Ritmeester van de Kamp. FC Utrecht vestigde ook een clubrecord. De ploeg bleef voor de elfde keer op rij ongeslagen in een uitwedstrijd in de Eredivisie. FC Utrecht verloor dit seizoen voor eigen publiek wel van Feyenoord (0-2) en PSV (2-5).
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
18 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
23 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
14 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
15 uur geleden