FC Utrecht verspeelt voor eigen publiek punten tegen NEC
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is er in de Eredivisie niet in geslaagd te winnen van NEC. De ploeg van coach Henk Fraser bleef voor eigen publiek steken op 0-0.
Opnieuw bleek scoren moeilijk voor Utrecht. De thuiswedstrijd tegen Vitesse leek afgelopen zondag ook doelpuntloos te eindigen, totdat Bas Dost kort voor tijd raak schoot (1-0). Eerder dit seizoen scoorde Utrecht in eigen stadion ook niet tegen SC Cambuur (0-0) en Ajax (0-2).
NEC vindt dit seizoen nog moeilijker het doel, pas zeven keer in zeven wedstrijden.
Gelijke kansen
Beide ploegen kregen wel kansen in de Galgenwaard. Oranjedoelman Jasper Cillessen redde in de 8e minuut op een kopbal van Utrecht-verdediger Hidde ter Avest. Moussa Sylla was in de slotfase van de eerste helft ook dicht bij een doelpunt voor Utrecht. Aan de andere kant stuitte aanvaller Magnus Mattson op keeper Vasilis Barkas.
Na rust probeerde Utrecht de Nijmegenaren meer onder druk te zetten. Na een hakje van Dost schoot Jens Toornstra de bal in de handen van Cillessen, die een goede wedstrijd keepte en zijn elftal een punt bezorgde. In de omschakeling kon NEC zelf een paar keer net niet toeslaan.
Ranglijst
FC Utrecht heeft na zeven wedstrijden 9 punten en neemt de achtste plaats in, in de Eredivisie. NEC komt op 8 punten en is tiende op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
5 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
16 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden