FC Utrecht wint eindelijk weer in eigen stadion
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht behoudt de aansluiting met de subtop in de eredivisie. Het elftal van trainer John van den Brom versloeg vrijdag ADO Den Haag met liefst 4-0. Utrecht blijft zevende met 33 punten, drie punten minder dan nummer drie Willem II.
Utrecht won 3 november tegen Fortuna Sittard (6-0) voor het laatst een thuiswedstrijd in de competitie. Daarna waren achtereenvolgens AZ (0-3), RKC Waalwijk (0-1) en Feyenoord (1-2) te sterk.
Kristoffer Peterson opende in de 12e minuut de score. De 25-jarige Zweed werd afgelopen week op huurbasis overgenomen van Swansea City. Peterson, die eerder al bij Utrecht voetbalde, was donderdag ook al belangrijk voor Utrecht. In de bekerwedstrijd tegen FC Eindhoven gaf hij als invaller de assist bij de 1-1. Utrecht won uiteindelijk na verlenging en staat in de kwartfinale.
Sean Klaiber
De 2-0 tegen ADO kwam vrijdag op naam van Sean Klaiber. De verdediger verraste doelman Luuk Koopmans in de 53e minuut met een hard schot van afstand. Gyrano Kerk zorgde voor de 3-0. Voor de buitenspeler betekende het zijn achtste doelpunt van dit seizoen in de eredivisie. In de slotfase was het weer de beurt aan Klaiber, die nog niet eerder twee keer scoorde in één competitieduel.
In blessuretijd stopte Jeroen Zoet een strafschop, genomen door ADO-middenvelder John Goossens. De van PSV gehuurde doelman kon dat succesje wel gebruiken. Zoet debuteerde een week eerder ongelukkig bij PEC Zwolle (3-3) en ook in het bekerduel met FC Eindhoven maakte hij soms een onzekere indruk.
Alan Pardew verloor zo zijn eerste uitwedstrijd als trainer van ADO. De Brit debuteerde zondag met winst op RKC Waalwijk (2-0). ADO is nu weer zeventiende, met net zoveel punten als nummer zestien VVV. De Venlonaren gaan zaterdag op bezoek bij hekkensluiter RKC Waalwijk, dat vijf punten minder heeft dan VVV en ADO. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
6 uur geleden