Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht verslaat Feyenoord na sterke invalbeurt Haller

FC Utrecht verslaat Feyenoord na sterke invalbeurt Haller

ROTTERDAM (ANP) - Sébastien Haller is met een uitzege op Feyenoord teruggekeerd bij FC Utrecht. De spits mocht na 59 minuten invallen en speelde binnen zes minuten een rol in twee treffers die volstonden voor een zege van de bezoekers in De Kuip (1-2).

Haller won eerst een kopduel van Dávid Hancko. Dat leverde FC Utrecht een hoekschop op waaruit Niklas Vesterlund scoorde. Haller was even later ook Gernot Trauner te slim af en zag Paxten Aaronson profiteren. Feyenoord kwam vervolgens niet verder dan een benutte strafschop van Santiago Giménez, na een handsbal van Souffian El Karouani. FC Utrecht blijft de nummer 3 van de Eredivisie, met 3 punten minder dan het als tweede geklasseerde Ajax. Feyenoord heeft 7 punten minder dan de rivaal uit Amsterdam.

Feyenoord had tot de invalbeurt van Haller het beste van het spel. De thuisploeg viel aan en FC Utrecht verdedigde vooral. Feyenoord creëerde ook kansen, vooral als Igor Paixão aan de bal was. De Braziliaanse linksbuiten schoot zelf en kon een voorzet van Givairo Read net niet voldoende verlengen. Hancko was eveneens dicht bij de openingstreffer en Giménez kreeg geen strafschop van scheidsrechter Bas Nijhuis nadat hij had laten zien dat zijn shirt door Aaronson stukgetrokken was.

Fans

FC Utrecht kwam zelden in de buurt van het doel van Justin Bijlow. David Min kreeg wel een kans maar schoot over. De meegereisde aanhang was meedogenloos voor de spits en scandeerde meteen de naam van Haller, de voormalige clubtopscorer die afgelopen week tijdelijk is teruggekeerd. Trainer Ron Jans vond het nog te vroeg om met de van Borussia Dortmund gehuurde aanvaller te beginnen. Hij zei ook dat FC Utrecht zich in de winterstop met Min had voorbereid op de tweede helft van het seizoen.

Beide trainers moesten improviseren. Brian Priske verving de afwezige Quinten Timber en Hwang In-beom door Calvin Stengs en Ramiz Zerrouki. Coach Jans miste Noah Ohio, Can Bozdogan, Vasilis Barkas en Nick Viergever. Michael Brouwer verdedigde het doel van FC Utrecht. Aaronson, Jens Toornstra en Siebe Horemans hadden ook een basisplaats bij de bezoekers.

Feyenoord ging ook na rust op zoek naar de openingstreffer. Maar ook Anis Hadj Moussa en Giménez kregen de bal niet in het doel. "We willen Haller zien", scandeerden de fans van FC Utrecht in de openingsfase van de tweede helft. Ze kregen in de 59e minuut hun zin. Zes minuten later leidde FC Utrecht met 2-0, mede dankzij Haller.

Meer uit Voetbal

Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

2 uur geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

17 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

17 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

17 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

21 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

1 dag geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

1 dag geleden