FC Utrecht verslaat Heracles met curieus doelpunt in blessuretijd
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo gewonnen dankzij een curieus doelpunt in de blessuretijd. De ingevallen Adrián Dalmau, oud-speler van Heracles, kopte de bal via het hoofd van de Almelose verdediger Mats Knoester langs keeper Janis Blaswich: 1-0. FC Utrecht staat met 26 punten uit veertien duels op de vierde plaats in de Eredivisie.
Uitgerekend Dalmau bezorgde de thuisploeg de winst. De Spaanse spits kwam in 2019 naar Utrecht na een sterk seizoen bij Heracles, maar hij kon weinig indruk maken in De Galgenwaard. Dalmau krijgt dit seizoen amper speeltijd van trainer René Hake. Hij mocht tegen zijn oude club voor het eerst in twee maanden weer eens invallen en werd zowaar de gevierde man. De kopbal van Dalmau na een voorzet van Adam Maher miste de juiste richting en zou naast zijn gegaan, maar vloog via het hoofd van de onfortuinlijke Knoester alsnog het doel in.
FC Utrecht had daarvoor een groot aantal kansen laten liggen. De ploeg van Hake slaagde er maar niet in om de uitblinkende Blaswich te passeren. De Duitser stopte kort voor rust ook een strafschop van Simon Gustafson, wiens voorgaande zeventien penalty's in de Eredivisie er allemaal in gingen. Met het nodige fortuin pakte Utrecht toch nog de winst.
Meer uit Voetbal
SCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
23 minuten geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
17 uur geleden