FC Utrecht viert op bezoek bij Emmen eerste zege onder coach Hake
EMMEN (ANP) - Trainer René Hake moest er even op wachten, maar ook hij weet nu hoe het is om met FC Utrecht te winnen. Na zes competitieduels en een bekerwedstrijd zonder zege zag hij zijn ploeg dinsdagavond winnen op bezoek bij hekkensluiter FC Emmen: 2-3.
Hake is de tijdelijke opvolger van John van den Brom, die begin vorige maand naar Racing Genk vertrok. De ambitieuze clubleiding van FC Utrecht gaat tijdens een korte winterstop zijn functioneren evalueren. Komende zondag staat er eerst nog een inhaalduel met AZ op het programma.
FC Utrecht wilde het begin van het seizoen graag de traditionele topclubs aanvallen. Voorlopig staat de club slechts negende op de ranglijst, al bracht het de afgelopen weken wel Feyenoord, PSV en Ajax met snel countervoetbal in verlegenheid. FC Utrecht worstelde met Emmen maar mocht eindelijk weer juichen.
Spelverloop
Eljero Elia bracht Utrecht in de 22e minuut op voorsprong, met zijn eerste competitietreffer van het seizoen. Toch leidde Emmen bij rust met 2-1, na treffers van Miguel Araujo en Lucas Bernadou. Joris Overeem maakte na een uur gelijk voor FC Utrecht (2-2). De ingevallen Adrian Dalmau besliste in de 75e minuut het duel: 2-3.
Emmen gaat als hekkensluiter de winterstop in. Dat past niet niet bij de ambities van de club die met een nieuw stadion een vaste waarde in de Eredivisie wil worden.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
10 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
12 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
13 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Gonzalo García heeft Real Madrid aan een thuiszege op Real Betis geholpen. De 21-jarige Spaanse vervanger van de geblesseerde spits Kylian Mbappé maakte drie van de vijf doelpunten voor zijn ploeg (5-1).
14 uur geleden