Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht verslaat Feyenoord na sterke invalbeurt Haller

FC Utrecht verslaat Feyenoord na sterke invalbeurt Haller

ROTTERDAM (ANP) - Sébastien Haller is met een uitzege op Feyenoord teruggekeerd bij FC Utrecht. De spits mocht na 59 minuten invallen en speelde binnen zes minuten een rol in twee treffers die volstonden voor een zege van de bezoekers in De Kuip (1-2).

Haller won eerst een kopduel van Dávid Hancko. Dat leverde FC Utrecht een hoekschop op waaruit Niklas Vesterlund scoorde. Haller was even later ook Gernot Trauner te slim af en zag Paxten Aaronson profiteren. Feyenoord kwam vervolgens niet verder dan een benutte strafschop van Santiago Giménez, na een handsbal van Souffian El Karouani. FC Utrecht blijft de nummer 3 van de Eredivisie, met 3 punten minder dan het als tweede geklasseerde Ajax. Feyenoord heeft 7 punten minder dan de rivaal uit Amsterdam.

Feyenoord had tot de invalbeurt van Haller het beste van het spel. De thuisploeg viel aan en FC Utrecht verdedigde vooral. Feyenoord creëerde ook kansen, vooral als Igor Paixão aan de bal was. De Braziliaanse linksbuiten schoot zelf en kon een voorzet van Givairo Read net niet voldoende verlengen. Hancko was eveneens dicht bij de openingstreffer en Giménez kreeg geen strafschop van scheidsrechter Bas Nijhuis nadat hij had laten zien dat zijn shirt door Aaronson stukgetrokken was.

Fans

FC Utrecht kwam zelden in de buurt van het doel van Justin Bijlow. David Min kreeg wel een kans maar schoot over. De meegereisde aanhang was meedogenloos voor de spits en scandeerde meteen de naam van Haller, de voormalige clubtopscorer die afgelopen week tijdelijk is teruggekeerd. Trainer Ron Jans vond het nog te vroeg om met de van Borussia Dortmund gehuurde aanvaller te beginnen. Hij zei ook dat FC Utrecht zich in de winterstop met Min had voorbereid op de tweede helft van het seizoen.

Beide trainers moesten improviseren. Brian Priske verving de afwezige Quinten Timber en Hwang In-beom door Calvin Stengs en Ramiz Zerrouki. Coach Jans miste Noah Ohio, Can Bozdogan, Vasilis Barkas en Nick Viergever. Michael Brouwer verdedigde het doel van FC Utrecht. Aaronson, Jens Toornstra en Siebe Horemans hadden ook een basisplaats bij de bezoekers.

Feyenoord ging ook na rust op zoek naar de openingstreffer. Maar ook Anis Hadj Moussa en Giménez kregen de bal niet in het doel. "We willen Haller zien", scandeerden de fans van FC Utrecht in de openingsfase van de tweede helft. Ze kregen in de 59e minuut hun zin. Zes minuten later leidde FC Utrecht met 2-0, mede dankzij Haller.

Meer uit Voetbal

Klaassen ziet Ajax 'collectief falen' tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.

5 minuten geleden
Arbeloa in eerste duel als Real-coach uitgeschakeld door Albacete

ALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.

14 minuten geleden
Fortuna Sittard ziet Fosso vertrekken naar Sturm Graz

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.

40 minuten geleden
PSV na eenvoudige zege tegen FC Den Bosch naar kwartfinale beker

DEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.

43 minuten geleden
Napoli speelt tegen Parma voor de derde keer op rij gelijk

NAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).

3 uur geleden
Senegal ten koste van Egypte naar finale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.

3 uur geleden
Ajax zonder Baas maar met Sutalo en Wijndal tegen AZ

ALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.

3 uur geleden