FC Utrecht verslaat Heracles met curieus doelpunt in blessuretijd
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo gewonnen dankzij een curieus doelpunt in de blessuretijd. De ingevallen Adrián Dalmau, oud-speler van Heracles, kopte de bal via het hoofd van de Almelose verdediger Mats Knoester langs keeper Janis Blaswich: 1-0. FC Utrecht staat met 26 punten uit veertien duels op de vierde plaats in de Eredivisie.
Uitgerekend Dalmau bezorgde de thuisploeg de winst. De Spaanse spits kwam in 2019 naar Utrecht na een sterk seizoen bij Heracles, maar hij kon weinig indruk maken in De Galgenwaard. Dalmau krijgt dit seizoen amper speeltijd van trainer René Hake. Hij mocht tegen zijn oude club voor het eerst in twee maanden weer eens invallen en werd zowaar de gevierde man. De kopbal van Dalmau na een voorzet van Adam Maher miste de juiste richting en zou naast zijn gegaan, maar vloog via het hoofd van de onfortuinlijke Knoester alsnog het doel in.
FC Utrecht had daarvoor een groot aantal kansen laten liggen. De ploeg van Hake slaagde er maar niet in om de uitblinkende Blaswich te passeren. De Duitser stopte kort voor rust ook een strafschop van Simon Gustafson, wiens voorgaande zeventien penalty's in de Eredivisie er allemaal in gingen. Met het nodige fortuin pakte Utrecht toch nog de winst.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
14 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
53 minuten geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
13 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
14 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."
14 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.
15 uur geleden