FC Utrecht verslaat Heracles met curieus doelpunt in blessuretijd
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo gewonnen dankzij een curieus doelpunt in de blessuretijd. De ingevallen Adrián Dalmau, oud-speler van Heracles, kopte de bal via het hoofd van de Almelose verdediger Mats Knoester langs keeper Janis Blaswich: 1-0. FC Utrecht staat met 26 punten uit veertien duels op de vierde plaats in de Eredivisie.
Uitgerekend Dalmau bezorgde de thuisploeg de winst. De Spaanse spits kwam in 2019 naar Utrecht na een sterk seizoen bij Heracles, maar hij kon weinig indruk maken in De Galgenwaard. Dalmau krijgt dit seizoen amper speeltijd van trainer René Hake. Hij mocht tegen zijn oude club voor het eerst in twee maanden weer eens invallen en werd zowaar de gevierde man. De kopbal van Dalmau na een voorzet van Adam Maher miste de juiste richting en zou naast zijn gegaan, maar vloog via het hoofd van de onfortuinlijke Knoester alsnog het doel in.
FC Utrecht had daarvoor een groot aantal kansen laten liggen. De ploeg van Hake slaagde er maar niet in om de uitblinkende Blaswich te passeren. De Duitser stopte kort voor rust ook een strafschop van Simon Gustafson, wiens voorgaande zeventien penalty's in de Eredivisie er allemaal in gingen. Met het nodige fortuin pakte Utrecht toch nog de winst.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.
2 uur geleden