Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht wint eindelijk weer in eigen stadion

FC Utrecht wint eindelijk weer in eigen stadion

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht behoudt de aansluiting met de subtop in de eredivisie. Het elftal van trainer John van den Brom versloeg vrijdag ADO Den Haag met liefst 4-0. Utrecht blijft zevende met 33 punten, drie punten minder dan nummer drie Willem II.

Utrecht won 3 november tegen Fortuna Sittard (6-0) voor het laatst een thuiswedstrijd in de competitie. Daarna waren achtereenvolgens AZ (0-3), RKC Waalwijk (0-1) en Feyenoord (1-2) te sterk.

Kristoffer Peterson opende in de 12e minuut de score. De 25-jarige Zweed werd afgelopen week op huurbasis overgenomen van Swansea City. Peterson, die eerder al bij Utrecht voetbalde, was donderdag ook al belangrijk voor Utrecht. In de bekerwedstrijd tegen FC Eindhoven gaf hij als invaller de assist bij de 1-1. Utrecht won uiteindelijk na verlenging en staat in de kwartfinale.

Sean Klaiber

De 2-0 tegen ADO kwam vrijdag op naam van Sean Klaiber. De verdediger verraste doelman Luuk Koopmans in de 53e minuut met een hard schot van afstand. Gyrano Kerk zorgde voor de 3-0. Voor de buitenspeler betekende het zijn achtste doelpunt van dit seizoen in de eredivisie. In de slotfase was het weer de beurt aan Klaiber, die nog niet eerder twee keer scoorde in één competitieduel.

In blessuretijd stopte Jeroen Zoet een strafschop, genomen door ADO-middenvelder John Goossens. De van PSV gehuurde doelman kon dat succesje wel gebruiken. Zoet debuteerde een week eerder ongelukkig bij PEC Zwolle (3-3) en ook in het bekerduel met FC Eindhoven maakte hij soms een onzekere indruk.

Alan Pardew verloor zo zijn eerste uitwedstrijd als trainer van ADO. De Brit debuteerde zondag met winst op RKC Waalwijk (2-0). ADO is nu weer zeventiende, met net zoveel punten als nummer zestien VVV. De Venlonaren gaan zaterdag op bezoek bij hekkensluiter RKC Waalwijk, dat vijf punten minder heeft dan VVV en ADO. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks.

Meer uit Voetbal

Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

31 minuten geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

2 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

12 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

15 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

17 uur geleden
Voetbalsters Arsenal verslaan Olympique Lyon in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.

17 uur geleden
Vitesse stelt 'oude bekende' De Wit aan als algemeen directeur

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.

17 uur geleden