FC Utrecht verspeelt voor eigen publiek punten tegen NEC
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is er in de Eredivisie niet in geslaagd te winnen van NEC. De ploeg van coach Henk Fraser bleef voor eigen publiek steken op 0-0.
Opnieuw bleek scoren moeilijk voor Utrecht. De thuiswedstrijd tegen Vitesse leek afgelopen zondag ook doelpuntloos te eindigen, totdat Bas Dost kort voor tijd raak schoot (1-0). Eerder dit seizoen scoorde Utrecht in eigen stadion ook niet tegen SC Cambuur (0-0) en Ajax (0-2).
NEC vindt dit seizoen nog moeilijker het doel, pas zeven keer in zeven wedstrijden.
Gelijke kansen
Beide ploegen kregen wel kansen in de Galgenwaard. Oranjedoelman Jasper Cillessen redde in de 8e minuut op een kopbal van Utrecht-verdediger Hidde ter Avest. Moussa Sylla was in de slotfase van de eerste helft ook dicht bij een doelpunt voor Utrecht. Aan de andere kant stuitte aanvaller Magnus Mattson op keeper Vasilis Barkas.
Na rust probeerde Utrecht de Nijmegenaren meer onder druk te zetten. Na een hakje van Dost schoot Jens Toornstra de bal in de handen van Cillessen, die een goede wedstrijd keepte en zijn elftal een punt bezorgde. In de omschakeling kon NEC zelf een paar keer net niet toeslaan.
Ranglijst
FC Utrecht heeft na zeven wedstrijden 9 punten en neemt de achtste plaats in, in de Eredivisie. NEC komt op 8 punten en is tiende op de ranglijst.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
4 uur geleden