FC Utrecht wint van Almere City en staat tweede in Eredivisie
ALMERE (ANP) - FC Utrecht is naar de tweede plaats van de Eredivisie geklommen. De ploeg van trainer Ron Jans bracht de uitwedstrijd tegen Almere City tot een goed einde (1-3) en profiteerde zo van de uitglijder van Ajax bij AZ (2-1).
Koploper PSV is met een voorsprong van 7 punten aardig weggelopen bij FC Utrecht. Maar de ploeg uit de Domstad heeft met de winterstop in zicht een voorsprong van 2 punten op Ajax. Het verschil met Feyenoord bedraagt 3 punten.
Mike van der Hoorn, geboren in Almere, bracht FC Utrecht in de 35e minuut op voorsprong. De verdediger kopte raak na een hoekschop van Souffian El Karouani. Zidane Iqbal tekende vlak voor rust met een geplaatst schot voor het tweede doelpunt van de bezoekers. Logan Delaurier Chaubet maakte het duel nog even spannend met zijn treffer in de 86e minuut (1-2). Maar Noah Ohio bepaalde in blessuretijd de eindstand (1-3).
Almere City blijft de nummer laatst van de Eredivisie. De ploeg van coach Hedwiges Maduro bood FC Utrecht aardig partij in het eerste halfuur van de wedstrijd. Maar zoals wel vaker had Almere City problemen met scoren. Thomas Robinet miste een kans voor open doel. Almere heeft dit seizoen slechts zeven keer gescoord in vijftien competitiewedstrijden. Twee van die treffers werden door een tegenstander gemaakt.
FC Utrecht had al na 46 seconden op voorsprong kunnen komen. Maar Yoann Cathline raakte de lat, na een fout van Jochem Ritmeester van de Kamp. FC Utrecht vestigde ook een clubrecord. De ploeg bleef voor de elfde keer op rij ongeslagen in een uitwedstrijd in de Eredivisie. FC Utrecht verloor dit seizoen voor eigen publiek wel van Feyenoord (0-2) en PSV (2-5).
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
6 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
7 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden