Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht wint van Almere City en staat tweede in Eredivisie

FC Utrecht wint van Almere City en staat tweede in Eredivisie

ALMERE (ANP) - FC Utrecht is naar de tweede plaats van de Eredivisie geklommen. De ploeg van trainer Ron Jans bracht de uitwedstrijd tegen Almere City tot een goed einde (1-3) en profiteerde zo van de uitglijder van Ajax bij AZ (2-1).

Koploper PSV is met een voorsprong van 7 punten aardig weggelopen bij FC Utrecht. Maar de ploeg uit de Domstad heeft met de winterstop in zicht een voorsprong van 2 punten op Ajax. Het verschil met Feyenoord bedraagt 3 punten.

Mike van der Hoorn, geboren in Almere, bracht FC Utrecht in de 35e minuut op voorsprong. De verdediger kopte raak na een hoekschop van Souffian El Karouani. Zidane Iqbal tekende vlak voor rust met een geplaatst schot voor het tweede doelpunt van de bezoekers. Logan Delaurier Chaubet maakte het duel nog even spannend met zijn treffer in de 86e minuut (1-2). Maar Noah Ohio bepaalde in blessuretijd de eindstand (1-3).

Almere City blijft de nummer laatst van de Eredivisie. De ploeg van coach Hedwiges Maduro bood FC Utrecht aardig partij in het eerste halfuur van de wedstrijd. Maar zoals wel vaker had Almere City problemen met scoren. Thomas Robinet miste een kans voor open doel. Almere heeft dit seizoen slechts zeven keer gescoord in vijftien competitiewedstrijden. Twee van die treffers werden door een tegenstander gemaakt.

FC Utrecht had al na 46 seconden op voorsprong kunnen komen. Maar Yoann Cathline raakte de lat, na een fout van Jochem Ritmeester van de Kamp. FC Utrecht vestigde ook een clubrecord. De ploeg bleef voor de elfde keer op rij ongeslagen in een uitwedstrijd in de Eredivisie. FC Utrecht verloor dit seizoen voor eigen publiek wel van Feyenoord (0-2) en PSV (2-5).

Meer uit Voetbal

Depay helpt Corinthians met treffer aan winst Braziliaanse beker

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.

7 uur geleden
Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.

13 uur geleden
Sparta Rotterdam boekt moeizame uitzege op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.

14 uur geleden
Fortuna Sittard behaalt spectaculaire zege op AZ

SITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.

14 uur geleden
Koploper FC Barcelona wint ook uitduel met nummer 4 Villarreal

VILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.

14 uur geleden
Wellenreuther voorkomt met tien reddingen nederlaag Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.

15 uur geleden
Aanvoerder Pröpper baalt van gelijkspel van FC Twente in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."

15 uur geleden