Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht wint eindelijk weer in eigen stadion

FC Utrecht wint eindelijk weer in eigen stadion

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht behoudt de aansluiting met de subtop in de eredivisie. Het elftal van trainer John van den Brom versloeg vrijdag ADO Den Haag met liefst 4-0. Utrecht blijft zevende met 33 punten, drie punten minder dan nummer drie Willem II.

Utrecht won 3 november tegen Fortuna Sittard (6-0) voor het laatst een thuiswedstrijd in de competitie. Daarna waren achtereenvolgens AZ (0-3), RKC Waalwijk (0-1) en Feyenoord (1-2) te sterk.

Kristoffer Peterson opende in de 12e minuut de score. De 25-jarige Zweed werd afgelopen week op huurbasis overgenomen van Swansea City. Peterson, die eerder al bij Utrecht voetbalde, was donderdag ook al belangrijk voor Utrecht. In de bekerwedstrijd tegen FC Eindhoven gaf hij als invaller de assist bij de 1-1. Utrecht won uiteindelijk na verlenging en staat in de kwartfinale.

Sean Klaiber

De 2-0 tegen ADO kwam vrijdag op naam van Sean Klaiber. De verdediger verraste doelman Luuk Koopmans in de 53e minuut met een hard schot van afstand. Gyrano Kerk zorgde voor de 3-0. Voor de buitenspeler betekende het zijn achtste doelpunt van dit seizoen in de eredivisie. In de slotfase was het weer de beurt aan Klaiber, die nog niet eerder twee keer scoorde in één competitieduel.

In blessuretijd stopte Jeroen Zoet een strafschop, genomen door ADO-middenvelder John Goossens. De van PSV gehuurde doelman kon dat succesje wel gebruiken. Zoet debuteerde een week eerder ongelukkig bij PEC Zwolle (3-3) en ook in het bekerduel met FC Eindhoven maakte hij soms een onzekere indruk.

Alan Pardew verloor zo zijn eerste uitwedstrijd als trainer van ADO. De Brit debuteerde zondag met winst op RKC Waalwijk (2-0). ADO is nu weer zeventiende, met net zoveel punten als nummer zestien VVV. De Venlonaren gaan zaterdag op bezoek bij hekkensluiter RKC Waalwijk, dat vijf punten minder heeft dan VVV en ADO. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks.

Meer uit Voetbal

Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

4 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

5 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

7 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

17 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

22 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

22 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

23 uur geleden