FC Utrecht verslaat Heracles met curieus doelpunt in blessuretijd
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo gewonnen dankzij een curieus doelpunt in de blessuretijd. De ingevallen Adrián Dalmau, oud-speler van Heracles, kopte de bal via het hoofd van de Almelose verdediger Mats Knoester langs keeper Janis Blaswich: 1-0. FC Utrecht staat met 26 punten uit veertien duels op de vierde plaats in de Eredivisie.
Uitgerekend Dalmau bezorgde de thuisploeg de winst. De Spaanse spits kwam in 2019 naar Utrecht na een sterk seizoen bij Heracles, maar hij kon weinig indruk maken in De Galgenwaard. Dalmau krijgt dit seizoen amper speeltijd van trainer René Hake. Hij mocht tegen zijn oude club voor het eerst in twee maanden weer eens invallen en werd zowaar de gevierde man. De kopbal van Dalmau na een voorzet van Adam Maher miste de juiste richting en zou naast zijn gegaan, maar vloog via het hoofd van de onfortuinlijke Knoester alsnog het doel in.
FC Utrecht had daarvoor een groot aantal kansen laten liggen. De ploeg van Hake slaagde er maar niet in om de uitblinkende Blaswich te passeren. De Duitser stopte kort voor rust ook een strafschop van Simon Gustafson, wiens voorgaande zeventien penalty's in de Eredivisie er allemaal in gingen. Met het nodige fortuin pakte Utrecht toch nog de winst.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
38 minuten geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
3 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.
6 uur geledenPARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
18 uur geleden