FC Utrecht wint nipt van Heracles en stijgt naar zevende plek
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo met moeite gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans, bezig aan een goede serie, was met 1-0 te sterk voor de nummer 14 van de Eredivisie. De Utrechters, nu al vijftien duels op een rij ongeslagen, stijgen daardoor naar de zevende plek in de Eredivisie.
De Deen Victor Jensen maakte tien minuten voor tijd het winnende doelpunt. Hij liep de bal van dichtbij binnen na een harde voorzet vanaf de linkerflank van Souffian El Karouani.
FC Utrecht begon voortvarend aan het duel en kreeg in het eerste kwartier een aantal opgelegde kansen, onder meer via spits Sam Lammers en buitenspeler Othmane Boussaid. Het bleef echter 0-0.
Lamp doorgebrand
Het duel in de regenachtige Galgenwaard werd na een half uur bijna 10 minuten stilgelegd omdat er problemen waren met een lichtinstallatie op de Bunnikside-tribune. Een lamp zou zijn doorgebrand.
Na het stilleggen van de wedstrijd leek het ritme van de Utrechters wat gebroken. Ze kwamen tot minder aanvallen en in de tweede helft zakte het tempo helemaal. Kort nadat het publiek "alles of niets" was begonnen te zingen, viel de wat fortuinlijke openingstreffer. Heracles kreeg vervolgens twee mogelijkheden op de 1-1, maar Mohamed Sankoh en Brian De Keersmaecker schoten vanuit een kansrijke positie naast.
Bij de bezoekers uit Almelo maakte Kelvin Leerdam zijn debuut. Hij kwam deze winter over uit de Verenigde Staten.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
4 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
6 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
17 uur geleden