Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht wint eindelijk weer in eigen stadion

FC Utrecht wint eindelijk weer in eigen stadion

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht behoudt de aansluiting met de subtop in de eredivisie. Het elftal van trainer John van den Brom versloeg vrijdag ADO Den Haag met liefst 4-0. Utrecht blijft zevende met 33 punten, drie punten minder dan nummer drie Willem II.

Utrecht won 3 november tegen Fortuna Sittard (6-0) voor het laatst een thuiswedstrijd in de competitie. Daarna waren achtereenvolgens AZ (0-3), RKC Waalwijk (0-1) en Feyenoord (1-2) te sterk.

Kristoffer Peterson opende in de 12e minuut de score. De 25-jarige Zweed werd afgelopen week op huurbasis overgenomen van Swansea City. Peterson, die eerder al bij Utrecht voetbalde, was donderdag ook al belangrijk voor Utrecht. In de bekerwedstrijd tegen FC Eindhoven gaf hij als invaller de assist bij de 1-1. Utrecht won uiteindelijk na verlenging en staat in de kwartfinale.

Sean Klaiber

De 2-0 tegen ADO kwam vrijdag op naam van Sean Klaiber. De verdediger verraste doelman Luuk Koopmans in de 53e minuut met een hard schot van afstand. Gyrano Kerk zorgde voor de 3-0. Voor de buitenspeler betekende het zijn achtste doelpunt van dit seizoen in de eredivisie. In de slotfase was het weer de beurt aan Klaiber, die nog niet eerder twee keer scoorde in één competitieduel.

In blessuretijd stopte Jeroen Zoet een strafschop, genomen door ADO-middenvelder John Goossens. De van PSV gehuurde doelman kon dat succesje wel gebruiken. Zoet debuteerde een week eerder ongelukkig bij PEC Zwolle (3-3) en ook in het bekerduel met FC Eindhoven maakte hij soms een onzekere indruk.

Alan Pardew verloor zo zijn eerste uitwedstrijd als trainer van ADO. De Brit debuteerde zondag met winst op RKC Waalwijk (2-0). ADO is nu weer zeventiende, met net zoveel punten als nummer zestien VVV. De Venlonaren gaan zaterdag op bezoek bij hekkensluiter RKC Waalwijk, dat vijf punten minder heeft dan VVV en ADO. De onderste twee clubs degraderen rechtstreeks.

Meer uit Voetbal

Messi voor de tweede keer meest waardevolle speler in MLS

MIAMI (ANP) - Lionel Messi is net als vorig jaar verkozen tot waardevolste speler van het seizoen in de Amerikaanse competitie MLS. De 38-jarige Argentijn leidde Inter Miami naar het eerste kampioenschap. Hij is de eerste speler die de prijs voor de tweede keer op rij heeft gewonnen.

3 minuten geleden
Ajax wil tegen Qarabag 'heel graag van heel vervelende nul af'

BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.

3 uur geleden
Gehavend Real Madrid onder druk voor duel met Manchester City

MADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.

3 uur geleden
ArenA heeft aangifte gedaan na vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.

5 uur geleden
Ajax in ieder geval tot winterstop zonder spits Weghorst

AMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.

5 uur geleden
Iran en Egypte maken bezwaar tegen Pride-wedstrijd op WK voetbal

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.

5 uur geleden
Paris Saint-Germain mist zieke Dembélé tegen Athletic

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.

5 uur geleden