FC Utrecht wil in jubileumjaar nu écht top 3 aanvallen
UTRECHT (ANP) - Een aanval doen op de traditionele top 3. Dat is de missie van FC Utrecht in het jubileumjaar. Een missie die wel vaker heeft geklonken in Utrecht, maar nu in het jaar van het 50-jarig bestaan kracht wordt bijgezet met T-Mobile als nieuwe geldschieter.
In een heuse talkshow in de Galgenwaard klonk de doelstelling regelmatig. Trainer John van den Brom reageerde een beetje gepikeerd toen er door de tafelgasten voorzichtig werd gegniffeld om de ambitie.
"Ik ben blij dat het wordt uitgesproken. Als grote club moet je, vind ik, die ambitie hebben. We hebben erover gesproken en gaan er alles aan doen", aldus Van den Brom. Daarmee doelt hij voor een groot deel op het intact houden van de selectie. "We zijn in een andere categorie gaan scouten en hebben nu jongens die geloven in dit plan." Clubeigenaar Frans van Seumeren: "Men gelooft het misschien niet, maar wij willen de top 3 aanvallen."
Pieken en dalen
Technisch directeur Jordy Zuidam wil 'de Max Verstappen van de eredivisie' worden. "We hebben in 2013 een plan neergelegd om structureel bij de subtop te horen. We hebben hoge pieken gehad en ook wat dalen. We hebben het fundament gelegd en nu is het tijd om de lat hoger te leggen", aldus Zuidam. "Het zou ook gek zijn als we nu tevreden zouden zijn."
FC Utrecht hoopt spelers als Gyrano Kerk te behouden. Kerk, uitgeroepen tot beste FC Utrecht-speler van het jaar, was ook aanwezig op de verjaardag van zijn club. "In de voetballerij weet je het nooit", antwoordde hij met een understatement op de vraag of hij ook volgend jaar in Utrecht voetbalt. Zuidam reageerde gevat: "Iedere speler heeft een prijskaartje. Maar als Gyrano vertrekt, dan hoeven we in ieder geval geen hypotheek te nemen op het stadion."
Stadion
Want het in eigen handen krijgen van het stadion is het doel van Van Seumeren. "We zijn goed op weg om het stadion te kopen", onderstreepte hij. "Ondanks de crisis staan we er niet beroerd voor." Hoeveel T-Mobile jaarlijks bijdraagt werd niet duidelijk. "Voldoende", zei algemeen directeur Thijs van Es met een glimlach.
Via T-Mobile hoopt FC Utrecht ook de beleving voor de fans te verbeteren door bepaalde technologische snufjes. Mogelijk dat daarbij ook kan worden geleerd van Bayern München, dat eveneens door het Duitse telecombedrijf wordt gesponsord.
Op de verjaardag van de club werden diverse felicitaties van voormalige spelers getoond, waaronder ook een van Dries Mertens. Ook Mihai Nesu sprak een emotionele boodschap in, wat tot emoties leidde bij de hoofdpersonen. Nesu liep in 2011 tijdens een training van FC Utrecht een dwarslaesie op.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
8 uur geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
8 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
11 uur geleden