
FC Utrecht verspeelt voor eigen publiek punten tegen NEC
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is er in de Eredivisie niet in geslaagd te winnen van NEC. De ploeg van coach Henk Fraser bleef voor eigen publiek steken op 0-0.
Opnieuw bleek scoren moeilijk voor Utrecht. De thuiswedstrijd tegen Vitesse leek afgelopen zondag ook doelpuntloos te eindigen, totdat Bas Dost kort voor tijd raak schoot (1-0). Eerder dit seizoen scoorde Utrecht in eigen stadion ook niet tegen SC Cambuur (0-0) en Ajax (0-2).
NEC vindt dit seizoen nog moeilijker het doel, pas zeven keer in zeven wedstrijden.
Gelijke kansen
Beide ploegen kregen wel kansen in de Galgenwaard. Oranjedoelman Jasper Cillessen redde in de 8e minuut op een kopbal van Utrecht-verdediger Hidde ter Avest. Moussa Sylla was in de slotfase van de eerste helft ook dicht bij een doelpunt voor Utrecht. Aan de andere kant stuitte aanvaller Magnus Mattson op keeper Vasilis Barkas.
Na rust probeerde Utrecht de Nijmegenaren meer onder druk te zetten. Na een hakje van Dost schoot Jens Toornstra de bal in de handen van Cillessen, die een goede wedstrijd keepte en zijn elftal een punt bezorgde. In de omschakeling kon NEC zelf een paar keer net niet toeslaan.
Ranglijst
FC Utrecht heeft na zeven wedstrijden 9 punten en neemt de achtste plaats in, in de Eredivisie. NEC komt op 8 punten en is tiende op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft met een zege op AS Roma de derde plaats in de Serie A zekergesteld. De ploeg uit Bergamo met Marten de Roon won de thuiswedstrijd met 2-1.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch is de play-offs om promotie naar de Eredivisie begonnen met een zege op SC Cambuur. In Stadion De Vliert won de ploeg van coach Ulrich Landvreugd in de eerste ronde met 1-0. Beide ploegen spelen vrijdag de return in Leeuwarden.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid moet op zijn minst de komende twee wedstrijden Vinícius Júnior en Lucas Vázquez missen. Beide spelers raakten zondag geblesseerd in de met 4-3 verloren 'Clásico' tegen FC Barcelona. De club lichtte op zijn website toe dat aanvaller Vinícius een verstuikte enkel heeft en dat verdediger Vázquez een spierblessure in zijn linkerbovenbeen heeft.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda gaat volgend seizoen niet verder met de Tsjechische voetballer Dominik Janosek. De 26-jarige middenvelder verlaat de club na dit seizoen, aldus NAC.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti is de nieuwe bondscoach van de Braziliaanse voetballers. De huidige trainer van Real Madrid ondertekent een contract tot en met het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Xabi Alonso volgt Ancelotti naar alle waarschijnlijkheid op bij Real.
11 uur geledenNYON (ANP) - Dennis Higler is door de UEFA aangesteld als videoscheidsrechter voor de Champions League-finale tussen Internazionale en Paris Saint-Germain op zaterdag 31 mei. Pol van Boekel assisteert hem, meldt de UEFA.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Davy Klaassen (Ajax), Igor Paixão (Feyenoord), Ismael Saibari (PSV), Sem Steijn (FC Twente) en Kenneth Taylor (Ajax) zijn genomineerd voor de prijs van beste voetballer van dit seizoen in de Eredivisie. Dat meldt de Eredivisie CV.
12 uur geleden