Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Utrecht verslaat Feyenoord na sterke invalbeurt Haller

FC Utrecht verslaat Feyenoord na sterke invalbeurt Haller

ROTTERDAM (ANP) - Sébastien Haller is met een uitzege op Feyenoord teruggekeerd bij FC Utrecht. De spits mocht na 59 minuten invallen en speelde binnen zes minuten een rol in twee treffers die volstonden voor een zege van de bezoekers in De Kuip (1-2).

Haller won eerst een kopduel van Dávid Hancko. Dat leverde FC Utrecht een hoekschop op waaruit Niklas Vesterlund scoorde. Haller was even later ook Gernot Trauner te slim af en zag Paxten Aaronson profiteren. Feyenoord kwam vervolgens niet verder dan een benutte strafschop van Santiago Giménez, na een handsbal van Souffian El Karouani. FC Utrecht blijft de nummer 3 van de Eredivisie, met 3 punten minder dan het als tweede geklasseerde Ajax. Feyenoord heeft 7 punten minder dan de rivaal uit Amsterdam.

Feyenoord had tot de invalbeurt van Haller het beste van het spel. De thuisploeg viel aan en FC Utrecht verdedigde vooral. Feyenoord creëerde ook kansen, vooral als Igor Paixão aan de bal was. De Braziliaanse linksbuiten schoot zelf en kon een voorzet van Givairo Read net niet voldoende verlengen. Hancko was eveneens dicht bij de openingstreffer en Giménez kreeg geen strafschop van scheidsrechter Bas Nijhuis nadat hij had laten zien dat zijn shirt door Aaronson stukgetrokken was.

Fans

FC Utrecht kwam zelden in de buurt van het doel van Justin Bijlow. David Min kreeg wel een kans maar schoot over. De meegereisde aanhang was meedogenloos voor de spits en scandeerde meteen de naam van Haller, de voormalige clubtopscorer die afgelopen week tijdelijk is teruggekeerd. Trainer Ron Jans vond het nog te vroeg om met de van Borussia Dortmund gehuurde aanvaller te beginnen. Hij zei ook dat FC Utrecht zich in de winterstop met Min had voorbereid op de tweede helft van het seizoen.

Beide trainers moesten improviseren. Brian Priske verving de afwezige Quinten Timber en Hwang In-beom door Calvin Stengs en Ramiz Zerrouki. Coach Jans miste Noah Ohio, Can Bozdogan, Vasilis Barkas en Nick Viergever. Michael Brouwer verdedigde het doel van FC Utrecht. Aaronson, Jens Toornstra en Siebe Horemans hadden ook een basisplaats bij de bezoekers.

Feyenoord ging ook na rust op zoek naar de openingstreffer. Maar ook Anis Hadj Moussa en Giménez kregen de bal niet in het doel. "We willen Haller zien", scandeerden de fans van FC Utrecht in de openingsfase van de tweede helft. Ze kregen in de 59e minuut hun zin. Zes minuten later leidde FC Utrecht met 2-0, mede dankzij Haller.

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim houdt hoop op tweede plaats Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.

3 uur geleden
Ouahbi nieuwe bondscoach Marokko in aanloop naar WK voetbal

RABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.

4 uur geleden
Regragui vlak voor WK voetbal weg als bondscoach van Marokko

RABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.

14 uur geleden
Rode kaart Van de Ven leidt nederlaag Tottenham in

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.

14 uur geleden
Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

18 uur geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

1 dag geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

1 dag geleden