FC Utrecht wil in jubileumjaar nu écht top 3 aanvallen
UTRECHT (ANP) - Een aanval doen op de traditionele top 3. Dat is de missie van FC Utrecht in het jubileumjaar. Een missie die wel vaker heeft geklonken in Utrecht, maar nu in het jaar van het 50-jarig bestaan kracht wordt bijgezet met T-Mobile als nieuwe geldschieter.
In een heuse talkshow in de Galgenwaard klonk de doelstelling regelmatig. Trainer John van den Brom reageerde een beetje gepikeerd toen er door de tafelgasten voorzichtig werd gegniffeld om de ambitie.
"Ik ben blij dat het wordt uitgesproken. Als grote club moet je, vind ik, die ambitie hebben. We hebben erover gesproken en gaan er alles aan doen", aldus Van den Brom. Daarmee doelt hij voor een groot deel op het intact houden van de selectie. "We zijn in een andere categorie gaan scouten en hebben nu jongens die geloven in dit plan." Clubeigenaar Frans van Seumeren: "Men gelooft het misschien niet, maar wij willen de top 3 aanvallen."
Pieken en dalen
Technisch directeur Jordy Zuidam wil 'de Max Verstappen van de eredivisie' worden. "We hebben in 2013 een plan neergelegd om structureel bij de subtop te horen. We hebben hoge pieken gehad en ook wat dalen. We hebben het fundament gelegd en nu is het tijd om de lat hoger te leggen", aldus Zuidam. "Het zou ook gek zijn als we nu tevreden zouden zijn."
FC Utrecht hoopt spelers als Gyrano Kerk te behouden. Kerk, uitgeroepen tot beste FC Utrecht-speler van het jaar, was ook aanwezig op de verjaardag van zijn club. "In de voetballerij weet je het nooit", antwoordde hij met een understatement op de vraag of hij ook volgend jaar in Utrecht voetbalt. Zuidam reageerde gevat: "Iedere speler heeft een prijskaartje. Maar als Gyrano vertrekt, dan hoeven we in ieder geval geen hypotheek te nemen op het stadion."
Stadion
Want het in eigen handen krijgen van het stadion is het doel van Van Seumeren. "We zijn goed op weg om het stadion te kopen", onderstreepte hij. "Ondanks de crisis staan we er niet beroerd voor." Hoeveel T-Mobile jaarlijks bijdraagt werd niet duidelijk. "Voldoende", zei algemeen directeur Thijs van Es met een glimlach.
Via T-Mobile hoopt FC Utrecht ook de beleving voor de fans te verbeteren door bepaalde technologische snufjes. Mogelijk dat daarbij ook kan worden geleerd van Bayern München, dat eveneens door het Duitse telecombedrijf wordt gesponsord.
Op de verjaardag van de club werden diverse felicitaties van voormalige spelers getoond, waaronder ook een van Dries Mertens. Ook Mihai Nesu sprak een emotionele boodschap in, wat tot emoties leidde bij de hoofdpersonen. Nesu liep in 2011 tijdens een training van FC Utrecht een dwarslaesie op.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Milan Smit vertrekt bij Go Ahead Eagles. De 22-jarige spits maakt het seizoen op huurbasis af bij Stoke City. De Engelse club, uitkomend op het tweede niveau, neemt hem daarna definitief over.
3 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft zijn debuut bij Olympique Marseille gemaakt met een overwinning op RC Lens. In Marseille won de thuisploeg met 3-1. Timber, die vrijdag Feyenoord officieel verruilde voor de Franse topclub, begon in de basis en werd in de tweede helft gewisseld.
14 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Real Madrid heeft door een zege op Villarreal de koppositie in de Spaanse competitie La Liga overgenomen van FC Barcelona. De Madrilenen van de nieuwe coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 van de ploeg die afgelopen dinsdag verloor van Ajax in de Champions League.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Excelsior in de Eredivisie is geëindigd in 0-0. FC Twente blijft door het gelijkspel met 30 punten op de zesde plaats van de ranglijst staan. Excelsior stijgt naar de dertiende plaats met 22 punten.
14 uur geledenCASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben mede dankzij een treffer van Esmee Brugts de Spaanse Supercup gewonnen. Het is voor de vijfde keer op rij dat Barcelona de prijs pakt. In Castellón de la Plana eindigde de finale tegen Real Madrid in een 2-0-zege.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor het eerst sinds september punten verspeeld in de Eredivisie. Thuis tegen NAC Breda wist de ploeg van trainer Peter Bosz pas in de blessuretijd een punt veilig te stellen (2-2).
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tiende overwinning geboekt in de Eredivisie. In de Goffert versloeg de ploeg van trainer Dick Schreuder PEC Zwolle met 2-1. Koki Ogawa en Tjaronn Chery scoorden voor NEC. Younes Namli had de score geopend voor PEC.
16 uur geleden