FC Utrecht verslaat Feyenoord na sterke invalbeurt Haller
ROTTERDAM (ANP) - Sébastien Haller is met een uitzege op Feyenoord teruggekeerd bij FC Utrecht. De spits mocht na 59 minuten invallen en speelde binnen zes minuten een rol in twee treffers die volstonden voor een zege van de bezoekers in De Kuip (1-2).
Haller won eerst een kopduel van Dávid Hancko. Dat leverde FC Utrecht een hoekschop op waaruit Niklas Vesterlund scoorde. Haller was even later ook Gernot Trauner te slim af en zag Paxten Aaronson profiteren. Feyenoord kwam vervolgens niet verder dan een benutte strafschop van Santiago Giménez, na een handsbal van Souffian El Karouani. FC Utrecht blijft de nummer 3 van de Eredivisie, met 3 punten minder dan het als tweede geklasseerde Ajax. Feyenoord heeft 7 punten minder dan de rivaal uit Amsterdam.
Feyenoord had tot de invalbeurt van Haller het beste van het spel. De thuisploeg viel aan en FC Utrecht verdedigde vooral. Feyenoord creëerde ook kansen, vooral als Igor Paixão aan de bal was. De Braziliaanse linksbuiten schoot zelf en kon een voorzet van Givairo Read net niet voldoende verlengen. Hancko was eveneens dicht bij de openingstreffer en Giménez kreeg geen strafschop van scheidsrechter Bas Nijhuis nadat hij had laten zien dat zijn shirt door Aaronson stukgetrokken was.
Fans
FC Utrecht kwam zelden in de buurt van het doel van Justin Bijlow. David Min kreeg wel een kans maar schoot over. De meegereisde aanhang was meedogenloos voor de spits en scandeerde meteen de naam van Haller, de voormalige clubtopscorer die afgelopen week tijdelijk is teruggekeerd. Trainer Ron Jans vond het nog te vroeg om met de van Borussia Dortmund gehuurde aanvaller te beginnen. Hij zei ook dat FC Utrecht zich in de winterstop met Min had voorbereid op de tweede helft van het seizoen.
Beide trainers moesten improviseren. Brian Priske verving de afwezige Quinten Timber en Hwang In-beom door Calvin Stengs en Ramiz Zerrouki. Coach Jans miste Noah Ohio, Can Bozdogan, Vasilis Barkas en Nick Viergever. Michael Brouwer verdedigde het doel van FC Utrecht. Aaronson, Jens Toornstra en Siebe Horemans hadden ook een basisplaats bij de bezoekers.
Feyenoord ging ook na rust op zoek naar de openingstreffer. Maar ook Anis Hadj Moussa en Giménez kregen de bal niet in het doel. "We willen Haller zien", scandeerden de fans van FC Utrecht in de openingsfase van de tweede helft. Ze kregen in de 59e minuut hun zin. Zes minuten later leidde FC Utrecht met 2-0, mede dankzij Haller.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.
2 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens moet het voorlopig zonder aanvoerder Jordy Clasie stellen. De 34-jarige middenvelder is geopereerd aan zijn enkel. Dat zei Martens in aanloop naar het Eredivisieduel met sc Heerenveen van zondag, op de website van de Alkmaarse club.
48 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda in de Eredivisie de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. "We hebben er in de interlandperiode geen blessures bijgekregen", sprak de coach, die vrijdag zijn 62e verjaardag viert, op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven. Alleen de langdurig geblesseerden Ruben van Bommel en Alassane Pléa ontbreken.
53 minuten geledenZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst kan zaterdag met Ajax tegen Excelsior spelen. "Hij heeft de afgelopen dagen voluit getraind en is fit", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie op sportpark De Toekomst van de club uit Amsterdam.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Franse voetballer Paul Pogba maakt naar verwachting zaterdag zijn rentree na meer dan twee jaar afwezigheid. De 32-jarige middenvelder, die in 2018 met Frankrijk de wereldtitel won, zit in de wedstrijdselectie van AS Monaco voor het duel met Rennes.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
22 uur geleden