FC Utrecht verspeelt voor eigen publiek punten tegen NEC
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is er in de Eredivisie niet in geslaagd te winnen van NEC. De ploeg van coach Henk Fraser bleef voor eigen publiek steken op 0-0.
Opnieuw bleek scoren moeilijk voor Utrecht. De thuiswedstrijd tegen Vitesse leek afgelopen zondag ook doelpuntloos te eindigen, totdat Bas Dost kort voor tijd raak schoot (1-0). Eerder dit seizoen scoorde Utrecht in eigen stadion ook niet tegen SC Cambuur (0-0) en Ajax (0-2).
NEC vindt dit seizoen nog moeilijker het doel, pas zeven keer in zeven wedstrijden.
Gelijke kansen
Beide ploegen kregen wel kansen in de Galgenwaard. Oranjedoelman Jasper Cillessen redde in de 8e minuut op een kopbal van Utrecht-verdediger Hidde ter Avest. Moussa Sylla was in de slotfase van de eerste helft ook dicht bij een doelpunt voor Utrecht. Aan de andere kant stuitte aanvaller Magnus Mattson op keeper Vasilis Barkas.
Na rust probeerde Utrecht de Nijmegenaren meer onder druk te zetten. Na een hakje van Dost schoot Jens Toornstra de bal in de handen van Cillessen, die een goede wedstrijd keepte en zijn elftal een punt bezorgde. In de omschakeling kon NEC zelf een paar keer net niet toeslaan.
Ranglijst
FC Utrecht heeft na zeven wedstrijden 9 punten en neemt de achtste plaats in, in de Eredivisie. NEC komt op 8 punten en is tiende op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ondanks de kwalificatie van België voor de kwartfinales van het WK voetbal, laat de Belgische voetbalbond (KBVB) de zaak rondom de Amerikaanse spits Folarin Balogun niet rusten. Dat meldde de KBVB dinsdag.
3 uur geledenSEATTLE (ANP/BELGA) - België kan tijdens het WK voetbal geen beroep meer doen op Amadou Onana. De middenvelder heeft tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten in de achtste finales (4-1) een zware knieblessure opgelopen.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.
11 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.
15 uur geledenARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.
15 uur geledenSEATTLE (ANP/DPA) - De Amerikaanse spits Folarin Balogun snapt de commotie over het opheffen van zijn schorsing voor het verloren WK-duel met België (1-4) in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag. "Natuurlijk wordt het omstreden als zo'n besluit wordt teruggedraaid. Wij accepteerden de beslissing toen ik rood kreeg, maar we accepteerden ook de beslissing toen ons werd verteld dat ik mocht spelen", aldus de 25-jarige aanvaller.
15 uur geleden