FC Utrecht wint van Almere City en staat tweede in Eredivisie
ALMERE (ANP) - FC Utrecht is naar de tweede plaats van de Eredivisie geklommen. De ploeg van trainer Ron Jans bracht de uitwedstrijd tegen Almere City tot een goed einde (1-3) en profiteerde zo van de uitglijder van Ajax bij AZ (2-1).
Koploper PSV is met een voorsprong van 7 punten aardig weggelopen bij FC Utrecht. Maar de ploeg uit de Domstad heeft met de winterstop in zicht een voorsprong van 2 punten op Ajax. Het verschil met Feyenoord bedraagt 3 punten.
Mike van der Hoorn, geboren in Almere, bracht FC Utrecht in de 35e minuut op voorsprong. De verdediger kopte raak na een hoekschop van Souffian El Karouani. Zidane Iqbal tekende vlak voor rust met een geplaatst schot voor het tweede doelpunt van de bezoekers. Logan Delaurier Chaubet maakte het duel nog even spannend met zijn treffer in de 86e minuut (1-2). Maar Noah Ohio bepaalde in blessuretijd de eindstand (1-3).
Almere City blijft de nummer laatst van de Eredivisie. De ploeg van coach Hedwiges Maduro bood FC Utrecht aardig partij in het eerste halfuur van de wedstrijd. Maar zoals wel vaker had Almere City problemen met scoren. Thomas Robinet miste een kans voor open doel. Almere heeft dit seizoen slechts zeven keer gescoord in vijftien competitiewedstrijden. Twee van die treffers werden door een tegenstander gemaakt.
FC Utrecht had al na 46 seconden op voorsprong kunnen komen. Maar Yoann Cathline raakte de lat, na een fout van Jochem Ritmeester van de Kamp. FC Utrecht vestigde ook een clubrecord. De ploeg bleef voor de elfde keer op rij ongeslagen in een uitwedstrijd in de Eredivisie. FC Utrecht verloor dit seizoen voor eigen publiek wel van Feyenoord (0-2) en PSV (2-5).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
43 minuten geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is tijdelijk gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig. Het is nog onduidelijk of het duel op zondag kan worden uitgespeeld.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen staat weer in het linkerrijtje van de Eredivisie. Het elftal van coach Robin Veldman boog zondag een 2-0-achterstand in het Abe Lenstra Stadion tegen PEC Zwolle om in een 4-2-zege. De Friezen staan met 31 punten op de negende plek in de Eredivisie. PEC Zwolle zakt naar de dertiende plaats met een achterstand van 5 punten op sc Heerenveen.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en FC Twente is geëindigd in 1-1. Door het gelijkspel is Twente, dat nu zevende staat, op de ranglijst ingehaald door AZ. Telstar blijft 17e met 18 punten.
3 uur geleden