FC Utrecht verslaat Feyenoord na sterke invalbeurt Haller
ROTTERDAM (ANP) - Sébastien Haller is met een uitzege op Feyenoord teruggekeerd bij FC Utrecht. De spits mocht na 59 minuten invallen en speelde binnen zes minuten een rol in twee treffers die volstonden voor een zege van de bezoekers in De Kuip (1-2).
Haller won eerst een kopduel van Dávid Hancko. Dat leverde FC Utrecht een hoekschop op waaruit Niklas Vesterlund scoorde. Haller was even later ook Gernot Trauner te slim af en zag Paxten Aaronson profiteren. Feyenoord kwam vervolgens niet verder dan een benutte strafschop van Santiago Giménez, na een handsbal van Souffian El Karouani. FC Utrecht blijft de nummer 3 van de Eredivisie, met 3 punten minder dan het als tweede geklasseerde Ajax. Feyenoord heeft 7 punten minder dan de rivaal uit Amsterdam.
Feyenoord had tot de invalbeurt van Haller het beste van het spel. De thuisploeg viel aan en FC Utrecht verdedigde vooral. Feyenoord creëerde ook kansen, vooral als Igor Paixão aan de bal was. De Braziliaanse linksbuiten schoot zelf en kon een voorzet van Givairo Read net niet voldoende verlengen. Hancko was eveneens dicht bij de openingstreffer en Giménez kreeg geen strafschop van scheidsrechter Bas Nijhuis nadat hij had laten zien dat zijn shirt door Aaronson stukgetrokken was.
Fans
FC Utrecht kwam zelden in de buurt van het doel van Justin Bijlow. David Min kreeg wel een kans maar schoot over. De meegereisde aanhang was meedogenloos voor de spits en scandeerde meteen de naam van Haller, de voormalige clubtopscorer die afgelopen week tijdelijk is teruggekeerd. Trainer Ron Jans vond het nog te vroeg om met de van Borussia Dortmund gehuurde aanvaller te beginnen. Hij zei ook dat FC Utrecht zich in de winterstop met Min had voorbereid op de tweede helft van het seizoen.
Beide trainers moesten improviseren. Brian Priske verving de afwezige Quinten Timber en Hwang In-beom door Calvin Stengs en Ramiz Zerrouki. Coach Jans miste Noah Ohio, Can Bozdogan, Vasilis Barkas en Nick Viergever. Michael Brouwer verdedigde het doel van FC Utrecht. Aaronson, Jens Toornstra en Siebe Horemans hadden ook een basisplaats bij de bezoekers.
Feyenoord ging ook na rust op zoek naar de openingstreffer. Maar ook Anis Hadj Moussa en Giménez kregen de bal niet in het doel. "We willen Haller zien", scandeerden de fans van FC Utrecht in de openingsfase van de tweede helft. Ze kregen in de 59e minuut hun zin. Zes minuten later leidde FC Utrecht met 2-0, mede dankzij Haller.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
1 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 dag geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geleden