FC Utrecht verspeelt voor eigen publiek punten tegen NEC
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is er in de Eredivisie niet in geslaagd te winnen van NEC. De ploeg van coach Henk Fraser bleef voor eigen publiek steken op 0-0.
Opnieuw bleek scoren moeilijk voor Utrecht. De thuiswedstrijd tegen Vitesse leek afgelopen zondag ook doelpuntloos te eindigen, totdat Bas Dost kort voor tijd raak schoot (1-0). Eerder dit seizoen scoorde Utrecht in eigen stadion ook niet tegen SC Cambuur (0-0) en Ajax (0-2).
NEC vindt dit seizoen nog moeilijker het doel, pas zeven keer in zeven wedstrijden.
Gelijke kansen
Beide ploegen kregen wel kansen in de Galgenwaard. Oranjedoelman Jasper Cillessen redde in de 8e minuut op een kopbal van Utrecht-verdediger Hidde ter Avest. Moussa Sylla was in de slotfase van de eerste helft ook dicht bij een doelpunt voor Utrecht. Aan de andere kant stuitte aanvaller Magnus Mattson op keeper Vasilis Barkas.
Na rust probeerde Utrecht de Nijmegenaren meer onder druk te zetten. Na een hakje van Dost schoot Jens Toornstra de bal in de handen van Cillessen, die een goede wedstrijd keepte en zijn elftal een punt bezorgde. In de omschakeling kon NEC zelf een paar keer net niet toeslaan.
Ranglijst
FC Utrecht heeft na zeven wedstrijden 9 punten en neemt de achtste plaats in, in de Eredivisie. NEC komt op 8 punten en is tiende op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.
3 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
17 uur geleden