FC Utrecht verslaat Heerenveen en evenaart clubrecord
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer René Hake klom door de zege naar de derde plaats op de ranglijst.
Moussa Sylla, op aangeven van Django Warmerdam, en Sander van de Streek maakten de doelpunten voor FC Utrecht. Willem Janssen trof in eigen doel (1-1). De aanvoerder van FC Utrecht maakte in zijn vorige 393 duels in de Eredivisie nooit een eigen doelpunt.
Van der Streek vierde in de 80e minuut zijn winnende treffer. Hij begon op de bank en kwam in de 64e minuut in het veld voor Othmane Boussaid. Bij Heerenveen ontbrak Henk Veerman in de basisformatie. Trainer Johnny Jansen liet vlak voor het duel weten dat hij niet helemaal tevreden is over zijn centrumspits. Siem de Jong startte in het centrum van de aanval. Coach Jansen liet Veerman in de 75e minuut nog wel invallen.
FC Utrecht evenaarde een clubrecord. Alleen in het seizoen 1983/1984 begon de club ook zo voortvarend aan de competitie, omgerekend naar een systeem met drie punten voor een zege. Destijds was Barry Hughes de trainer van FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
10 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
14 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
14 uur geleden